„PALERMO" Wijziging spelregels ter Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Vanaf heden Stardust-quintet Receptie Jan Elzenga op 22 Augustus 1953 N.E.C.-doelman zich onderscheidde, kwam dan eindelijk het doelpunt waarop de gehele Ajax-f amilie had gewacht. Ditmeyer ging temidden van een kluwen Nijmegenaren opwippertje spe len, liet toen de bal van zijn hoofd naar Michels stuiten, die de knikker achterwaarts langs de uit positie gespeelde doelman in de hoek kopte. Er was nog een klein half uur over om de twee kostbare punten op een solider voetstuk te zetten. Naarstig is daar door Van Dijk en z'n vrienden aan gewerkt, maar, en dat was minder leuk, even naarstig hebben de N.E.C.-ers getracht dat voetstuk om te trappen. Vijf minuten voor het einde is het gelukt. Dat omtrappen, moeten we U, helaas, bekennen. Van Mourik, die toch werkelijk een behoorlijke wedstrijd had ge speeld, is na het laatste fluitsignaal met een berg zelfverwijt van het veld gestapt. Een onnodige, slappe terugspeelbal van zijn voet gaf de fel sprintende middenvoor van N.E.C. de kans, Eddy, die nog een wanhopige noodsprong deed, te passeren. De Nijmegenaar accepteerde het cadeautje gretig. Péch voor Ger, jammer voor Ed. In een verwoed eindoffensief hebben Michels en de zijnen nog getracht de match te redden. Tweemaal veer den de toeschouwers op; voor een kopbal van Ditmeyer (net naast) en een dreun van Michels (tegen de paal). Juichend verlieten de N.E.C.-ers het veld. Allicht! Een nederlaag hadden zij ook werkelijk niet verdiend, waarmee we maar zeggen wil len, dat de uitslag juist was. Ajacieden die aan de verdeling meehielpen, waren: Pieters Graafland, Van Mourik, Boskamp, Bakker, Krist, Bouwens, Ditmeyer, Van Dijk, Michels, Van der Wel en Bartels. Verder zagen wij Ajax 4 met 30 van A.F.C. 2 winnen. Een verdienstelijk resultaat van onze jongens, die in een zeer zware afdeling zijn ondergebracht. De eerste punten zijn echter binnen en dat geeft de burger moed. In de loop van het seizoen zullen wij U over dit elftal (en de andere ploegen) nog wel het een en ander vertellen. De A.V.B.-teams weerden zich op de openingsdag best. Het vijfde, zesde, achtste en negende elftal wonnen, doch het zeven de verloor. Ónze A.V.B.-correspondent zal U er in het volgende blad beslist een resumé van geven. Piet van Os zal wel juichen. Acht van de negen jeugdelf tallen wonnen. Negen en veertig goals voor en dertien tegen. Een goed begin is toch maar het halve werk. WageningenAjax 15. De stand, bijgewerkt tot en met Zondag 20 September 1953, Haarlem 3 3 0 0 6 90 Ajax 3 2 1 0 5 93 Enschedese Boys 3 2 0 1 4 92 D.W.S3 2 0 1 4 7—2 Stormvogels 3 2 0 1 4 52 Leeuwarden 3 2 0 1 4 54 Elinkwijk 3 2 0 1 4 65 N.E.C3 1113 4—4 Be Quick3 1 0 2 2 4—8 Wageningen 3 1 0 2 2 48 Heracles 3 1 0 2 2 25 Oosterparkers 3 0 12 1 18 Zwolse Boys 3 0 1 2 1 19 R.C.H3 0 0 3 0 2—8 Einde van deze kroniek. BROWN. De scheidsrechter beslist of de bal, waarmede de wedstrijd zal worden gespeeld, voldoet aan de daaraan gestelde eisen. Toelichting: De bedoeling van deze aanvulling is, dat de scheidsrechter vóór de wedstrijd de bal keurt. Hieruit vloeit tevens voort, dat de wedstrijd zo mogelijk met dezelfde bal wordt gespeeld. Is door ver wegtrappen uit het veld tijdelijk een andere bal nodig, dan moet deze zo spoedig mogelijk door de oorspronkelijke wor den vervangen. Overtredingen en wangedrag. Indien een speler zich bij zijn partij voegt of in het speelveld terugkeert na de aanvang van de wedstrijd, zonder kennis- 8 A P fr PALERMO ÉPKl ÜR Z.-Amerikaanse show met vocaliste Concbita Aeuna Zondag mat. 4-6.30 uur geving aan de scheidsrechter en zonder dat hij een teken van instemming van deze laatste ontvangt. Toelichting: Ten gevolge van de aangebrachte wijziging is het niet meer nodig, dat een speler wacht tot de bal uit het spel is; tijdens de loop van het spel mag hij daaraan meedoen, mits hij de scheids rechter van zijn voornemen in kennis stelt en deze het mede spelen goed vindt. Dit laatste kan geschieden door een enkel gebaar van de scheidsrechter. Aan beide voorwaarden moet zijn voldaan, daar anders de betrokken speler kans loopt een waarschuwing te ontvangen. Deze veranderingen gaan onmiddellijk in. Getrouwd: Tonny Spanjaard en Henny Jeuken geven kennis van hun huwelijk op 3 October a.s., om 10.15 uur ten Stadhuize. Hartelijke gelukwensen Telegrammen: Sparta, J. H. Potharst, J. F. Michels, Knegt, Willem II, G. de Jongh, Jan Hulscher, Frans de Haan, Fa. Óudhof, Reitsma, S. Deegen, Eindhoven, J. Blok, fam. v. Aken, E. W. Catz, D.O.S., fam. Jacobs, W. v. Beveren, M. Bremer, fam. Roden burg, fam. Haarms, Bram Staats, A. Spee, Lo. Lissauer, A. V. Koopmans, gebr. Sweering, M. Gobets, B.V.V., Ab. Velleman, Theo Muller, Wim Brinkman, A. Visser. Brieven: G. Overre, C. van Es, Techn. Comm. K.N.V.B., Frits van Veen, Rabbie, K. W. F. v. d. Lee, Blinde bezoekers, J. H. Pieters Graafland, F. Triebei, W. F. Dukker, A. H. van Kol, Feijenoord, Turmac, J. H. de Sterke, J. Bieshaar, fam. Schuuring, J. C. F. Staliman, J. Grootmeyer, fam. Bookelman, Ir. A. v. Emmenes, G. J. H. Bauer, J. F. Staal, Lo Brunt, Enschede, A. Milhado, Jan v. Dort, A. F. Herberman. Bloemen: Drukkerij „Grafica", J. Lens, H. Angel, J. Peys, wed. L. Kemner, Henk Schijvenaar, J. C. v. Koten, J. Kolman, M. Smeer, S. H. Quatfass, Maarse Kroon, Blauw Wit, G. Overre, H. G. Schuuring, Allen Weerbaar, Ajax, Boskamp, Gezelschap Joh. Kaart, D.W.S.Café Modern. DANKBETUIGING. Daar het mij niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedan ken, wil ik langs deze weg mede namens mijn vrouw mijn grote erkentelijkheid betuigen voor de enorme belangstelling en de vele bewijzen van sympathie bij mijn jubileum. J. ELZENGA.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 6