HONKBAL Café VERWOEST De supporters van Ajax, die vindt U beslist Blauw WitAjax. In den beginne leek het er op, dat Ajax een ruime overwin ning zou behalen. In de eerste drie slagbeurten gooide Duinker 5x3 slag en schakelde, evenals Kraan, twee spelers op het eerste honk uit. Middelerwijl hadden de onzen zich in de tweede inning een 20 voorsprong veroverd. Een harde grondbal van Her Kok liet korte stop Linke door zijn benen glippen en R. Kok bereikte de honken met een goede klap. Neefjes werd door de catcher uitgevangen. Bij een korte tik van Jan ter Heide wachtte wer per Geestman te lang en gooide bovendien te hoog naar zijn le honkman, zodat onze captain geen gevaar liep. Kraan perste er een vrije loop uit, waardoor H. Kok ons de leiding kon geven. Duinker ging wel is waar op zijn eigen slag uit, doch hij loodste R. Kok binnen. Een fraaie aangooi van Linke naar het le honk sneed Prins de pas af. In de derde „herneming" moest Geestman een lik van R. Kok laten gaan, doch de overige slagmensen zette hij voor nul aan de kant. Neefjes opende onze vierde slagbeurt met een honkslag. Een vuurpijl van Ter Heide belandde in de handen van Nusse. Door velderskeus van Kraan moest Neefjes het loodje leggen. Duin ker kreeg een vrije loop. Wegens „schijn" mocht André thuis komen. Duinker volgde hem, toen de 3e honkman een tik van Prins miste. Tolmeyer zette Hordijk de voet dwars. Met een ogenschijnlijk veilige 40 voorsprong begaven de onzen zich weer in het veld. Enkele fouten in onze gelederen waren echter oorzaak, dat Blauw Wit wat van de achterstand kon afknabbe len. Wel pikte Hordijk een luchtbal van Tolmeyer in, doch Kraan, die overigens als korte stop weer een der steunpilaren was, „timede" een hit van Rietbergen verkeerd, waardoor deze op het honk kwam, ook gemakkelijk het tweede kon stelen en dank zij een korte tik van Nusse op het derde kussen belandde. Toen De Wilt de bal in de richting van Duinker plaatste, gooide deze hem uit op het eerste honk, ofschoon Gijs evenzeer ge legenheid had Rietbergen vóór de thuisplaat een nul te bezor gen. Onze pitcher stelde Beumer in staat Nusse op het tweede honk te doen sneuvelen, doch Gerrit liet de bal vallen. Ge noemde Blauw Witter kwam tenslotte ook in contact met de vijfhoek. In de 5e inning liet Ruud zich na twee nullen door een grond- bal van Kapelle verschalken. Laatstgenoemde werd, nadat hij het tweede honk had gestolen, ietwat overmoedig en wilde dit spelletje herhalen. Dit was nog bijna gelukt ook, want Duinker reageerde erg laat, doch ten slotte wist Prins zijn tegenspeler op tijd de weg te versperren. De zesde slagbeurt bracht ons weer een stapje verder. Neefjes stuurde op Geestman aan en ging uit. Ter Heide werd 4 wijd toegestaan, doch door een klap van Kraan was hij verplicht naar het volgende kussen te gaan, waar de tegenpartij niets voor voelde. Een dreun van Duinker bekroonde André met een punt. Het door Prins afgeschoten projectiel gleed in de handschoen van Kapelle. In de gelijk makende slagbeurt konden twee Blauw Witters al spoedig naar hun bank terugkeren. Een stootje van Nusse bleef op de lijn liggen, waarna onze vanger de bal rijkelijk hoog naar zijn eerste honkman zond. Ruud rekte zich tot het uiterste en wist het ge vaar prachtig te bezweren. Voordien had zijn collega Nahuys een dergelijke prestatie geleverd. In de 7e omloop kwam onze overwinning ernstig in gevaar, al zag het er aanvankelijk niet naar uit. Hordijk forceerde namelijk een vrije loop en Beumer liet een honkslag opschrijven. Alleen omdat er reeds twee hon ken bezet waren, deed Blauw Wit geen serieuze pogingen om H. Kok vóór het le honk naar de kant te verwijzen. R. Kok raakte de knikker, doch dit leidde er toe dat voor Hordijk de deur in het slot viel. Eerstgenoemde had dit lot niet behoeven te ondergaan, als hij steviger had doorgezet. Een onverklaar baar misverstand tussen Tolmeyer en Linke bij een eenvoudige boogbal van Neefjes strafte zonder dralen af. Her Kok werd bij de finish uitgeschakeld. Toen schenen de kansen te keren. Alle Ajacieden kopen hun Tabaksartikelen bij Sigarenmagazijn Harry Sacksioni Rijnstraat 63, telefoon 26558 Alleen le klas Merksigaren o.a. Balmoral, Carl Upmann, La-Paz e.v.a Keuze uit ongeveer 300 merken Sigaretten Voorverkoop voor alle