HONKBAL Reisbureau Maar se Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 AjaxA.B.C. Deze ontmoeting was vooral voor onze ploeg van groot be lang, daar Schoten en Ajax met 12 punten uit evenveel wed strijden de onderste plaatsen in afdeling A. bezetten. Welnu, Ter Heide c.s. hebben onze verwachtingen niet beschaamd. Door uitstekend veldwerk van ons negental kreeg A.B.C., met invallers voor Kraal en Olk, in de eerste 3 innings geen loper op de honken. Daarentegen stak ons team goed van wal. Prins en Hordijk kregen van werper Marsland een vrije loop. Op het ogenblik dat midvelder Volkers een vuurpijl van Her Kok on schadelijk maakte, rende Prins, die even tevoren met veel risico het 3e honk had gestolen, veilig naar huis. In de 4e inning van de „alphabeten" kreeg Ajax het iets moeilijker. Wel ging Van Mierlo ten tweeden male op 3 slag uit, doch Kees Bouwens, de broer van onze Co, werd een wandeling toegestaan. B. Tromp had succes met een stootslag, doordat onze binnenvelders niet terstond op de juiste wijze reageerden. Al haalde Marsland het eerste honk niet, hij had toch zijn voorgangers een kussen ver der gebracht. Bouwens verijdelde de kans op een succes voor zijn club door zich geheel onnodig bij het 3e honk in de luren te laten leggen. In de gelijkmakende slagbeurt mikte Her Kok in de richting van de verste doelpalen, waarmede hij op het 2e honk arriveerde. Ruud Kok bepaalde zich tot het uitzoeken der wijdballen en verkreeg eveneens recht op een honk. Voor Neef jes was het nu een prachtige gelegenheid zijn beide ploeggeno ten met behulp van een stootslag een kussen te doen opschui ven. Jan volgde evenwel zijn eigen methode en zag zijn klap tot vangbal gedegradeerd. Zou Ter Heide het beter doen? He laas, onze aanvoerder snoeide de bal met hetzelfde resultaat het veld in. Met twee nullen kon Beumer het weer rustig met een harde bal proberen, die prompt kwam. Drie honken bezet. Kraan vermocht het eerste honk echter niet op tijd aan te raken. Nadat R. Kok in de 6e slagbeurt een hem tegemoet komende bal van Van Teeseling had ingepikt, moest Duinker de eerste hit van Van Mierlo laten passeren, direct gevolgd door een tweede van Bouwens. De te hoge stootslag van B. Tromp werd door de goed ingekomen Her Kok gevangen, waar na deze voor een dubbelspel zorgde door de knikker naar zijn naamgenoot te expediëren voordat Bouwens terug was. Toen begon rood-wit aan een waar bombardement. Beide Koks ranselden er onvervaard op los. Thans gaf Neefjes een magnifieke stootslag net binnen de foutlijn in de richting van de le honkman, die gedwongen was de bal te gaan halen. Ter Heide en Beumer zetten het slagfestijn voort. Kraan en Duinker verdwenen op vangballen, die nochtans enige punten opleverden. Nadat Prins vóór het le honk was uitgegaan, luidde de stand 50 in ons voordeel. Ook in de 7e ronde was ons negental productief, dank zij o.a. goede slagen van de twee Koks en Kraan. Bovendien bezon digde de oud-Ajacied Van Lobberegt, die inmiddels het werpen van Marsland had overgenomen, zich enkele malen aan schijn". Voordat A.B.C. voor de laatste maal aan slag ging, waren de onzen tot 100 uitgelopen. Dat werd The Reds te bar. Van Lobberegt liet een tweehonkslag los. Wel ging Sterman door een opofferingsslag uit, doch C. Tromp hanteerde de knuppel vaardig, waarna Van Lobberegt kon tegenscoren. Al werd Vol kers teruggezonden, een doorgeschoten bal leverde de gasten weer twee punten op. Toen Duinker hierna 2x4 wijd wierp, werd het voor ons nog even knijpen. Kraan kwam op de plaat, doch moest B. Tromp eveneens een vrije loop toestaan. Neefjes maakte aan alle onzekerheid een einde door een vangbal van Voor Uw uitwedstrijden in Europa! Marsland voor zijn rekening te nemen. Aan slag blonken Her en Ruud Kok