Malle gevallen Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ERKEND PHILIPS SERVICE jaar eens in Bleijerheide te zien. Een verzoek om de volgende dag nog eens tegen Ajax te spelen, hebben we moeten afslaan, daar het niet mogelijk was de aangewezen spelers nog tijdig te bereiken. Voorts werd op Dinsdag 1 September deelgenomen aan het H.V.V.-adspirantentournooi, uitgeschreven ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de „Leeuw van Wassenaar". Ook hier bij hebben we veel moeilijkheden moeten overwinnen om althans een enigszins geschikt elftal bij elkaar te krijgen. Dit is ons slechts gedeeltelijk gelukt, waardoor het resultaat van onze deelneming niet meer dan middelmatig kan worden genoemd. De eerste wedstrijd tegen Sparta werd met 10 gewonnen, de tweede tegen V.O.C. met 01 verloren. De derde, tegen Union uit Nijmegen, leverde ons een 20 overwinning op. Met onze 4 punten waren we er echter nog lang niet, want V.O.C. kon op hetzelfde aantal bogen. Strafschoppen zouden nu moeten uitmaken wie van ons beide in de finale tegen Hilversum mocht uitkomen. De Rotterdamse rood-zwarten toonden zich in dit geval de beste scherpschutters en onze kans op een prijs was hierdoor totaal verkeken. Per saldo gingen de Hilversummers met de eerste prijs schoot. Hoewel we ons niet onder de prijs winnaars konden scharen, heeft de tocht naar de Residentie ons toch vreugde gebracht. Het stralende weer, de prettige ont vangst en het aangenaam toeven op het mooi gelegen H.V.V.- terrein hebben ons de teleurstelling van het niet slagen groten deels doen wegcijferen. Ten slotte werd op 6 September nog een tweetal oefenwed strijden gespeeld. Het le juniores-elftal van D.W.V. en het le adspiranten-elftal van D.W.S. waren die dag onze gast. Onze juniores wonnen met groot machtsvertoon, althans in de 2e helft, met 81. De adspiranten verloren, na een boeiende kamp, met 34. Als de uitslag andersom was geweest, zou niemand daarop aanmerking hebben kunnen maken. Ons rest nog de minder aangename taak mededeling te doen van een ernstig ongeluk, dat een onzer adspiranten is over komen. Ons vriendje Bob Harpenau kwam zo ongelukkig te vallen, dat zijn rechterarm op twee plaatsen is gebroken. We hebben hem in het Burger-Ziekenhuis bezocht, waarin hij, hoe wel het naar omstandigheden redelijk goed makende, nog wel enige weken zal moeten verblijven. Bob, we v.ensen je een vol ledig herstel toe en hopen dat je ongeval geen nadelige gevolgen zal hebben voor je verdere leven; dat we daarbij ook aan je voetbalcarrière denken, is begrijpelijk, maar in ieder geval van minder belang. Een enkele ploegmakker gaf reeds van zijn medeleven blijk; we zouden echter gaarne zien, dat de overigen, door woord of geschrift, niet achterbleven. Hiermede hebben we voor deze keer weer van de gebeurtenis sen op het voetbalveld en daarbuiten kond gedaan. Het com petitierad zal eerstdaags opnieuw gaan draaien. Jongens, veel succes in het nieuwe seizoen! P. VAN OS. Geboren: Mar ja, dochter van de heer J. ter Heide en mevrouw M. ter Heide Zweet. Bob, zoon van de heer en mevrouw GunzelVan Dijk. Onze hartelijke gelukwensen. Opinie-onderzoek. Enquêteur: „Wat komt er volgens U eerder, het gesloten sei zoen of de IJ-tunnel?" Veraart: „Voor het zover is, zullen er nog heel wat druppels vloeien." Waar is de tijger Johan Boskamp: „Ken jij dat lied nog van „Rood-witte Leeu wen Hendrik Anderiesen: „Nu hebben wij ook welpen en daar zit eveneens muziek in." Autosuggestie. Fie: „Heb jij een parkeerkaart voor je wagen besteld?" Ad: „Waarom niet, het kan je hoogstens een achterwiel kosten." Ongerijmd Staring: „Die meneer Le Marché heeft altijd een open oog voor een belangrijk voorval in de Ajax-kring." Cats: „Dank zij zijn poezie komt het dicht ook." Akkoord. Albert: „De heer Boudri heeft Jan Elzenga ter gelegenheid van diens jubileum op de juiste toonhoogte een vulpen aange boden." Hein: „Klonk het als fa-mi re-la-si?" De „vermomde" visclub weer in actie. Levendig: „Je zou die hengelaars in de pierebak op het tele visiescherm moeten kunnen zien." Bakkenist: „Alles is mogelijk. Toentertijd hoorde ik op de radio de Kadt met het Aethe(r)forum." Het jaar 1928 was voor de schrijver van deze rubriek die altijd achteraan wordt gedrukt, in tweeërlei opzicht belangrijk. In de eerste plaats mocht hij, na op zijn rode en witte bloed lichaampjes te zijn getest, tot Ajax toetreden. Dit zou waar schijnlijk reeds eerder het geval zijn geweest, als een buurman zijn toezegging om met hem naar de wedstrijd Stormvogels- Nederlands elftal in het houten Ajax-stadion te gaan, gestand had gedaan. Door mijn aangeboren bescheidenheid vandaar dat ik nu maar in de ik-vorm verder ga duurde het even voordat ik de burcht der rood-witten binnenstapte. Op school kwam ik te zitten bij een Ajacied, wiens naam ik mij nog goed herinner, al is hij al lang geen lid meer. Belang stellend vroeg ik hem, of ik het clubblad eens mocht inzien. Op de omslag daarvan prijkten aan beide zijden elf voetballers met de bal in het midden. Ik was direct inAjax. Daar de redactieleden misschien zullen denken, dat ik er in deze komkommertijd een slaatje uit wil slaan, zet ik er nu maar een punt achter. Mogelijk zeggen zij een volgende keer: kom ma (ar). Vijf en twintig jaar geleden werden ook de Olympische Spe len in Amsterdam gehouden. Dat ik van deze grote sportge beurtenis toch nog iets heb gezien, was min of meer een toe vallige omstandigheid. Voor het aanschouwen van de voetbal wedstrijd NederlandUruguay stonden de liefhebbers een dag van te voren „en file" voor het gebouw van de Nederlandse Wasmachines ASBEEK BRUSSE vanaf 197,50 v.a. fl p. week Ruime sortering Velie gashaarden, Kolenhaarden (div. merken), Kachels, enz. De nieuwste serie Radio's, Gramophoons en kasten. Televisie, Rijwielen, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meu belen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, Scheerapparaten, Inphraphil en hoogtezon apparaten Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 14