MY VALET DWe punTm van be(an& LAAT ONS AL UW KLEDING CHEM.REINIGEN 44915 -30406 Ajax 2—O.V.V.O. 2. Het treffen tussen Ajax 2 en O.V.V.O. 2 werd met veel span ning tegemoet gezien, want beide ploegen behoorden met De Spartaan tot de kanspaardjes. Hoewel onze slagprestaties veel beter waren dan die der Kruislaanbewoners (n.l. 9 tegen 2), vermeldde de scorekaart aan het slot een 109 overwinning voor O.V.V.O., welke uitslag intussen ongeldig is verklaard. Hierop kom ik nog terug. De eerste vier innings had werper Van der Pol zich aardig kunnen handhaven, al had O.V.V.O. dan drie punten weten te verzamelen. Daarna was Harry er evenwel volkomen uit. Zijn opvolger, Wim Weppner, kon ook al geen verbetering brengen. Eerst toen Her Kok geen pitcher van origine op de plaat verscheen, keerde het getij. Zonder een enkele honkslag hadden onze concurrenten liefst 7 punten gekweekt. Nadien gaf Kok hun geen kans meer, al werd hij vooral door twee uitstekende vangen van Kluft goed gesteund. In totaal had O.V.V.O. dus 10 punten veroverd. Hoe verging het nu de slagploeg van Ajax Pasteuning sloeg alras een vangbal en ging uit. Henk ter Heide kreeg 3 slag, doch door een gulle bui van de catcher kwam hij toch nog op het le honk. Her Kok drukte diens voet sporen. Van Drecht moest retireren, waarna Walker zijn aan voerder binnensloeg. Door een schijnbeweging van de pitcher kon Kok eveneens scoren. Met twee spelers uit en twee honk lopers kwam Kluft aan bod. Hij dirigeerde de bal in de richting van het le honk, waar de honkman de bal in het veld ongeveer 4 meter naast zijn honk oppakte. Deze velder rende toen naar zijn kussen en tikte dit precies gelijk met Kluft aan. De veld- scheidsrechter gaf Wim echter uit, omdat deze niet in de 1 m- baan had gelopen. Zulks is volgens regel 41 (6) echter alleen strafbaar als de bal daarbij naar het le honk geworpen wordt en de loper naar het oordeel van de scheidsrechter, de velder op het le honk hindert bij het vangen of stoppen van de aange gooide bal, tenzij hij dit doet om een velder te ontwijken, die tracht de geslagen bal te vangen of te stoppen. Desgevraagd verklaarde de betrokken scheidsrechter, dat Kluft niet had gehinderd, doch zou hebben kunnen hinderen. Op het ogenblik dat genoemde clubgenoot gelijk met de honk man op het kussen kwam, waren Walker en Ras de thuisplaat reeds gepasseerd. Doordat Kluft in het onderhavige geval de derde nul was, werden beide punten niet toegekend. Ik hoop met deze uitvoerige uiteenzetting tê bereiken, dat alle spelers zich eens goed in de spelregels verdiepen. Op dat gebied laat hun kennis nog maar al te veel te wensen. Denkt voortaan ook aan de 1 m-lijn, mannen! Ofschoon Pasteuning, doch vooral H. Kok, Kluft en Van der Pol er verder nog flink op los sloegen, kon onze achterstand net niet meer geheel wor den weggewerkt. Na afloop werd tegen de gewraakte beslissing protest aan getekend. Intussen heeft de Protestcommissie ons in het gelijk gesteld. Indien dit noodzakelijk, blijkt, zal de wedstrijd geheel worden overgespeeld. De Spartaan 1Ajax 2. In deze wedstrijd kwam op pijnlijke wijze aan het licht, dat onze werpers een grote inzinking doormaken. Kon Her Kok tegen O.V.V.O. 2 nog de helpende hand bieden, thans was dit door zijn opstelling in het eerste negental niet meer mogelijk. De spoedig opgelopen achterstand had ook een nadelige invloed op onze slagprestaties, die tot dusver zeer redelijk waren ge weest. De Spartaan nestelde zich met een 244 zege wat vas ter op de eerste plaats. Ajax 2P.S.V. 1. Deze ontmoeting maakte ons duidelijk, dat Henk ter Heide c.s. zich dit seizoen met een bescheiden plaats tevreden zullen moeten stellen. Ook nu waren onze werpers niet bij machte de tegenpartij aan banden te leggen. De Eindhovenaren bleven met 176 in de meerderheid. Moge dit voor de werpers in onze jeugdteams een vinger wijzing zijn geducht te oefenen, opdat zij t.z.t. bij hun overgang naar de senioresafdeling de belangrijkste plaats bij honkbal met succes kunnen innemen! Ajax 2H.E.D.W. 1. H.E.D.W. profiteerde eveneens van de depressie in onze ge lederen en trok met 83 aan het langste eind. Het is te hopen dat Van der Pol en Weppner (die wij ook van deze plaats van harte gelukwensen met het feit dat hij het M.T.S.