uit. Zij hadden een slaggemiddelde van 0.75. Beumer was er met twee tikken eveneens goed in. Bij de bezoekers ves tigde Volkers de aandacht op zich door zeven vangballen, waar onder enkele heel moeilijke, te benutten. De eindstand was 10—3. AjaxKennemerland. Zaterdag 29 Augustus j.l. regende het zonder ophouden, zodat alle honkbalwedstrijden werden afgelasttenminste, dat dachten wij. De ontmoeting AjaxKennemerland vormde hier op een uitzondering. Alle aangeschreven spelers en reserves waren verschenen en, wat dit seizoen nog weinig of in het ge heel niet was voorgekomen, er waren ook drie officiële scheids rechters aanwezig. Wij vragen ons echter af en dit geldt uiteraard in eerste instantie de hoofdscheidsrechter of deze vertegenwoordigers van de bond er goed aan hebben gedaan in zulk hondenweer te laten honkballen. Het wil er bij ons niet in, dat een dergelijke wedstrijd bevorderlijk is voor de lichaams ontwikkeling, nog afgezien van het feit, dat de grasmat een flinke knauw krijgt en de ingegooide nieuwe ballen door het vocht keihard worden. Dat men pogingen in het werk stelt de competitie zo vlot mogelijk af te werken, valt te begrijpen, doch het besluit om in zulk guur weer tóch te spelen, moet ronduit onverantwoordelijk worden genoemd. Bovendien zat er aan deze ongewone match voor ons nog een gevaarlijke kant. Kennemerland was reeds tot het spelen van een beslissingswedstrijd tegen de onderste ploeg van afdeling A. gedoemd; Ajax daarentegen had nog één punt nodig om zich definitief in veiligheid te stellen. Onder deze voor honkbal wel zeer abnormale omstandigheden zou het echter geen verbazing hebben gewekt, als de in werkelijkheid sterkste ploeg verloren had. Onze 51 zege was dan ook een natte pleister op de wonde. Toen Ajax na enige innings een veilige voorsprong had ge nomen, gingen beide partijen er toe over zoveel mogelijk naar de bal te slaan. Dat het een parodie op honkbal werd, wordt wel heel duidelijk aangetoond door het feit, dat de catcher met zijn lichaamsbeschermer voor aan slag verscheen. Ook voor het aanzien van de honkbalsport is het te hopen, dat polowedstrijden voortaan niet meer voor de honkbalcom petitie van belang zijn. De eindstanden in de eerste klasse zijn: Afdeling A.: o.v.v.o 14 12 1 1 25 R.C.H 14 9 0 5 18 Ajax 14 7 2 5 16 T.I.W 14 7 1 6 15 Schoten 14 6 2 6 14 ing B.: H.H.C 14 9 1 4 19 V.V.G.A 14 6 1 7 13 Blauw Wit 14 5 0 9 10 A.B.C 14 3 1 10 7 Kennemerland 14 1 1 12 3 H.H.C., de kampioen van afdeling B., met welk resultaat wij de Haarlemmers ook van deze plaats gelukwensen, verloor in de beslissende strijd tegen de sterkste ploeg van afdeling A., O. V.V.O., met 20. De Kruislaanbewoners veroverden hiermede voor de vijfde maal in successie het landskampioenschap. Wij feliciteren onze stadgenoten van harte met deze prachtige prestatie. Wij geloven niet de andere spelers tekort te doen, als wij zeggen, dat werper Hannie Urbanus wel een buiten gewoon groot aandeel in de victorie van zijn club heeft ge had. Ajax is de enige ploeg geweest, die de landskampioenen heeft kunnen verslaan, maartoen was hun pitcher niet van de partij. Wij maken van deze gelegenheid tevens gebruik Ur banus dank te zeggen voor zijn bijdrage in dit orgaan. Schoten en Kennemerland, die in hun afdeling op de laatste plaats waren geëindigd, hebben elkaar inmiddels ook ontmoet. Door een 125 zege bleven de geel-zwarte Haarlemmers voor de eerste klasse behouden. Kennemerland kan zich daarin even eens handhaven, indien van Schoten 2 wordt gewonnen. In het tegenovergestelde geval zullen de oranjehemden plaats moeten maken voor de reserves van Schoten, welke vereniging het volgende seizoen dan met twee negentallen in de eerste klasse uitkomt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 8