My VALET k Exclusieve Herenmode - Confectie - Hoeden Shirts - Pyama's - Onderkleding - Shirtmaker A. A. de Ruiter, Overtoom 532, Tel. 89288, West Onze Jeugdafdeling DW punTtN van b laat ons aluw kleding chem. reinigen tel.44915 -3040© Onze kalender wijst Augustus, de oogstmaand, aan. 't Is de maand waarin de komkommers rijpen. We bevinden ons dus in de komkommertijd, de jaarlijkse periode waarin door velen over slapte in zaken wordt geklaagd. Vooral de leveranciers van het capricieuze lederen ding, waarmede de scherpschutters van het „Groene-Gras-Vendel" de doelwachters zulke angstige ogen blikken bezorgen, klagen steen en been. Toch zijn zij niet ter neergeslagen, maar vertrouwen, dat er spoedig weer meer koop lust zal zijn te bespeuren voor hun, tot nu toe, zeer gewild arti kel. Op de vraag van een der slachtoffers dezer tijdelijke depres sie: ,,wat is toch wel de reden van dit elk jaar weer voorkomend verschijnsel?", hebben we geantwoord: „Maar mijnheer, hebt U dan nimmer van het gesloten voetbalseizoen gehoord?" Toen ging hem een licht op en hij nam zich voor, daarmede in het ver volg rekening te houden. Hij zou zich voortaan in de komkom mertijd meer toeleggen op de verkoop van zomersportartikelen. Tot zijn spijt had hij daarvan geen voorraad gehad en had, nood gedwongen, reeds een aantal van zijn Ajax-klanten naar een zijner concurrenten moeten verwijzen. Het deed ons intussen ge noegen hierdoor te kunnen constateren, dat ook door vele Ajax- spelers aan de zomersporten wordt deelgenomen. We zien daarin een goed teken voor het aanstaande seizoen, want een speler die door geregelde sportbeoefening zijn lichaamsconditie op peil heeft gehouden, ja misschien zelfs heeft opgevoerd, zal steeds in het voordeel zijn boven degene die ongetraind in het veld komt en eerst na enige tijd weer gewend raakt aan de extra-krachts inspanning die van elke sportbeoefenaar nu eenmaal gevergd wordt. Het spreekwoord „Jong gewend, oud gedaan" zouden we vooral door onze jeugd in toepassing willen zien gebracht. Dat dit Ajax ten goede zou komen, is aan geen twijfel onderhevig. We zouden ter staving hiervan enige onzer jonge spelers kun nen noemen, die in de sport welke zij des zomers beoefenen, een uitstekend figuur slaan en dan ook, wanneer de voetbal weer rolt, blijk geven „allround" sportlieden te zijn. Nu we het toch over onze jonge spelers hebben, wilden we in het bijzonder nog een woordje richten tot onze zeer jonge spelers, nl. de adspi- ranten die het vorige seizoen nog in ons welpenelftal speelden. Jongens, de meesten van jullie hebben getoond een goede opvat ting van het voetbalspel te hebben. De door jullie bereikte resul taten waren meer dan bevredigend. Op de training waren jullie zo goed als steeds aanwezig. Op jullie gedrag hebben we hoogst zelden een aanmerking moeten maken. We hopen dan ook, dat Ajax nog veel pleizier van jullie zal beleven en dat jullie de naam van onze club in alle opzichten in ere zult houden. Denkt er om, dat aan Ajax-spelers steeds de hoogste eisen worden gesteld. We zijn aan ons glorierijk verleden verschuldigd aan deze eisen te voldoen. We verwachten dan ook, dat jullie dit steeds voor ogen zult houden; dat jullie door goede manieren en door „fair play" de naam van Ajacied waardig zult zijn. Hierbij enige, waarschijnlijk overbodige, wenken. Zorgt er voor bij de wed strijden steeds tijdig aanwezig te zijn en geeft gehoor aan het geen je aanvoerder tijdens het spel van je mocht verlangen; kijkt van te voren je spullen na, opdat er zelfs geen veter aan ont- breke; let er op, dat er geen aanmerking op je tenue kan worden gemaakt; vergeet vooral niet je identiteitskaart bij je te steken; deze wordt namelijk door de scheidsrechter bij elke wedstrijd gecontroleerd; mocht je om een of andere gegronde reden niet in de gelegenheid zijn voor je elftal uit te komen, schrijft dan MOOI WEER -^/j\\ 'N SPANNENDE WEDSTRIJD .EN. GOED VERZORGDE KLEDING PALEISSTR. 15. TEL. 44915. W. PARKWEG 175. TEL. 20333. y. BAERLESTR. 164. TEL. 29027. TICHELSTR. 1. TEL. 43541. MIDDENWEG 71. TEL. 56361. HOOFDWEG 474. TEL. 122738. tijdig af; de heer Muller kan daar dan rekening mede houden, waardoor je team niet incompleet in het veld behoeft te ver schijnen, zoals in het vorige seizoen een enkele maal is voor gekomen. De training is dit jaar wel zeer vroeg begonnen. Wij voor ons hadden jullie nog graag een paar weekjes respijt gegeven, te meer daar voor velen de vacantie nog niet achter de rug is. Hoe dit ook zij, zodra de gelegenheid er is, zien we jullie wel op het appèl verschijnen. De namen der aanwezigen worden steeds genoteerd, zodat het eventueel wegblijven niet ongemerkt voor bij gaat. En nu nog iets De meesten van jullie zijn uitsluitend rechts. Leggen jullie je daarom vooral ook toe op het trappen, plaatsen en schieten met je linker voet. Een speler die beide benen kan gebruiken, is zijn plaats dubbel en dwars waard; hij heeft steeds de voorkeur bo ven zijn eenbenige clubgenoot, hetgeen meestal een bevordering naar een hoger elftal tengevolge heeft. Verzuimt niet hieraan de nodige aandacht te schenken; het kan van overwegende in vloed zijn in je verdere voetbalcarrière! Ten slotte moeten we jullie nog op het volgende attent maken. De heer Muller zal in Augustus niet in Amsterdam zijn. Even tuele correspondentie gedurende die maand gelieven jullie daar om te zenden naar het adres van de ondergetekende: Jacob van Lennepkade 51 belétage. Wel jongens, voor heden niets meer en we zullen dus maar zeggen: tot ziens! P. VAN OS. P.S. Er moet ons nog iets van het hart! Het besluit de A.V.B.-elftallen ook op Woensdagavond te laten oefenen, lijkt ons een verkeerde beslissing; meestal is er reeds voor een ge deelte der jeugdspelers op die avond geen gelegenheid om vol ledig aan de training deel te nemen; indien er nu nog enkele tientallen oudere spelers aan worden toegevoegd, komt er o.i. van de gehele training bitter weinig terecht. a.b.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 13