Van het Secretariaat Komt U ook op de clubavond? ben. Speciaal de periode van 19321940 wil hij memoreren, toen er kampioenselftallen aan de lopende band verschenen. Hij heeft een open oog voor de moeilijkheden van de E.C. der laatste jaren, aangezien de keus veel beperkter is wat het spelers materiaal betreft. Wanneer ik het gesprek even op de zoon des huizes breng, die in onze lagere elftallen speelt, heeft het echtpaar de overtuiging dat het enthousiasme om wat te willen bereiken, verhoudings gewijs tegenover „papa" stukken achterblijft. Persoonlijk was ik in zijn juniorestijd van mening dat het wel wat zou worden, iets wat ik ook tegenover mijn gastheer opmerkte. Jo Bieshaar met (of tegen?) zijn broer Ja, klonk het antwoord, misschien wel, maar weet je wat wel wat had geworden en wat ze hadden moeten doorzetten? De K.N.V.B.-juniores, daar hadden goede spelers gekweekt kunnen worden. De vraag wat hij als zijn topprestatie beschouwde, werd in zuivere Bieshaar-stijl beantwoord, n.l.: „Wanneer men zich elke wedstrijd voor de volle 100 procent geeft, levert men reeds een topprestatie en beleeft zelf een topgenoegen." Op mijn vraag of hij, vergeleken met vroeger, nog speciale verschillen in de voetballerij zag, wilde hij igaarne twee in het oog lopende gevallen naar voren brengen 1. In moeilijkheden geraakte voorwaartsen spelen de bal te weinig terug op de kanthalf. 2. Er moet veel meer worden getracht bij de tegenpartij een zwakke plek te ontdekken; is deze gevonden, dan dient ze onder hoge druk te worden gebracht. Het was tegen middernacht toen ik na een prettige avond afscheid nam van Huize Bieshaar. Het stijgen der jaren en een zware ziekte gedurende 1947 1950 mogen dan een extra-groefje in zijn gelaat hebben ge bracht, in mijn verwachtingen, de altijd Joviale en Bescheiden sportmakker in deze sympathieke hoedanigheden te mogen aantreffen, ben ik niet teleurgesteld. De speciale „service with a smile" om mij te komen halen en terugbrengen met de „slee", apprecieerde ik zeer. Mes goed, meneer? C. E. de V. STRAFZAKEN. Alle bestuurs-, commissieleden en spelers hebben een cir culaire gekregen, waarin een uiteenzetting wordt gegeven omtrent de procedure voor een snelle rechtspraak indien een scheidsrechter tijdens een wedstrijd een speler een waarschu wing geeft of van het speelveld zendt. Zij die deze circulaire niet hebben ontvangen, gelieven zich tot de heer J. Elzenga te wenden, daar men zich bij (onverhoopt) voorkomende gevallen nooit op „onwetendheid" zal kunnen beroepen. AFWERKING COMPETITIE VOOR DE JUNIORES EN ADSPIRANTEN. De afdelingen juniores jeugdklasse en adspiranten le klasse zullen worden afgewerkt in een halve competitie. De juniores jeugdklasse, bestaande uit 14 elftallen, zal na beëindiging wor den gesplitst in 2 groepen A en B) van 7 elftallen. De adspiranten le klasse, bestaande uit 13 elftallen, zal na be ëindiging worden gesplitst in 2 afdelingen A en B) van 6 resp. 7 elftallen. In de A-afdelingen worden geplaatst de elftallen uit de bo venste helft van de aanvankelijke groepering; in de B-afdelin gen de elftallen uit de onderste helft der aanvankelijke groe pering. De elftallen in de afdelingen A spelen vervolgens nog een onderlinge halve competitie; dit geschiedt eveneens in de af delingen B. Wedstrijdprogramma. Voor de A.V.B. zal op 27 September een volledig programma worden vastgesteld. Jeugdcompetitie 1820 jaar. Het bestuur der afdeling Amsterdam heeft overwogen voor het volgende seizoen over te gaan tot het instellen van een jeugdcompetitie voor spelers van 18 tot 20 jaar. IN MEMORIAM. Zeer tot ons leedwezen vernamen wij het plotseling overlijden van de heer J. Kruyver, een der leidende figuren der vereniging ter behartiging van de belangen der 2e, 3e en 4e klassers, ex-voorzitter van Z.F.C. en voorzitter van de Zaandamse Sportgemeen- schap. Wijlen de heer Kruyver was een groot vriend en be wonderaar van onze club en gaf bij voorkomende ge legenheden altijd blijk van zijn warme belangstelling. Vaak was hij bij thuiswedstrijden van ons eerste elftal op de tribune van ons stadion te vinden en wij hadden dan dikwijls het grote genoegen met deze sympathieke Ajax- vriend een sportpraatje te maken. Zijn nagedachtenis zal dan ook in onze kring in hoge ere blijven. Hij ruste in vrede. Het bestuur der A.F.C. Ajax. Voor zover U het nog niet wist, maakt de Clubavondencom missie bekend, dat de clubavonden thans weer Vrijdagsavonds in „Suisse" worden gehouden. U kimt daar biljarten, kaarten, een praatje met Uw clubgenoten maken en zich van het pro gramma en de opstellingen der Ajax-elftallen vergewissen. Uw aanwezigheid zal zeer op prijs worden gesteld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 11