4 A Exclusieve ierer ïmode - Confectie - I ioeden Shiris - Pyama's - Onderkleding - Shirimaker A. A. d< e Ruiter, Overtoom 532, Tel. 89288, West Jeugdvoetbal Zondag 13 September was een schone dag. Een vrolijk zon netje overgoot de groene, nog ongerepte velden. De temperatuur was fris en opwekkend. De wind vrij krachtig, doch niet hin derlijk. Het was de dag der dagen voor de voetbalminnende jeugd. De wedstrijden voor het nieuwe seizoen zouden die dag een aanvang nemen. De elftallen der hoofdstedelijke rivalen maakten zich op om hun krachten opnieuw met elkaar te meten. Reeds lange tijd voordien had dit belangrijke gebeuren de gedachten der spelers beziggehouden en de verwachtingen waren hoog gespannen. Velen stelden zich de vraag, wat de komende competitie hun zou brengen. Anderen waanden zich bij voorbaat reeds aangewezen een grote rol te spelen in de wedstrijden die tegemoet werden gezien. In de geest zagen zij hun elftal al de grootste successen boeken. In elk geval zouden zij laten zien wat door intensieve training bereikt was. Hun buitengewone vorderingen waren alleen daaraan toch toe te schrijven? Zij zagen zich in hun dromen tot ware heldendaden in staat. Zij waren het, die door hun inzicht, behendigheid en doorzettingsvermogen de overwinning in veiligheid stelden. Doslverdedigers zagen zichzelf bliksemsnel reageren. Hun kijk op de bal en katachtige lenigheid waren oorzaak, dat alle gevaar bezworen werd. Met tijgersprongen, hoog boven de hoof den hunner belagers uit, wisten zij de bal klemvast te bemach tigen om deze dan feilloos aan hun best-geplaatste clubgenoot toe te spelen. Backs voelden zich in hun fantasie oppermachtig in en om het strafschopgebied. Hun trapvastheid was een onoverkomelijk struikelblok voor elke aanvaller. Hun krachtig en tijdig ingrij pen voorkwam alle onheil. Met hun verre, goedgeplaatste trap pen werd de eigen aanvalslinie in het spel betrokken. Het uit eindelijke succes was door hen voorbereid. Halfspelers zagen zich in gedachten als het ware goochelen met de bal; het was een lieve lust hen aan het werk te zien. Met listige tikjes, afgewisseld door lange passes, brachten zij hun voorhoede in actie. Door hun technische en tactische vaar digheid werd het middenveld beheerst en daardoor de grond slag gelegd voor de glorierijke overwinning. Voorhoedespelers legden hun tegenstanders door switches en schijnbewegingen volkomen in de luren. Met knap driehoeksspel en afgemeten voorzetten stichtten zij de grootste verwarring in de vijandelijke achterhoeden. Met kopstoten en onverwachte schuivers werden de doelwachters der tegenpartijen onaange naam verrast. De penalties werden zo hard en scherp ingeko- geld, dat de keepers gepasseerd waren vóór zij het zelf wisten. Pingelen of treuzelen? Het zou wat; het direct doorspelen van de bal schiep immers de mooiste kansen En buitenspel staan Zij zouden er wel voor zorgen, dat geen enkele aanval daardoor ontijdig werd onderbroken. Kortom, hun elftal zou eens laten zien, hoe voetbal nu werkelijk moest worden gespeeld. Bravo, jongens! Jullie enthousiasme werkt zó aanstekelijk, dat we ier zelf van onder de indruk komen. Zorgen jullie er nu voor, dat in dit geval bewezen wordt dat waarheid en dromen wel degelijk synoniem kunnen zijn. Laat iedereen die jullie spel gadeslaat, de overtuiging krijgen, dat jullie mooie sport niet alleen je lichaamsconditie ten goede komt, maar dat ze tevens saamhorigheid, vriendschap en karakter kweekt. Toont dit o.a. door je te beheersen als er tijdens de wedstrijd eens