■Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Over onze opmerking „doorgefourneerde pro-prof" ben je rood aangelopen. Je haren zijn, gelijk het touw van een fakir, rechtop gaan staan, dat kan niet anders, want hoe je kunt be weren, dat wij je artikelen niet lezen, is ons een raadsel. In de eerste plaats hebben we de primeur, dan krijgen we het controleren van het zetsel en ten slotte ons blaadje, zó warm uit de oven. Neen, James, nou maak je gebbetjes. Alleen dwing je ons de anti-prof-trom nog eens te gaan roeren. Daar heb ben we echter zwaar tabak van. Wel willen we je nog even zeggen, dat halve profs ons net zo lief zijn als hele dito. En aangezien je ons standpunt ten opzichte van de hele kent, zijn we klaar. Jij voelt wat voor betaalde voetballers, met het recht van reclame als de heren geen eerste kwaliteit leveren, waar uit we kunnen concluderen, dat onze door jou gewraakte opmerking niet van alle grond ontbloot is. Verder wil je som mige officials ook nog gaan betalen. Omdat ze zo hard werken en omdat je er niet van houdt mensen te laten werken voor niets. Wat het laatste betreft, James, kerel, geef ons de vijf, maar met betrekking tot het eersteneem ons niet kwalijk, maar we moeten even een hardgrondig „nou moe" loslaten. Onze linkerbuurman gaat eens in de week een avondje klaver jassen, die van de rechterkant twee avondjes biljarten en de melkboer op de hoek iedere Maandagavond kegelen. Die lui móéten daarvoor betaald hebben! Bij hoog en bij laag, 't is een schande, dat er nog geen wettelijke regeling plus sociale voorzieningen getroffen zijn. Je moet die mensen naar huis zien komen. Midden in de nacht. Met waggelende gang en kromme ruggen. Neen, geen flauwekul, niet van de drank, maar van het harde werken. As-je-mij-nou-juffrouw-Snip! We hebben in meer dan 25 jaren al heel wat blaadjes papier voor onze club volgeschreven en er geen rooie cent voor ge vangen. Sterker, zelfs geld meegebracht, om van de overuren maar niet te spreken. Om schouder aan schouder met jouw theorie verder te gaan, James, was dat stom, ontstellend stom van ons. Neen, toch niet oude makker, want er bestaat nog zoiets als een hobby. En als je de hele voetballerij nu eens door deze bril wilt bekijken, maar dan goed bekijken ook, offer je graag je piekie voor een match en schrijf of spreek je nooit meer over profvoetbal. Tot slot willen we je dan nog vertellen, dat we het helemaal niet erg vinden, als onze nationale elf van de Belgen of wie dan ook verloren hebben. We eten er geen boterham minder om en, dat weten we wel zeker, jij ook niet. Voetbal is en blijft toch altijd maar een spelletje en de aarde draait er beslist niet rapper door als het Oranjeteam weer eens een match uit het vuur sleefvt. Dat laatste vinden we mooi en sterk gezegd. Dat je niet weet over welke journalisten wij in ons vorig clubblad babbelden, is inderdaad niet belang rijk; als zij het maar weten. En dat doen ze. Onze speciale vriend, je weet wel, de man met de ingenieuze stukjes, heeft naar aanleiding van het verhaal van die Amsterdamse penne- ridder, over wie we in ons vorig clubblad schreven, de vlag uitgestoken. Een bruine. Hij had nl. „iets Bruins" gezien. Ook kon hij de door de Amsterdamse scribent gestelde vraag, n.l. „wat doet deze man zélf voor het herstel en de opbouw in eigen club?" beantwoorden. Zo maar uit z'n blote hoofd. En raak dat het was. Het luidde hou je even vast „totaal niets". Hoe krijg je het voor elkaar. Daar moet je echt voor gestudeerd hebben. Voor voetbaldokter b.v.. Tussen haakjes, weet jij waar je die titel kunt halen? Dat Henry Ford altijd gezegd moet hebben, wat jij ons nu vertelt, willen we direct aannemen. Tegen Ons heeft hij zich er nooit over uitgelaten. Beslist niet aardig van hem, daar we toch vaste afnemers van hem zijn. We denken er nu sterk over mijnheer Fiat een wa gentje lichter te maken. Van die Zweedse voetballers is echt geen lolletje van ons geweest. De ondervinding heeft ons ge leerd een beetje wantrouwend de wereld in te kijken. En van die erg zoete koek lusten we ook niet. Je