Cricket Koolhaas kwam voor Lens Bij het schrijven van dit verslag van de door ons geleverde prestaties is het seizoen weer voorbij. Wij hebben een schone kans om voor de eerste maal in onze cricket-historie kampioen te worden van de tweede klasse van de Nederlandse Cricket Bond laten voorbijgaan, al was die kans dan ook zeer klein en Kampong uit Utrecht beslist wel de sterkste, maar het is cricket. Zulks ondervond dit elftal trouwens al toen het bij ons op bezoek kwam en zijn eerste nederlaag moest incasseren. Het was de wedstrijd van Theo Barentse, zes wickets voor 9 runs, en Hans Dukker, drie wickets voor 14 runs, waarbij Hans ook nog het leeuwenaandeel leverde met batten door een score van 33 uit 72. De Kampongers kwamen niet verder dan 48, hetgeen voor hen een laagterecord betekende. De eerlijkheid gebiedt te vermelden, dat zij met vier invallers waren versche nen tegen twee invallers aan onze kant. Tegen C.V.H.W. in Amsterdam brandde Henk Blomvliet weer eens los met een score van 47, goed geassisteerd door Max Griebling met 18 en Piet Schor met 19, waarna Ger Schir- mer en Hans Dukker de batsmen van C.V.H.W. geen kans gaven en met de cijfers 4 voor 15 en 5 voor 29 te goed waren. De revanche der Heemstedenaren was hevig: 107 tegen 37. Het was een wedstrijd in de storm, waarbij de snelle Klinkha mer 6 wickets nam voor slechts 17 runs en tal van ballen op kophoogte over het wicket vlogen. De wedstrijd van het seizoen is die tegen Hercules in Utrecht geweest.. Wij wonnen de toss, kozen fielden en gooi den Hercules uit voor 115. Met een gevaarlijke aanval als Dix en Derks was dit een vrij hoge score. De nederlaag kwam in zicht toen op een gegeven ogenblik vier van onze mensen aan de kant mochten gaan zitten en ons totaal toen pas 31 was. Ferry Jr. had hiervan 14 gescoord en de rest bleef onder de 10, maar op de mat stonden Hans Dukker en Henk Blomvliet, die het kunststukje uithaalden de score van 31 op te voeren tot 123, waarmede de overwinning een feit was. Dit was een schitterende prestatie, vooral daar de temperatuur niet aan de lage kant was en de heren zesmaal een drie haddén gelopen. Henk maakte 54 niet uit en Hans 34 niet uit. Theo Barentsen kwam weer op de frontpagina door 6 wickets te nemen voor 25 runs. De gevaarlijke Dix noteerde 1 voor 36, wat voor hem een ongewoon gemiddelde is. Op een prachtig veld onder zomerse hitte scoorden wij tegen Haarlem in Bloemendaal niet minder dan 177 runs. Weer was Hans Dukker de man met het hoge totaal (51), nu bijgestaan door Ger Schirmer 39, Henk Blomvliet 24, Joop Thiry en Piet Schor ieder 12 en onze luchtmachtattaché Rob 10. Daar Haarlem in de onderste regionen vertoeft, leek een overwinning vrijwel zeker, vooral daar na elf ballen bowlen reeds 2 wickets neer waren voor 2 runs. Maar toen gebeurde het. Langzaam ging de score der Haarlemmers omhoog en toen de heren eenmaal waren ingespeeld, sloegen zij er ver schrikkelijk hard op los. De stand werd 140 voor 4. Ons fielden werd met de minuut slapper, hoe kon het anders, totdat Daan achter het wicket opeens een prachtige vang deed, waarmede de uittocht der Haarlemmers werd ingeluid, want hun totaal werd ten slotte slechts 147. Van Rood en Wit werd verloren en hoe? Dit was cadeau geven, want de zege lag voor het grijpen op ons hobbelige en met sierlijk hoog gras getooide cricketveld. Het leed werd ver zacht door het feit, dat de Kampongers hun beslissende wed strijd hadden gewonnen en daardoor KAMPIOENpongers wa ren geworden, waarmede wij hen ook van deze plaats hartelijk gelukwensen. Ons bleef de troostprijs, wat toch een niet ver wacht resultaat is, zodat wij op een goed geslaagd seizoen kun nen terugzien. Het einde met twee verregende wedstrijden is wel het slechtste, dat we ooit hebben beleefd; zelfs niet ge schikt voor voetbal! Neen, dan trof die bekende reporter het beter bij zijn roeiwedstrijden, toen hij sprak van zijn „talrijk zomers en fleurig gestemd publiek". Tot slot nog een eresaluut aan Hans Dukker, die tijdens zijn tournée in Engeland zeer verdienstelijke prestaties op de gras mat heeft geleverd (31 en 36) en tevens van de Nederlandse Cricketbond een buitengewoon eervolle onderscheiding heeft ontvangen in de vorm van een cricketbat, voor de beste all round-prestatie in het Flamingo Juniores Tournooi. Proficiat, Hans! Bovendien werd hij na een selectiewedstrijd nog uit verkoren om met het Nederlandse Jeugdelftal tegen het Ne derlands Elftal te spelen, welke wedstrijd helaas verregende. De eindstand voor het seizoen 1953 luidt: Kampong 2 12 9 1 2 19 Ajax 10 6 0 4 12 V.R.A. 2 10 6 0 4 12 C.V.H.W 11 6 1 4 13 Rood en Wit 2 11 4 1 6 9 Hercules 12 5 0 7 10 V.V.V. 2 9 2 1 6 5 Haarlem 2 11 3 0 8 6 Op de persoonlijke prestaties van de onderscheiden spelers komen wij gaarne een volgende maal terug. PIL. De voorzitter: „Waarom zal ik de teugel strak houden, als alles voor de bakker is?" (Foto Roeg)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7