HONKBAL Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 H.H.C.Ajax. Al had ik het tempo graag nog wat hoger gezien, toch was deze door vele toeschouwers bijgewoonde wedstrijd het aanzien meer dan waard. Bij H.H.C. kwam Hoogenbos, de tophitter van het ogenblik, wegens een handblessure eerst in de 8e inning in het slagperk. Ons team moest het zonder de in het buitenland vertoevende Kraan stellen. Zijn plaats werd ingenomen door Her Kok, terwijl Co Bouwens als rechtsvelder zijn entree in de le klasse maakte. In de 2e slagbeurt zag het er naar uit, dat Ajax de score zou openen. Wel moest Her Kok door 3 slag het veld ruimen, doch R. Kok bereikte door de extra-draai van de linkshandige Jole juist op tijd het le honk. Neefjes en Ter Heide werd een vrije loop toebedeeld. De slag van Bouwens was te kort van lengte, waardoor de vanger der gastheren R. Kok na diens gedwongen loop kon inrekenen en bovendien nog gelegenheid had de bal vóór de aankomst van Co naar het le honk te slingeren. Be houdens honkslagen van B. Vrenegoor en Hofstra wist onze werper de thuisclub goed in bedwang te houden. Niettemin kon H.H.C. in de 4e inning de leiding nemen. Sloeg Romeyn drie keer de plank" mis, W. Vrenegoor dreef de bal veilig het veld in. Hoewel de aangooi van Prins niet geheel op maat was, zag R. Kok kans de aanstormende Noordhoff uit te tikken. De veldscheidsrechter had het echter niet gezien en gaf ,,in". De aanvoerder der Haarlemmers was evenwel zo sportief te be amen, dat hij inderdaad uit was. De broer van onze Gijs, Piet Duinker, klapte zijn clubgenoot W. Vrenegoor binnen. Na een gedwongen loop was het weer tijd voor wisselen. Bij het begin van de tweede helft kwam Jan ter Heide met een ferme tik op de proppen. Bouwens kreeg de bal wederom niet ver genoeg weg, zodat het voor de catcher maar een peule- schil was deze loper uit te schakelen. Onze captain was intussen op het tweede kussen aangekomen. Duinker beproefde het in de hogere regionen, doch kwam in de greep van de middenvel der. Hierna snelde Ter Heide naar het 3e honk. Terwijl Prins aanstalten maakte zich in het slagperk te installeren, werd Jan medegedeeld, dat hij het tweede honk vóór de vangbal had verlaten en dat hij dus uit was. Meermalen kwam het voor, dat een Ajacied 3 wijd had en dan nog door Smidt voor 3 slag aan de kant werd gezet. In de 7e beurt kon onze ploeg nochtans de stand op gelijke voet brengen. Neefjes verkreeg 4 wijd, Ter Heide retireerde na een vangbal en Bouwens werd eveneens naar de bank verwezen. Duinker zwaaide niet vergeefs en toen Prins (voor de tweede keer) eveneens de bal goed op zijn knuppel kreeg, was het voor Neefjes een koud kunstje de zaak goed af te werken. In de voorlaatste inning bracht de inmiddels op de plaat verschenen Hofstra het tot een mooi dubbelspel. Toen H.H.C. weer aan bod was, leek zijn overwinning aanstaande. Ben Vrenegoor, die reeds twee honkslagen op zijn naam had staan, deed de bal ver in het rechter buitenveld verhuizen. Weinigen achtten onze invaller in staat de juiste tegenmaatregel te nemen. Bouwens' handschoen schoot echter plotseling uitmet bal. Een fraaie catch, Co! De gevaarlijke slagman Jole dankte het aan mis tasten van Her Kok, dat hij niet uitging, doch onze korte-stop herstelde zich terstond, door de niet minder gevreesde Hoogen bos te elimineren. Duinker deed de rest. Ook onze laatste pogingen aan slag waren vruchteloos, waardoor H.H.C. in ieder geval voor een nederlaag behoed werd. Doch Ajax voelde er evenmin iets voor met lege handen het Voor Uw uitwedstrijden in Europa! terrein te verlaten. Een grondbal was voor onze werper, waar na door vangen van Hordijk en nogmaals Bouwens de eind stand 11 werd. Beide ploegen noteerden 5 honkslagen. Gijs Duinker stond geen enkele wandeling toe. H.H.C. speelde echter foutloos. Aan onze kant vielen er drie haperingen waar te nemen. Een keurige catch van Ter Heide en een prachtige stop van R. Kok verdienen nog vermelding. Ajax—R.C.H. Na de goede resultaten in de voorafgaande weken, kreeg Ajax in de thuiswedstrijd tegen