HET ELFTAL VAN F.C. „SAARBRÜCKEN" Voorste rijBerg, Philippi, Strempel, Puff, Balzert, Achterste rijJordan (trainer), Otto, Biewer, Schreiner, Momber, Martin, Binkert, Immig (reserve) radio-orgelman te spreken het was pet (de rest schenkt U ons wel). Ons team speelde als een prima vierde-klasser, werd ons verteld. Dank U! B.V.V. en Theole hadden er niet zo heel veel moeite mee. Tweemaal tweenul. Een aanloopje voor het nieuwe seizoen om je diep over te schamen. De juniores deden het beter. Veroverden bij Hollandia te Hoorn de eerste prijs. O.S.V. (31), Purmersteijn (30) en De Volewijckers (40). Een fraai resultaat van onze boys, die op drie spelers na, het vorige seizoen nog voor de adspiranten uitkwamen. U hoort over enige weken beslist nog prettige dingen over deze knapen. De mannen van het Hoornse Hop van deze plaats nog onze dank voor de genoeglijke dag. De competitie-indeling is U natuurlijk bekend. Staat voor de goede orde elders in dit blad vermeld. Dat wordt voor de man nen die ons mogen vertegenwoordigen een hele kluif. Zwaarder dan verleden jaar. Elk puntje dat binnenkomt, is goud waard. We starten op 6 September tegen Heracles. De eerste uitwed strijd gaat tegen de bewoners van de Wageningse Berg. Daar verloren we verleden jaar dik. Zullen onze boys revanche nemen Laten we het hopen. 20 September gaat de Ajax-visploeg dood en verderf zaaien. Levendig en Schroder hebben de maden, pieren en paté Beige reeds besteld. Meinders heeft zich voorzien van een sloot nieu we moppen en firma's die handelen in lollies, zoute drop en negerballen, hebben hun producten als prijs voor de grootste baars, de scheelste pos en de uitgedroogste paling beschikbaar gesteld. Levendig en Schroder zijn nog gulziger dan de felste, hongerige snoek. Als U dus nog een oud schilderij, een antieke vaas of dure Pers kwijt wil, geeft U genoemde heren dan maar een seintje. Schroder stelt zijn dure slee beschikbaar om de rommel af te halen. Gemakkelijker kan het niet. Tussen twee haakjes, dure sigaren worden misschien ook aangenomen en Bols, Oude Vlek, Melchers (niet Jan) staan wel op de lijst, maar die artikelen willen de heren eerst testen. Ze hebben ver leden jaar minder prettige ervaringen opgedaan. Of het vóór of na afloop van de visserij was, weten we zo precies niet meer. Mannen van het wuivende riet, het kabbelende water, het flit sende nylon, scherpt Uw angels, kijkt Uw simmetje na en laat de schubben en de graten dan maar komen. Maar ehvergeet vooral niet Adriaan en Arend te waarschuwen, dat de bus zonder U niet mag vertrekken. Hun adres is U natuurlijk bekend. Klaverjastafel met de grootste heibel, Ajax-stadion, Amsterdam. I.F.C. Saarbrücken, de bekende club uit het Saargebied, met een indrukwekkende staat van dienst we hebben haar ju bileumboek, uitgegeven ter gelegenheid van het 50-jarig be staan, doorgekeken (overwinningen op Bilbao, Madrid, Grimsby Town, Liverpool, Nörkoepping, gelijk tegen Rapid etc. etc.) is op ons veld even voetballes komen geven. Dank zij erbarmelijk slecht schieten zelfs een penalty tegen de paal en fantastisch keepersgeluk van Visser, moesten de Saarlan- ders genoegen nemen met een gelijk spel (44). Een straf schop, die onze spelers helemaal niet konden waarderen (het publiek ook niet) de manier waarop geprotesteerd werd, vonden we geen stijl en zeer onsportief redde de buitenlan ders zelfs van een nederlaag, een nederlaag, die o.i. helemaal niet verdiend geweest zou zijn. Daarvoor speelde Saarbrücken veel te goed voetbal. Wel stond het niet op gelijk niveau met dat, wat Rapid enige maanden geleden liet zien, maar de heren kwa men toch met een spelletje voor de dag, waarvan het een en an der te leren viel. Moedig en fanatiek hebben onze jongens zich verdedigd. Vooral Boskamp, Bouwens en Krist beten fel van zich af. Genoemd drietal speelde dan ook een prima wedstrijd en als Hans, Co en Gerrit in de competitie met hetzelfde élan hun partijtje meeblazen, zal dat voor ons elftal een hele steun zijn. Van Mourik en Bob Haarms hadden het tegen de razendsnelle linksbuiten der gasten niet gemakkelijk, maar ook zij speelden toch een goede wedstrijd. Visser, die zoals reeds gezegd is, on begrijpelijk veel geluk had, liet voor de rust knap werk zien, maar maakte na halftime een paar fouten, die prompt werden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 5