iets gebeurt wat niet geheel door de beugel kan. Leg je neer bij elke beslis sing van de scheidsrechter. Elke tegenspraak of handeling met dezelfde bedoeling is afkeurenswaardig en uit den boze. Na onze verbeelding een ogenblik de vrije teugel te hebben gelaten, zullen we de feiten, die zich in de achter ons liggende vier weken hebben voorgedaan, aan een korte beschouwing onderwerpen. Met voldoening kunnen we daarbij vaststellen, dat hetgeen we in ons droombeeld zagen, niet geheel fictief is gebleken, doch wel degelijk voor een deel tot uiting is gekomen. In de wedstrijden die we bijwoonden, gaven onze spelers meer dan eens blijk van een goed inzicht en een juiste spelopvatting. De resultaten hebben dit ontegenzeglijk uitgewezen, daar er van de 37 gespeelde wedstrijden 31 gewonnen, 3 gelijk gespeeld en slechts 3 verloren werden. De doelcijfers, 190 voor en 49 tegen, geven een goede impressie van de kracht die er van onze elftallen uitgaat. Bij al ons optimisme willen we toch niet na laten de aandacht op het volgende te vestigen. Gedurende een wedstrijd, die door ons verloren werd, bezigde een onzer spelers de fatalistische woorden: ,,Het is toch vechten tegen de bierkaai!" Met deze uitdrukking legde de betrokken speler zich al bij voorbaat neer bij het z.i. onvermijdelijke. Dat deze opvatting volkomen misplaatst en niet te verontschuldigen is, behoeft geen betoog, maar wat nog erger is, deze gelatenheid had fnuikend kunnen zijn voor het moreel van het gehele elftal. .Never say die," zegt de Engelsman. ,,Het nimmer de moed op geven" moet ook het parool van onze spelers zijn! Geef je dus voor 100 procent totdat het laatste fluitsignaal weerklinkt! Hoe vaak is het niet voorgekomen, dat een schijnbaar hopeloze achterstand door nimmer opgeven toch nog in een voorsprong werd omgezet? Ten slotte komen we dan aan het overzicht der verrichtingen van onze jeugdelftallen, waarvan er nog zeven ongeslagen zijn. De overige drie hebben elk eenmaal het onderspit moeten delven. Juniores 1 behaalde vier overwinningen in successie. Jongens, zo ver, zo goed! Er staan jullie echter nog vele zware wedstrij den te wachten. Dus opgepast en onderschat de aanstaande te genstanders niet! De uitslagen waren: WatergraafsmeerAjax 08, AjaxDe Volewijckers 51, De SpartaanAjax 24 en AjaxA.F.C. 50. Juniores 2 begon veelbelovend en versloeg D.W.S. met 111 en De Volewijckers met 90. Door onvoltalligheid verloor ons team echter van Blauw Wit met 26. Toch hebben we de in druk, dat jullie volledig elftal een goede kans maakt om in de returnmatch revanche te nemen. Juniores 3 bewandelde het pad der deugd. Drie gedecideerde overwinningen achter elkaar geeft de burger moed. A.F.C. Zeeburgia en Z.S.G.O. moesten er respectievelijk met 51, 71 en 102 aan geloven. Nijhuis en zijn makkers zullen het hier niet bij laten, daar zijn we van overtuigd. Adspiranten 1 heeft in zekere mate teleurgesteld. Wel werd van A.F.C. met 64 en van De Volewijckers met 41 gewon nen, maar D.W.S. en D.W.V. wisten een 11 en een 33 gelijk spel uit het vuur te slepen. Desondanks vertrouwen wij, dat Van der Werf en zijn medespelers in het vervolg beter op hun tellen zullen passen. Adspiranten 2 heeft óók een keer gefaald. Het was Blauw Wit, dat voor de onaangename verrassing zorgde. De resultaten waren: AjaxDe Volewijckers 62, AjaxD.W.S. 31 en Blauw WitAjax 21. Jongens, laat zien wat jullie waard zijn en toont, dat jullie eerste misstap ook de laatste is geweest. r v.-.: d: dCv

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 12