F. DAZERT Interessante ontmoeting in Engeland Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Nog een brief van oud-trainer Kirwan afgestraft. In gevaar moet je hoge voorzetten niet trachten te vangen, maar rustig over de lat stompen, my son! Onze voor hoede, bestaande uit Bartels, Van der Wel, Michels, Van Dijk en Bakker, had het tegen de solide achterhoede der Saarlanders heel moeilijk. De gasten hadden de meeste last van Michels, die buitengewoon op dreef was. Een prachtig doelpunt een keihard schot in de bovenhoek was een welverdiende beloning voor het prima spel van Rinus. Van der Wel, eveneens in een zeer behoorlijke bui, opende met een ver hard schot, waarnaar de doelman vergeefs greep, de score. Dat was natuurlijk een klontje uit de Saarlandse pap. De goed gesmeerde machine begon een beetje te haperen. Ons team trok zich er aan op en sloeg met meer zelfvertrouwen de aanvallen der Saarbrückers uiteen. Het kostte wel veel moeite, maar het gelukte toch de voorsprong te behouden. Tot aan de rust! Na de hervatting was het spoedig gelijk. Door de zonderlingste goal die we ooit te aanschouwen kregen Bakker ontfutselde op de rand van het strafschopgebied de keeper, die met een back wilde samen spelen, de bal kwamen we weer voor. Hoe Klaas de knikker in het net kreeg, is moeilijk na te vertellen. Als gehypnotiseerd rolde het leer langs de kalklijn tot de verste paal om daar plot- 'seling naar binnen te draaien en in het net te verdwijnen. Michels maakte er vervolgens 31 van, de Saarlanders 32, Bartels 42, waarmede we de zaak wel bekeken achtten. Een fout van Visser bracht de overwinning echter weer in gevaar en een betwistbare penalty deed de rest. Tenslotte dus toch nog een gelijk spel. We konden o.i. tevreden zijn. Een Aiax-team, hoofdzakelijk bestaande uit spelers die voor het tweede elftal zullen uitkomen, is er in geslaagd het tournooi van de Haagse vereniging ,,De Jagers" te winnen. Een fraaie prestatie van onze luitjes, die hoop geeft voor de toekomst. Voor de resultaten verwijzen wij naar het uitslagenlijstje. Vrienden, de eerste kroniek in het nieuwe seizoen is er weer. Tot de volgende ronde. BROWN. U zult het ongetwijfeld aan de brutale kant vinden, wanneer U in Uw clubblad een stukje vindt dat geschreven is door een doodgewone A.F.C.-er. Er moet uiteraard een gerede aanleiding zijn, wanneer zulks gebeurt. En die aanleiding, Ajacieden, is er. En nog wel in hoge mate Gedurende een crickettour van A.C.C., die wij in de week van 3 tot 10 Juli j.l. maakten, waren wij de gast van leden van de Eastcote Cricket Club. Eastcote is een villadorp ongeveer 17 mijl van Londen verwijderd. Toen wij daar op Zondag 5 Juli de eerste match tegen Eastcote C.C. speelden, kwam plotseling een oude, doch nog zeer vitale Engelsman op mij afgestapt. Hij was benieuwd hoe het toch eigenlijk met het Amsterdamse Ajax ging. Nadat ik hem jullie welvarendheid, zowel wat gezondheid als sportiviteit betreft, had medegedeeld, vroeg ik hem natuurlijk, waarom hij zoveel interesse had voor een Nederlandse voetbalclub. Hij stelde zich voor als Mr. John Kirwan en vertelde mij, dat hij in 1911 de eerste Engelse trainer van Ajax was geweest en dat hem het geluk was beschoren, dat Ajax in datzelfde jaar eerste-klasser werd. Kirwan had de leukste herinneringen aan de Meerbewo- ners, informeerde naar de Schoevaarts en nog veel meer oudere leden van Ajax. De volgende dag bracht hij een vergeelde „Revue der Sporten" (ouderen kennen dat blad nog wel) mee, waarin een foto stond van Ajax tezamen met een Engelse club. Mijn eigen clubhart werd niet weinig gestreeld, toen hij in datzelfde blad een foto toonde van A.F.C. in gezelschap van de London Caledonians. Ik verzocht hem mij zijn adres op te geven en ziet, heden vond ik het volgende briefje in mijn bus Dear Sir, Having enjoyed a pleasant afternoon watching A.F.C. playing cricket at Eastcote on Sunday last, I thought it may revive old and pleasant memories, if you would, through the medium of your paper, convey to the Ajax Football Club my best wishes and kindest regards. Many years have passed since I acted as their coach and trainer in 1911, but I still recall many pleasant memories of the numerous friends I made there and of their many kind nesses to me Yours sincerely, JOHN KIRWAN. Address: Church Avenue, Pinner-Middlesex, en aan de achterkant Should you require a photo would be pleased I send you one. Wat dat laatste betreft, lijkt het mij voor die oude baas reus achtig leuk, als een van zijn oude bekenden hem een briefje terugschrijft en zijn foto vraagt. Nog aardiger is een foto te vragen uit de tijd dat hij jong was en Ajax trainde, plus een foto van recente datum. Nu, beste Ajacieden, ik hoop dat ik, door deze toevallige ont moeting te beschrijven, jullie een pleizier heb gedaan. Onnodig te zeggen, dat het mij een grote eer was in het clubblad van jullie beroemde voetbalclub ook eens een stukje te mogen schrijven. WIM G. STAATS. P.S. Mocht ik van de winter weer eens voor de radio komen, laat mij dan eens iets goeds van Ajax vertellen. Good Luck next season!! Wij danken de heer Staats ten zeerste voor het ingezonden artikel en zijn medewerking tot het herstellen van een oude verbinding. (Red. A.N.) Recente foto van John Kirwan Please find enclosed photo which you wanted for the paper and I hope it will suit you. Well, it is a long way back since I was the first coach Ajax had and in my first season we became first-class. I will always remember the kindness and treatment I received from the club and supporters. I wish them every success in the future. They may come to London one of these to play and then I will have the chance to see them play. I will remember when we returned to Amsterdam the night we became first class. What a grand reception the team had. Well, I have had all the

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 6