Televisie ASRFFK RRTTSSF Wasmachines Fridor, Philips, Erres -iAkJJJJ-iiJXV. IJllUüülJ Hoover. Miele, Radio en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco, enz. ERKEND PHILIPS SERVICE nul bezorgde. Ook de twee volgende slagbeurten der Kruislaan- bewoners hielden voor ons gevaar in. Kretzchmar kwam niet verder dan het slagperk, doch Van 't Hoff gaf een tik. Hij sneuvelde echter op het 2e honk door een beste aangooi van Ter Heide. A. Teyema, die het voordien tot een honkslag had gebracht, perste er, evenals Kempen, een vrije loop uit. Van Lieshout, de laatste tijd gevreesd door zijn homeruns, werd echter bedwongen. In de 4e ronde had Duinker spoedig twee spelers voor zijn rekening genomen, doch Van Pietersom en Van der Louw lieten zich niet in de luren leggen en kwamen zonder hindernissen op de kussens. Toen Kretzchmar de bal wegranselde, trachtte Van Pietersom thuis te komen, doch hij sneefde pal bij het einddoel. Ajax had het tot dusver niet verder kunnen brengen dan een honkslag van R. Kok. In het prille begin stelde Prins zich met 4 wijd tevreden. Mede dank zij een veldfoutje stond hij al spoedig op het voorlaatste honk. Hordijk plaatste een stootslag. Doordat de bal iets te ver in de richting van de werper rolde, weifelde Prins even, wat hij met een nul moest bekopen. Een hoge bal van Her Kok werd in het rechterveld gevangen en snel naar het le honk geworpen, waar Hordijk nog niet was terug gekeerd. In de 4e inning gaf Her andermaal een vuurpijl in de zelfde richting, doch ook nu gaf Kretzchmar geen krimp. Jan ter Heide probeerde het eens bij linksvelder Van Pieter som, maar deze liet zich evenmin vermurwen. In de 6e slag beurt kwam er een sprankje hoop in het Ajax-kamp. Nadat zijn twee voorgangers waren uitgegaan, dwong Her Kok een vrije loop af en Ruud Kok trok profijt uit een veldfout. Helaas, Neefjes zocht werper Kempen als mikpunt. In de 8e inning viel de beslissing te onzen nadele. Duinker, die in een der vorige slagbeurten even voor Kraan had moeten plaats maken, liet Teyema driemaal mistasten. Kempen han teerde het hout evenwel met zwier. Prins had met Van Lieshout geen genade. Blijboom ging met toestemming van de scheids rechter wandelen. Ter Heide trachtte met een aangooi Kempen te doen sneven, doch hij nam in feite zichzelf in het ootje. Duinker smeet vervolgens de bal geheel overbodig en bovendien onzuiver naar het le honk, waardoor de pitcher der geeltjes zijn wens in vervulling zag gaan. Een volgende fout werd door Blijboom met een punt afgestraft. In het eindstadium begon R. Kok met 4 wijd. Hierna werden Pasteuning en Walker als pinch-hitters voor Neefjes en Beu- mer ingezet. Herman had geen succes, maar Hugo joeg de bal fraai in het rechter buitenveld. Ruud Kok kreeg daarbij van de kant de m.i. te riskante opdracht het 3e honk te stelen. Hij haalde het dan ook niet. Met een luchtbal van Ter Heide had Kempen geen moeite, waarmede de zege van T.I.W. een feit was. De stand in onze afdeling is thans: O.V.V.O 12 21 R.C.H 12 16 T.I.W 12 13 Ajax 12 12 Schoten 12 12 Ons eerste negental krijgt thans nog twee thuiswedstrijden te spelen tegen A.B.C. en Kennemerland, die in afd. B. de voor laatste resp. laatste plaats innemen. Zaterdag 22 Augustus a.s. zal Ajax trachten op A.B.C. re vanche te nemen voor de indertijd achter het Olympisch Stadion geleden nederlaag. In afdeling A. heeft O.V.V.O. op het kampioenschap beslag gelegd, waarmede wij deze vereniging van harte gelukwensen. In groep B. heeft H.H.C. uit twee wedstrijden nog één punt nodig om de titel te veroveren. De Spartaan heeft zich in de tweede klasse A. de sterkste getoond. Ook deze club feliciteren wij met haar succes. A.B.C. 2Ajax 2. Door iets beter slag- en veldwerk boekten de A.B.C.