MAX SMEER Voor Dames- en Herenstoffen 1 age prijzen g-nt Antoniesbreesiraai 98 - Telef. 43363 Zaterdag 22 Augustus 1953 is voor onze secretaris, de heer Jan Elzenga, en zijn familie een onvergetelijke dag geworden. Zoals U reeds in ons vorig clubblad hebt kunnen lezen, vierde Jan (met tegenzin, want hij houdt nu eenmaal niet van hulde betoon) die dag zijn 25-jarig lidmaatschap inclusief 21 jaar secretaris van onze vereniging. In de met vlaggen en bloemen versierde benedenzaal van ons stadion hadden ca. 250 vrienden en bekenden van de jubilaris zich verzameld om te luisteren naar datgene, wat over onze scriba gezegd zou worden en om de afgestoken speeches met applaus te onderstrepen. Dat ap plaus is terechtgekomen. Na de triomfale entree (tussen een haag van Ajax-adspiranten in vol tenue) van de man die tot in de kleinste bijzonderheden weet, wat er in onze club te koop is, ging voorzitter Koolhaas als eerste spreker van start. Marius heeft in de loop der jaren op het spreekgestoelte iets gepres teerd. Daar weet iedere Ajaeied (ook velen buiten onze kring) van mee te praten. Die bewuste Zaterdag heeft onze president een paar transpiratiedroppelen moeten laten. Waarom, zult U misschien vragen? Wel, om iemand met een staat van dienst, zoals Jan Elzenga uit de lade van zijn schrijfbureau kan halen, in een feestrede de volle honderd procent te geven, tja vrienden, daar komt iets voor kijken. Marius was echter in topvorm, zodat Jan en de toehoorders aan hun trek zijn gekomen. U voelt, dat er een boekje-met-goud-op-snee is opengedaan. De kwaliteiten van onze „eerste correspondent" werden niet met de spreek woordelijke „schijnwerpers" belicht, maar met „zoeklichten". Het is er niet bij gebleven. Bij een jubileum passen een paar „bloemetjes". Laten we wel wezen! Aangezien er al genoeg van die kleurige, fleurige natuurproducten waren, trok Marius wat draperieën weg om een fonkelende bromfiets èn bloot, èn weg te geven. Dat laatste deed ie natuurlijk niet via zijn eigen bankrekening, maar namens vele leden en donateurs. Daar er met die „brommers" een enkel keertje nou ja ongevalletjes gebeuren, kreeg Jan maar meteen een papier in zijn hand ge drukt, waarop vermeld staat: „premie betaald". Voor een heel jaar. Onze secretaris is dus voorlopig veilig. Ook over wegen belasting hoeft ie nog niet te piekeren. Zoals U wel begrepen zult hebben, was Jan niet alléén naar de Meer gekomen. Hij die zijn vrouw lief heeft, laat haar naar men zegt thuis, maar dat is natuurlijk flauwekul. Annie deelde dus in de vreugde. Koolhaas vond het een prachtige gelegenheid om haar namens de club dank te zeggen voor de assistentie, die zij het secreta riaat steeds verleent. Marius deed het niet met lege handen. Een bos anjers en een papier waarop een schrijnwerker iets uit gebeeld had, had ie letterlijk en figuurlijk achter de hand. Als U bij gelegenheid in de 3e Helmersstraat 47 b moet zijn, zullen Annie en Jan U beslist uitnodigen er even in weg te zakken. Toen onze president was uitgesproken, bleken er vele bevriende mogendheden te zijn, die iets op de lever hadden. De heer Jolink sprak alhoewel het niet de gewoonte is bij ieder jubileum even naar binnen te wippen, maar in dit speciale geval wilde men toch acte de présence geven namens de A.V.B. en bood het bekende bondsbord aan. De heer Jansen kwam als afge vaardigde van D.W.S. vertellen, wat de Spaarndammers van onze secretaris dachten en denken. Dat deden de heren Timman en Van Asselt namens Swift en Blauw Wit. Van beide clubs is Jan in vroegere jaren lid geweest. U voelt dus, dat het gebaar van deze oude relaties zeer op prijs werd gesteld. Verder voer den nog het woord de heren Severiens (scheidsrechters), La Fleur (Ajax-supporters), Joh. Boskamp, dr. Tetzner (uit zijn zak kwam het Olympisch Stadion in miniatuur), Jan Groot- meyer (oud-Ajax) hij vond dat 21 jaar geleden het secreta riaat toch maar in beste handen was overgegaan Hulscher (vriendenkring), Parijs (gezelschap Joh. Kaart), Homan (Allen Weerbaar, Bussum) en de directeur van Maarse Kroon. De heer Boudri (achter de schermen, met vulpen) uit naam van de directie van Albert Heyn. De Bond van Invaliden had uit dank voor het vele werk dat Jan voor deze instelling altijd doet, een paar leden afgevaardigd, die bij de ingang van ons stadion hun felicitaties aanboden. Een treffend moment. Toen iedereen dan gezegd had, wat hij op het hart had en Koolhaas de bijeenkomst sloot, is Jan niet op zijn stoel blijven zitten. Wij hebben uiteraard onze secretaris wel eens horen speechen. Eerlijk gezegd; goed en minder dan goed. Deze mid dag, niettegenstaande alle emoties en verrassingen, heeft Jan gesproken alsof het zijn dagelijks werk is. Hij dankte op rustige wijze allen, die aan het welslag-en van deze, voor hem zo bijzon dere dag, hadden medegewerkt en hoopte nog vele jaren voor Ajax werkzaam te mogen zijn. Nou, dat hopen wij natuurlijk ook. Een intiem dinertje was het slot van dit zo waardig ge vierde jubileum. Elders in dit blad vindt U een opsomming van brieven, tele grammen etc., die Jan in de loop van de dag mocht ontvangen. Het trainersvraagstuk is, zoals U inmiddels wel zult hebben geconstateerd, opgelost. Walter Crook is op het oude nest terug gekeerd; laten we hopen, nu voor goed. Enige weken geleden heeft hij de training van jong en minder jong al tre hand, of beter, onderhanden genomen, en aangezien er iets te schaven viel, vlogen de krullen in het rond. Walter, old chap, welkom in het rood-witte kamp en veel succes. In onze vorige kroniek hebben we U al iets verteld over die voetbal, die weer was gaan rollen. Nou, die rolt vandaag de dag alweer op volle toeren. Om er wat gang in te zetten, zijn we enige weken geleden naar Dordt geweest. D.F.C. had van ons nog een match tegoed en die schuld zijn we dus kwijt. Na een aardig partijtje hadden beide teams twee doelpunten achter hun naam staan, waarmede de D.F.C.-ers meer in hun schik Het echtpaar Elzenga te midden (F<>to. Desmit) der „Jeugdbeweging" naar de feestzaal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 4