-examen met goed gevolg heeft afgelegd) weer spoedig de goede richting te pakken hebben. In ieder geval doorbijten, boys! T.I.W. 4—Ajax 3 4—24. Ook in de returnmatch hebben onze jongens zich tegen de geel-zwarten veruit de sterksten getoond, al was er tot de 6e inning zeer weinig licht tussen de ploegen. De werper van T.I.W., die zowel van Bouwens als van Van Mourik twee honk- slagen had moeten laten passeren, kreeg daarna hinder van een oude blessure en liet zich vervangen. Toen was het hek van de dam, want met behulp van 6x4 wijd en klappen van Van der Velden, Bouwens, Gerrit Mossing Holsteyn en Drewes werden er in één slagbeurt niet minder dan 12 punten vergaard. In de voorlaatste inning gaf Ajax, mede door tekortkomingen in het veld en hitten van Abraas en Drewes, nogmaals van zijn productiviteit blijk. De oogst bestond uit 7 punten. De thuisclub vermocht slechts in de eerste en tweede inning enige lopers over de thuisplaat brengen, voornamelijk doordat onze pitcher in die periode nog niet de goede richting gevonden had. De volgende cijfers behoeven geen verdere commentaar: T.I.W.3 honkslagen en 10 fouten. Ajax: 10 honkslagen en 2 fouten. Ajax 3The Catchers 2. De grote strijd om de leiding in de 4e klasse A. is na veel spanning in de laatste fase in een verdiende 32 zege voor The Catchers geëindigd, met welke victorie deze nog ongeslagen ploeg thans fier aan de kop gaat. Met hun achterstand van twee punten behoeven de onzen echter nog niet te wanhopen. Het was voor onze spelers een ietwat vreemde gewaarwor ding het te moeten opnemen tegen een curve-werper, dié bo vendien al vele malen in het eerste negental van zijn vereniging was uitgekomen. Het baarde dan ook geen opzien, dat ver schillende Ajacieden met een geworpen bal in aanraking kwa men. Het was geen schande, dat de verrichtingen van pitcher Van Mourik iets minder waren dan die van zijn collega Com- paan. Het aantal honkslagen van The Catchers bedroeg 5, dat van Ajax 2 door toedoen van Drewes en Gerrit Mossing Hol steyn. De bezoekers sloten hun eerste slagbeurt met een 20 voor sprong af. In de 4e inning wist Van der Velden tegen te scoren, doch kort daarop liep The Catchers weer een punt uit. Meermalen kwamen er Ajacieden op de honken, doch met on oordeelkundig lopen speelden zij alleen maar in de kaart van de tegenpartij. Hadden de gasten zich tot dusver betrekkelijk veilig kunnen wanen, aan het slot kwam hun zege zowaar nog aan een zijden draad te hangen. Abraas hoorde 3 slag tegen zich afroepen en Blom dreef de bal in de handschoen van de tweede honkman. Van der Zwaag kon een curve-bal niet ont wijken en mocht zich naar het le honk begeven. Drewes, Van Mourik en Bouwens beheersten zich goed en peurden er een vrije loop uit. Van der Zwaag was daardoor ongehinderd thuis gekomen (23). Vervolgens nam Mossing Holsteyn de knuppel ter hand. Zou het Gerrit gelukken de zege voor Ajax nog uit het vuur te slepen Inderdaad leek het er veel op, want hij liet de bal achter het tweede honk neerdalen, maar de honkman sloeg met een waarlijk schitterende achterwaartse vang onze illusies de bodem in. De onzen feliciteerden hun tegenstanders spontaan met hun zegepraal. Voor 4e klassers stond de wedstrijd op een zeer behoorlijk peil, hetgeen ook wel uit de lage uitslag blijkt. MOOI WEER 'N SPANNENDE WEDSTRIJD 7 v TEL. PALEISSTR. 15. TEL. 44915. W. PARKWEG 175. TEL. 20333. v. BAERLESTR. 164. TEL. 29027. TICHELSTR. 1. TEL. 43541. MIDDENWEG 71. TEL. 56361. HOOFDWEG 474. TEL. 122738.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 9