-reserves een verdiende 72 zege. In de 3e inning kreeg Van Mourik drie honkslagen tegen zich. Daar voorts zijn velders het drie maal lieten afweten, konden de gastheren 4 punten verzamelen. Henk ter Heide (2x), Van Drecht, Bouwens en Van Mourik toonden, dat zij niet voor spek en bonen meespeelden. Ajax 2—T.I.W. 2. Na een reeks nederlagen zorgde ons tweede weer eens voor een ruime overwinning. Met 104 moest de reserveploeg van T.I.W. in het zand bijten. Dit succes was voor een niet gering deel te danken aan Van der Pol, die het er op de plaat beter afbracht dan zijn collega's aan de andere kant. Ook invaller A. de Wit Jr. leverde op het 3e honk zijn bij drage door twee vangballen voor zijn rekening te nemen en viermaal hulp te verlenen. Door de vele vacantiegangers trad Ajax slechts met acht spelers aan, doch in de 4e inning ver scheen de junior Fransz als negende man. Mede door honkslagen van Walker, Van Drecht en Van der Pol, stond Ajax na 4 innings met 42 voor. Zonder dat er een honkslag aan te pas kwam, liepen de onzen opeens tot 92 uit. Nadat de onzen nogmaals hadden gescoord, kon T.I.W. in de laatste ronde nog 2 punten van zijn achterstand afknabbelen. Ajax 2—O.V.V.O. 2. De overgespeelde thuiswedstrijd tegen O.V.V.O. 2 is in een vrij onverwachte 43 zege voor ons tweede negental geëindigd. Goed gesteund door zijn velders, wist werper Van der Pol de tegenpartij gedurende drie innings aan banden te leggen. Ajax zag in die periode kans een 30 voorsprong te nemen. Pasteuning stuurde op 4 wijd aan en Van Drecht meldde zich met een goede klap. Wel gingen Walker en Kluft uit, doch Van Genderen werd weer een vrije loop toegestaan. Toen Van der Pol op 3 wijd en 2 slag stond, rende Pasteuning naar het thuis- honk. Inmiddels had de pitcher weer een bal naar de slagman gegooid. De vanger tikte Herman uit, doch de hoofdscheids- rechter had de geworpen bal als wijd gezien, waardoor Van der Pol op het kussen kwam en Pasteuning ons eerste punt in de wacht sleepte. In de volgende slagbeurt waren er spoedig twee Ajacieden tot terugkeren gedoemd. Drie opeenvolgende veld- fouten aan de andere zijde werden met een punt van Pasteuning afgestraft. Kluft beet in de 3e inning het spits af in de vorm van een uitstekende tik. Doordat de buitenvelders de knikker niet dadelijk konden vinden, bereikte Wim zelfs het derde honk. Van der Pol werd door de werper uitgeschakeld. Henk ter Heide zou ditzelfde lot hebben ondergaan, als de catcher de bal niet had laten vallen. Wel sneuvelde onze aanvoerder vóór het le honk, doch Kluft had intussen de thuisplaat bereikt. Toen ook ons veld enkele malen in gebreke bleef, kon O.V.V.O. de ach terstand tot 32 verkleinen. In de 5e ronde brachten de gasten na een honkslag van Meyer en twee misgrepen de balans in evenwicht. Ofschoon onze fielders ook nadien de geslagen ballen niet altijd even zuiver verwerkten, bleven verdere punten voor de reserves der landskampioenen uit, mede ten gevolge van on tactisch honklopen van enkelen hunner. De afweer der bezoe kers liet evenzeer te wensen, want in de 6e slagbeurt kwamen Van der Pol en Ter Heide goedkoop op de kussens. Een fraaie Ruime sortering Rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, 'Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 9