R.C.H. weer eens een nederlaag te incasseren. Prins startte met 4 wijd en kon zich na opoffe ringsslagen van Hordijk en Her Kok weer tevreden bij zijn clubgenoten voegen. R.C.H., een jonge ploeg zonder zwakke plekken, met Houtkamp als de beste man, begon zich in de 5e inning, toen Duinker de situatie niet meer meester was, danig te roeren. Oosterbaan zei het met het hout en Van Elteren kon hem ongestoord volgen. De pogingen die Houtkamp en Hoef- smit daartoe deden, werden door Duinker te niet gedaan. Een mep van Bruin leverde 2 punten op. in de volgende slagbeurt liepen de Haarlemmers zelf tot 17 uit, o.a. door 3 tikken en 2 vrije lopen. Hierna werd Kraan met het werpen belast. André bracht deze voor ons zeer nadelige inning tot een goed einde. Ajax diende echter flink van repliek. Had geen onzer het tot nu toe tot een hit gebracht, nu kwamen er liefst 4 en wel van Prins, Hordijk, Neefjes en Beumer. Houtkamp nam toen even de taak van pitcher Jongeling over om verder onheil te voor komen. De stand was toen 57. Prins werd opnieuw de dupe van een dubieuze beslissing. Na honkslagen van Van Elteren en Hoefsmit gelukte het Ooster,- baan, die evenals zijn ploegmakker Bruin goed met de knuppel overweg kon, nog een punt voor zijn vereniging in de wacht te •slepen. Ajax had zijn kruit blijkbaar verschoten. Wel kwam Ter Heide nog op het honk, doch hij gaf zelf te kennen, dat de honk- man hem daarvóór al had aangeraakt. Bravo Jan, sportiviteit vóór alles! T.I.W.—Ajax. Als een ploeg een wedstrijd moet spelen die onmiddellijk met de bezetting van de onderste plaats verband houdt, mag men verwachten, dat de spelers zich op de daaraan voorafgaande trainingsavond nog eens goed voorbereiden. De opkomst was die avond echter bedroevend slecht. Zeker, sommigen hadden een geldige reden om verstek te laten gaan, maar waar waren de anderen? Heus, mannen, het oefenen geschiedt niet alleen ter bevordering van de lichaamsconditie. Ook technisch en tactisch hebben jullie nog zeer veel te leren. En nu kom ik weer op mijn stokpaardje terug. Hoeveel honkballers van onze ver eniging kunnen een stootslag geven? Hebben allen in al die jaren nu werkelijk een serieuze poging in die richting gedaan O ja, ik weet het, elke slagman geeft liever een verre tik dan een stopstootje. Maar hoe gaat het meestal met die hitters? Alles of niets en dan meestal niets. Natuurlijk lukt een stoot slag ook niet altijd, maar de kans om de bal te raken is veel groter, zodat men er een loper een honk verder mee kan bren gen. Bovendien kan een stootslag veel verwarring stichten, waardoor de kans op veldersfouten wordt vergroot. Wat zag men nu in bovengenoemde match? Met één honk bezet, wilde een onzer de bal hard slaan instede van een kort tikje te geven. Gevolg: drie slag. Natuurlijk had het ook een klap kunnen worden, doch dit is toch niet de manier om goed honkbal ten beste te geven. Deze zomersport vereist veel in telligentie. Met alleen een bal gooien en slaan komt men er niet. Apropos, ook het goed raken van de knikker is de laatste tijd niet bepaald onze sterkste zijde. Voorts schiet onze ploeg men taal nog dikwijls te kort. Onze werper kan toch moeilijk be weren, dat hij bij dit belangrijke gebeuren steeds met volle am bitie heeft gespeeld. Een dergelijke geesteshouding is gladweg verkeerd. Als men sport beoefent, dient men het ook zo goed mogelijk te doen. Daarenboven is honkbal geen individuele, doch doch een teamsport. De 20 overwinning kwam T.I.W. toe, al was onze nederlaag stellig te voorkomen geweest. Over het geheel kwamen onze velders meer onder druk te staan dan die der tegenpartij. In de tweede inning van T.I.W. kwam Blijboom door 4 wijd op de honken, waarna Wijnands een keurige stootslag gaf. Door velderskeus van Van Pietersom werd Blijboom het recht op het 3e honk ontzegd. Even daarna leek een gevaarlijke aangooi van Ter Heide op dat honk ons noodlottig te zullen worden, doch Her Kok re tourneerde de bal terstond naar zijn captain, die Wijnands een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 8