S l'O KT Zeg, heb je al hobbel gehad? Ooede prestaties Nog even naspartelen Uit de ziekenkamer 10 (Vervolg van pag. 7) Nu ik weer de naam van Meinders heb genoemd, zou ik Gerrit onder dankzegging voor de wijze waarop hij ons heeft geamuseerd, toch nog een kleine tip willen geven, overtuigd zijnde, dat hij deze kleine injectie sportief wil incasseren. Ger, doe de volgende keer maar net of je in je eigen wagen zit, waar je op diverse momenten voor eigen veiligheid de hand- of voetrem moet gebruiken. Houd de borden „passeren verboden" goed in de gaten en laat de leiding in handen van het comité. Wanneer ik U vertel dat iedere deelnemer met een geschenk naar huis ging en dat er een zeer grote verscheidenheid in prijzen was, t.w. hengels, theebeurs, actetas, overhemd, wor sten, schemerlampen, sigaren en sigaretten, oogwater in di verse smaken, chocolade, flessen fruit, snoeren, theekleed, eau de cologne, das, fruitmand, biscuits, bier- en borrelglazen, ball points enz., zult U er wel mee instemmen, dat ik mede namens het comité en de deelnemers mijn hartelijke dank betuig tegen over leden, donateurs, huize Boudri, hotel „Suisse" en de firma „elke dag één glaasje". Dames en heren, het was dik in orde en wij hopen een volgende maal weer op Uw medewerking te mogen rekenen. De prima stemming onder de aanwezigen steeg na de bekend making van de keurige 15 overwinning tot een hoogtepunt. Terecht merkte iemand bij het vernemen van de verdere uit slagen op, dat er een treffende gelijkenis te constateren viel in de resultaten van landskampioene R.C.H., nu nog zonder pun ten, en onze viskampioen 1952, die het deze keer zelfs tegen be ginnelingen had moeten afleggen. Wat de wedstrijdsfeer betreft, was er ten opzichte van het vorige jaar een duidelijk verschil waarneembaar. Door de grote liefhebberij die de vissen nu voor ons speciale aas toonden, werd van de deelnemers een grote oplettendheid geeist; daarentegen had men in 1952 tussen Calais en Dover meer zijn aandacht nodig om niet in het water te vallen of door sneeuwstormen te worden opgenomen. De speciale medewerking van de weer goden op 20 September 1953 werd dan ook zeer gewaardeerd. Alvorens een slot aan dit bescheiden artikel te maken, wil ik gaarne voldoen aan het verzoek van het comité om enige kleine dingen te vermelden: 1. De visclub zou gaarne zien, dat voortaan ook de jongere generatie deelnam. Het is heus niet alleen voor de veteranen. Elkeen is welkom. 2. De kampioen van 1953, de heer Mijndert Volkers, Lek straat 124 (telefoon 98317), er van overtuigd zijnde, dat vele Ajacieden de speciale wisselprijs eens van nabij willen bekijken, stelt een ieder hiertoe gaarne in de gelegenheid. Zowel schriftelijk als telefonisch (na 6 uur) kunt U afspraken maken, waarbij U tevens kunt opgeven, wat en welk merk U gewend bent te drinken. Zoals U ziet, service tot en met. Tot einde 1953 zijn de Zaterdag- en Zondagavonden echter reeds besproken. zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Cein timrhaa n 119-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Een van de deelnemers heb ik tot het laatste bewaard om even in de schijnwerper te plaatsen en wel een ander lid van de wel zeer grote Volkers-familie, n.l. Henk Volkers. Dit is de man die de cliché's voor ons clubblad maakt, waardoor ons orgaan steeds een fraai aanzien heeft. Zijn speciale medewerking om, evenals het vorige jaar, de cliché's van het visfestijn „con amo- re" te verzorgen, wordt door onze Redactiecommissie ten zeer ste op prijs gesteld. Mag ik mij nu nog even veroorloven ons ijverig comité, dat voor zijn organisatie ons aller dank verdient, een enkel idee voor het volgende seizoen aan de hand te doen 1. Overweeg de mogelijkheid om vóór de aanvang van het voetbalseizoen Uw festijn te houden. Spelers en functionaris sen hebben dan ook de kans om mee te gaan. Neemt U van mij aan, dat typen als Roef Vunderink en Marius Koolhaas er wat van kunnen. 2. Maak de prijsuitreiking niet te rommelig. U hebt een spea ker gekozenbied deze spreektrompet dan ook de volle gelegen heid zich hierop te kunnen concentreren, want in Uw ijver om bij het overhandigen van prijzen aan anderen behulpzaam te zijn, ging er te veel voor het gehoor verloren. Door een en ander kon Wim Volkers niet tot zijn vorm van Calais komen. Heren deelnemers, ik dank U allen voor Uw medewerking, waardoor ik mij op een zeer gemakkelijke wijze van kopij kon voorzien. Ik heb deze reportage naar eer en geweten verzorgd en roep U allen toe Tot op de barricade in 1954. So long, gentlemen! C. E. de V. Broek op Langendijk, 20 September 1953. Zo zijn wij dan weer gekomen aan het einde van de viswed strijd der Ajax-familie, waarover U in dit blad ongetwijfeld een beschouwing van onze „lijf journalist" Cor de Vlieger zult kun nen lezen. Wij zeggen hem bij voorbaat hartelijk dank voor zijn „histo rische" pennevruchten. Voorts zijn wij alle Ajax-vissers en het werkcomité A. LevendigA. Schroder erkentelijk voor hun bijdrage tot het slagen van dt festijn. Het was een genoegen na afloop het enthousiasme bij deze ras-Ajacieden te kunnen constateren, toen Gerrit Meinders, via de Burgemeester, diens echtgenote, de hoofdcommissaris en de commissaris van politie van Broek op Langendijk, de 51 over winning van Ajax op Wageningen mededeelde. Dat vriend Kolman nog een snoek van ongeveer 6% pond verschalkte (lees „stroopte") met behulp van Toon Vrenegoor, zal door Cor de Vlieger wel nader worden toegelicht. Jammer, dat die Toon Vrenegoor op doktersadvies alleen maar „water" mag drinken! PLEIN CERISE. HENGELAARS, OPGELET! Na afloop van de viswedstrijd is er een herenshawl (zwart met wit blokje) gevonden. Deze is terug te bekomen bij de heer A. Levendig, Diamantstraat 17 (telefoon 94419). (Zou die das misschien van Euwe zijn? Red. A.N.) DANKBETUIGING. Het viscomité wil hiermede jegens de redactieleden De Bruyn en Van Tuijl zijn dank uitspreken voor de buitengewone service, die deze heren hebben verleend. De bedoeling was namelijk in het clubblad de vertrektijden etc. te vermelden. Toen genoemde heren met zekerheid konden zeggen, dat een vertraging het on mogelijk maakte ons periodiek vóór 20 September te laten ver schijnen, hebben zij het viscomité gewaarschuwd, ten einde maatregelen te kunnen nemen. Tot de volgende keer! A. LEVENDIG - A. SCHRODER. De heer Barvelink, ondersteunend lid van onze vereniging, is in het Wilhelmina-Gasthuis, 2e Constantijn Huygensstraat (zaal B, 3e verdieping), opgenomen. Wij wensen hem van deze plaats een spoedig herstel toe. Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 10