Sportwedstrijden Na sluitingstijd kunt U terecht in onze automaten (Geldwisselaar tot 12 uur 's-avonds aanwezig) na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. Duinker kreeg een inzinking en aanvoerder Ter Heide ging ook al niet vrijuit. Wel ondervond deze hinder van de laagstaande zon, doch hij liet meer ballen los dan strikt noodzakelijk was. Door een onzuivere aangooi van Prins kon De Wilt gemakkelijk het le honk toucheren. Linke mocht zich eveneens in die rich ting begeven. Prins bezorgde Geestman een nul, doch diens voorgangers hadden van een doorgeschoten bal geprofiteerd. Koblenz en Nahuys maakten handig gebruik van het feit, dat Duinker het spoor bijster was. Fouten in onze verdediging hiel pen hen nog een handje. Een ferme tik van Kapelle betekende de thuiskomst van Koblenz. Nahuys nam echter te veel risico en werd uitverklaard. Tolmeyer kwam alleen met goed kijken op de eerste aanlegplaats. Wij mochten daarna van geluk spreken, dat de hoofdscheidsrechter onopzettelijk een doorgeschoten bal tegenhield, want andersEr ging in het Ajax-kamp een zucht van verlichting op, toen Duinker de te gretig slaande Rietbergen voor zijn rekening nam. Gelukkig herstelde Gijs zich nadien volkomen door 5x3 slag te gooien. Van prachtig veldwerk van Kraan werd Linke de dupe. Ondertussen had Ajax nog een behoorlijke kans gehad om de score te verhogen. In de voorlaatste inning waren er al spoedig twee clubgenoten uit, doch Duinker (voor de tweede maal) en Prins legden er danig het hout op. Met behulp van een „doorschieter" konden zij ge makkelijk een honk opschikken. Hordijk kwam hen met 4 wijd achterop. Werper Geestman wist Beumer echter te bedwingen. Ofschoon Linke ook in onze laatste slagbeurt enkele malen in gebreke bleef, zette dat geen zoden meer aan de dijk. Al was het dan een narrow-escape, de zege kwam toch bij de ploeg die er het meeste aanspraak op mocht maken. Na een zeer goed begin werd de wedstrijd door te veel fouten ontsierd om met ere in de series derbies te worden genoemd. Mede dank zij de goede leiding werd er in de beste verstand houding gespeeld en dat is ook belangrijk. Blauw Wit (Geestman)7 x 3 sl., 5 x 4 w., 7 h.s. tegen, 9 ft. Ajax (Duinker)14 x 3 sl., 5x4 w., 2 h.s. tegen, 8 ft. V.V.G.A.—Ajax. Het is Ajax gelukt de leider van afdeling B., V.V.G.A., op eigen terrein met 40 te kloppen. Onze overwinning is geen ogenblik in gevaar geweest. Prins opende de strijd voor ons al heel bemoedigend in de vorm van een driehonkslag. Hordijk trachtte hem met een stootslag thuis te brengen, hetgeen mis lukte. Wim kwam echter binnen, toen een lik van Beumer on juist beoordeeld werd. In de derde inning raakte Hordijk de bal vol en kon scoren op een hit van R. Kok. Ofschoon Kraan en Duinker tevoren achter elkaar een honk slag hadden gegeven, kregen wij pas in de 7e ronde de gelegen heid ons totaal nog wat op te voeren. Duinker mocht wandelen, doch Prins verdween op 3 slag. Hordijk kwam met medewerking van Pronk op het kussen. Bij een klap van Beumer kon Gijs niet tijdig het derde honk bereiken. Tweede honkman Van Voorthuysen stopte een bal van H. Kok vallende, doch kon daardoor niet terstond naar het le honk gooien. Drie honken bezet. R. Kok liet het op 4 wijd aankomen en maakte daarmede de weg voor Hordijk vrij. Nadat Neefjes het slagperk had betreden, wierp pitcher N. Brands iets te laag, met het gevolg dat de bal doorschoot. Beumer was er als de kippen bij om ons vierde punt in de wacht te slepen. Jan ter Heide probeerde het vervolgens met een mep, doch korte stop H. Brands was op zijn post. Bij de gastheren was Jansen de enige, die op het werpen van Duinker succes had. Hij bracht het tot twee honkslagen. Geen der V.V.G.A.-ers slaagde er in veilig het 3e honk aan te doen. Behoudens een steekje, steunde Kraan zijn pitcher weer voortreffelijk. De overige drie fouten werden veroorzaakt door dat de betrokken velders ietwat te haastig te werk gingen. Dit was de tweede no run-zege van Duinker. Ook vanger Ter Heide was ditmaal goed op dreef. Bij de ambtenaren wist N. Brands enkele harde grondballen op fraaie wijze te onderscheppen. Zijn broer Henny deed met enige keiharde en zuivere aangooien eveneens goed werk. Beide ploegen waren volledig.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 8