protest in zake onze opmerking, dat je er geen bal van weet, moeten we zonder spijt afwijzen. Je verdediging is meer dan zwak. Er is hier dat weet je verduveld goed veel, zelfs heel veel veranderd. Het spelletje dat we vrijwel iedere Zondag voorgezet krijgen, haalt het in de verste verte niet meer bij dat, wat wij vroeger te aanschouwen kregen. En dat is nu juist het kardinale punt. Hoe je nu kunt beweren, dat er voor jou niet zoveel veranderd is, kunnen we echt niet wisselen. Wij voor ons, weten zeker, dat we in de loop der jaren op ons veldje prachtige matches hebben gezien. En ook menen wij, dat tijdens die wedstrijden mr James en onze wei nigheid dikwijls vlak naast elkaar zaten. En nu wil je ons even vertellen, dat er niet veel veranderd is? Dat geloof je toch zeker zelf niet? Neen Jaümes, je twee gulden vijftig pro- testkosten ben je kwijt. Stuur het geld maar over de post. Het buitenlandse voetbalschilderij dat je ophangt, kennen we. Het hangt zelfs bij ons in de kamer, 't Hing er al toen Uruguay en Argentinië naar ons land kwamen. Daar hoef je ons dus niets over te vertellen en wat die interlandmatches betreft, nogmaals, ze interesseren ons geen bal, behalve als Enge land, Oostenrijk en nog een paar latnden een goed ploegje sturen. Het kaartje voor België, Denemarken etc. kun je van ons cadeau krijgen. Figuurlijk dan, want voor voetballers zijn ze toch haast niet te koop. Wat vriend Jack aangaat kunnen we kort zijn. Als jij het over de aardbol-zwerven moe bent, de benen niet zo best meer willen, koop je misschien een oud kasteeltje. Ergens aan de Vecht, aan de Cóte d'Azur, Corsica, of weten we veel waar. Dan ga je misschien forellen vangen, veulens fokken of kippen houden. Net waar je lust in hebt. Kortom, je gaat in een luie stoel met een Havanna of een pijp tabak, naar het avondrood van je ondergaande levenszon zit ten kijken. Aan één kant een prettig karweitje. Vriend Jack doet het minder poëtisch, maar in wezen komt het op hetzelfde neer. Jack zal dus Ajax nooit meer boven op de voetbalberg zetten. Wat natuurlijk jammer, maar volkomen logisch is. Of Jack het Nederlandse voetbal had kunnen redden, is voor ons geen vraag. Ajax en het Nederlandse voetbal zijn naar onze mening niet precies hetzelfde en bij ons weten ook nooit ge weest. Als er meer Jacks in ons land hadden gewoond, mis schien wel, maar dan zouden wij vermoedelijk nooit over be taalde voetbalbaantjes hebben gedebatteerd. Dat die jobs al gereserveerd waren voor ze werden gecreëerd, kunnen we vei lig aannemen. C'est la vie! Zo, ouwe sobat, we hebben je brief weer zo'n beetje ontleed. Misschien ben je het nog steeds niet met ons eens. Dat kan, maar elkaar een pietsie begrijpen komt o.i. toch wel in de film voor, al zitten we dan met onze meningen niet op één stoel. Aan je verzoek, ter gelegenheid van het jubileum van ons aller secretaris, voldoen we beslist niet. Jan leest die brieven van jou zonder een letter over te slaan. Dat is een compliment geen redactionele truc en een reden om met je babbeltjes door te gaan, temeer daar er vele Ajacieden zijn, die dat scherp geslepen hakbijltje van jou wel leutig vin den. Nou James, we kappen dan maar weer, doch niet zonder de hartelijke groeten uit de polder (ook van de parlementaire afdeling) plus een stevige poot van je oude schrijfie, BROWN. R.C.H., PROFICIAT! Na jaren is het weer eens een Westelijke ploeg gelukt op de nationale voetbaltitel beslag te leggen. Het was R.C.H., de kampioen in onze afdeling, die dit kunst stuk volbracht. Thans kan Racing op twee landskampioen schappen bogen. Ook van deze plaats wensen wij de blauw-zwarten van harte geluk met hun fraaie prestatie. A.W. IN HET GOUD. Dezer dagen was het 50 jaar geleden, dat de Bussumse voet balvereniging Allen Weerbaar werd opgericht. Ofschoon het al weer enige tijd geleden is, dat A.W. en Ajax op het groene veld contact met elkaar hebben gehad, willen wij niet nalaten deze sympathieke Gooise club met haar gouden jubileum van harte te feliciteren. A. F. STRIKKERS Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7