Onze Jeugdafdeling Reisbureau Maar se Kroon Voor Uw uitwedstrijden in Europa! Overtoom 477 bij de Zocherstraat - TeL 85252 Televisie ASRFFK RRTTSSF Wasmachines Fridor, Philips, Erres -*AOI3I_jI_jI\- DllLOOL Hoover, Miele, Radio en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco, enz. ERKEND PHILIPS SERVICE De lente heeft alweer voor de zomer plaats gemaakt. De zon heeft eindelijk haar schuchterheid overwonnen. Zij schiet haar levenwekkende stralen uit een wolkenloze hemel op ons neer. Het lijkt alsof zij ons wil vergoeden wat zij ons voordien tekort heeft gedaan. De natuur heeft in korte tijd haar volle wasdom bereikt. Met kwistige hand spreidt zij haar kleurige gaven ten toon. De zo lang van natuurgenot verstoken mens zoekt ver ademing in bos en hei, aan rivier en strand. Vooral het water lokt. Het koele nat verkwikt en verschaft nieuwe kracht na lichamelijke inspanning. De zomersporten hebben de hegemonie in ons sportwereldje tijdelijk overgenomen. Athletiek, cricket, tennis, honkbal, ja alle sporten waarbij een warm zonnetje geen beletsel vormt, vieren hoogtij. Ook de voetballers zijn hun spel voor een korte poos ontrouw geworden. Zij hebben met lede ogen Koning Voetbal zien onttronen. Na maandenlange, felle strijd heeft hij het fiere hoofd tenslotte moeten buigen. Zijn talrijke legerscharen zijn ontbonden. Zijn volgelingen hebben hem verlaten. De rust is weergekeerd in de gewesten waar hij eens zijn krijgers ter overwinning voerde, waar zij nu en dan ook de nederlaag niet konden ontgaan. Maar in zijn vaandel voert hij het motto „Luctor et emergo" (Ik worstel en kom boven). Daarom, de tijd zal zeker aanbreken waarop hij een nieuw, verjongd leger op de been zal hebben gebracht. Dan zul len de tegenwoordige machthebbers op hun tellen moeten pas sen, want met de bruine monsters valt niet te spotten. Deze hebben zich reeds voorgenomen elke gelegenheid te baat te nemen om King Soccer's oppergezag opnieuw te vestigen. Met voorbedachte rade hebben onze jeugdleden daarom aan de zo- mertraining deelgenomen, teneinde fit te zijn als de tijd daar is en er verzamelen wordt geblazen. Maar de boog kan niet altijd gespannen blijven. Een korte vacantie is hun toegestaan, het geen er ongetwijfeld toe zal bijdragen om hun huidige lichaams conditie te bestendigen. Sommigen hebben hun reisplan nog moeten voorbereiden en verheugen zich al bij voorbaat op een prettig verblijf in onbekende streken. Anderen trokken er met rugzak en kampeermateriaal op uit om ongestoord van de bui tenlucht te genieten. Weer anderen kozen een boek, zochten de schaduw van het lommer en verplaatsten zich in gedachten in een wereld van verbeelding, werkelijkheid of avontuur. Zo heeft de zomer een ieder onder de ban van zijn toverstaf gebracht. Wij leven echter niet in een toverwereld en zullen dus met een zeker gevoel van spijt tot het ondermaanse moeten terugkeren. Daarbij denken we onwillekeurig aan de woorden van onze grote dichter Bilderdijk: ,,In 't verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal", m.a.w. we moeten het oog op de toekomst richten; wat we tot heden gepresteerd en bereikt hebben, behoort alweer tot het verleden; het nu moet een stimulans zijn om onze pres taties nog meer te verhogen; we moeten trachten nog betere resultaten te behalen. Onze jongens hebben b.v. in het afgelopen seizoen prachtige successen geboekt. Dat is voorbijMaar wat zal het nu, het nieuwe seizoen, ons brengen? Dit laatste is iets wat nog in de schoot der toekomst verborgen ligt, maar met het oog daarop zien we de zomersporten als een uitstekende voor bereiding voor de dingen die komen zullen. Lichaamsoefening, in welke vorm ook, kan niet anders dan een heilzame invloed hebben. Na de zomer, de zomersporten, een onttroonde koning die boze plannen koestert en de vacantiegenoegens aan ons gees tesoog te hebben laten voorbijtrekken, moeten we nog even een blik terugwerpen. We doen dit met zeer veel genoegen, want nog twee kampioenselftallen zullen het onderwerp van ons na schrift zijn. Juniores 1. De grote vraag, of Blauw Wit in staat zou zijn het puntental van Jaap v. Veen en z'n mannen te evenaren, heeft de gemoederen lange tijd bezig gehouden. Blauw Wit is daar ten slotte niet in geslaagd. Met slechts 1 punt achterstand hebben de Zebra's met de tweede plaats op de ranglijst het seizoen moeten besluiten. De Spartaan komt de eer toe hun dat puntje te hebben ontfutseld. Adspiranten 2 heeft door een overwinning op V.V.A. en op Neerlandia het hoogste doel bereikt. Vooral tegen Neerlandia was het een enerverende kamp. De voorhoede, bestaande uit Ahrend, Swart, Dijkstra, Fransz en Blekkenhorst, heeft ons door buitengewoon aantrekkelijk spel de zege gebracht. Ook de halflinie Tielrooy, Wessels en Valk, heeft tot de overwinning bijgedragen. De backs Jensch en Pelser waren echter niet zo op dreef. Ook Van der Werf hebben we wel eens beter gezien. De uitslag 54 geeft dan ook te denken. Daarbij mogen we even wel niet vergeten, dat de tegenpartij twee goals werden toe gekend, die zeer dubieus waren. De V.V.A.- en Neerlandia-ver- tegenwoordigers gaven dan ook grif toe, dat de sterkste partij had gewonnen en boden hun gelukwensen aan. Tot besluit nog een kort overzicht van de standen onzer elf tallen op de competitieladder. Juniores 1 en 3 en adspiranten 1, 2, 3, 4 en 5 zijn als kam pioen geëindigd. Juniores 2 en adspiranten 6 bezetten de 2e plaats. Adspiranten 7 en 8 hebben het tot de 3e plaats gebracht. Hiermede zullen we ons boekjaar over 19521953 als afge sloten beschouwen. De opgemaakte balans geeft in het alge meen een zeer gunstig beeld van de gang van zaken. Zoals elk jaar, zullen we ook deze keer van enige veelbelovende projecten afstand moeten doen. Het winstsaldo hebben we op de nieuwe rekening overgeboekt. Het nu beschikbare kapitaal, waaronder veel goed materiaal begrepen is, geeft ons gegronde hoop ook in 19531954 succesvol, tegen hoge prijzen, te kunnen mede dingen. Jongens, verder een prettige vacantie entot ziens. P. VAN OS. EINDSTANDEN JUNIORES 1 EN ADSPIRANTEN 2. Juniores 1: Adspiranten 2: Ajax 12 21 Ajax 2 12 17 Blauw Wit 12 20 V.V.A. 2 12 16 De Volewijckers 12 15 Neerlandia 1 12 14 De Spartaan 12 13 D.W.S. 2 12 10 A.F.C 12 6 Zeeburgia 2 11 9 D.C.G 12 6 N.F.C. 1 11 9 T.O.G 12 3 A.F.C. 2 12 7 Ruime sortering Rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 4