SMEER Voor Dames- en Herenstojfen Sint Antoniesbreestraai 98 - Telef. 43363 tegen ongekend MAX lage prijzen Als U deze kroniek leest, is de Algem. Vergadering achter de rug en hebt U ons met pensioen gestuurd of voor een jaartje geprolongeerd. In het eerste geval vond U dat we het niet zo erg best hebben gedaan en in het tweede dat er toch niemand anders te vinden is, öfdat we U het eens in de maand gezellig kwamen vertellen. In het laatste geval dan namens de mannen van de Ajax-inktpot onze hartelijke dank. Applaus! Voor de hele staf, dus ook voor hen die in een heel jaar ook één keer indoopten. Dat mot veranderen! Om te beginnen bij het bestuur. Van die kant willen wij in het vervolg ook wel eens wat lezen. We dagen de heren uit. Wat en waarover ze schrijven, mogen ze zelf uitkiezen, desnoods de redactie op een gezonde manier uitkafferen. Als ze het maar doen. Dat schrijven bedoelen we. Onze president moest maar het eerst van start gaan, dunkt ons zo. Wij staan klaar aan de finish. Zónder het mooiste meisje uit de streek en zónder bloemen In ons vorige clubblad meldden wij U nog net op de valreep, dat het vierde elftal naar de reserve tweede klasse is gepromo veerd. De heren hadden er slechts drie matches voor nodig, daar H.R.C. 2 zo vriendelijk was geweest Hollandia 2 een punt te ontfutselen. Hollandia 2, een goed spelend ploegje, bracht het nu tot slechts vier punten in evenveel wedstrijden, zodat onze jongens aan vijf punten uit drie wedstrijden genoeg hadden. H.R.C., dat kansloos was geworden, bespaarde hierdoor de reiskosten naar Amsterdam. Vermoedelijk hadden de rood- jakken (in andere omstandigheden) het geld best op tafel wil len leggen. We wensen beide tegenstanders, waartegen onze boys prettige wedstrijden hebben gespeeld, het volgend jaar meer succes. Het vorige seizoen visten onze jongens achter het net; nu hebben zij beter op hun tellen gepast en mogen dus zo begin September met sterkere tegenstanders hun krachten meten. Daar vertellen wij U dus over enige maanden van. Aan de gepromoveerden onze felicitaties. Voor ons ligt de agenda van de komende (nu reeds gepasseer de) vergadering. Als we dat dingetje met elkander even door lezen, zullen we het er wel over eens zijn, dat voorzitter Kool haas geen moeilijke taak wacht. Vrijwel alle functionarissen stellen zich herkiesbaar. Twee leden van de Kascommissie moe ten verdwijnen (volgens reglement) en de heren A. de Wit en Twelker willen het samenstellen van elftallen aan anderen over laten. That's all. Arie en Henk hebben al zoveel jaren jongens met een rood-wit shirt het veld ingestuurd, dat ze het nu wel letjes vinden. Ze hebben succes gehad, dat weet U net zo goed als wij, maar als de heren met een prestatielijst kwamen aan draven doen ze toch niet zou U misschien versteld staan van de lengte van het document. Kampioenschappen bij tientallen. Arie en Henk hebben meegeholpen onze club aan de top te houden. Daarvoor willen wij hier wat papieren bloemen schenken. Ze hebben ze verdiend. Dik. Pak aan, mannen, met de hulde en de dank van het rood-witte volk Twee nieuwe leden zullen dus aan de elftallencommissie moe ten worden toegevoegd. Wie We zullen het spoedig weten. De heren wacht een moeilijke als het goed gaat dankbare, als het sof wordt ondankbare taak. Laten we beginnen met de new comers succes toe te wensen. Dat doen we dan. In huize Elzenga luidt de feestklok. In de eerste plaats voor dochter Margaretha, die 21 Juli a.s. met de heer J. C. Jacobs in het huwelijk treedt. Namens de clubblad- (niet de feest-) commissie onze hartelijke felicitaties. Verder zal het 15 Augus tus, eveneens a.s., 25 jaar geleden zijn, dat Jan het Ajax-shirt aantrok. Op zichzelf is dit niet zo'n bijzonder feit, maar wat Jan in die kwart eeuw voor de club heeft gepresteerd liefst 21 jaar secretaris (dat moet U zich eens even voorstellen), is in een driedubbele kroniek niet te beschrijven. Jan, afkerig van huldebetoon, zou dat niet eens willen, maar we hebben zo'n idee, dat er op bovengenoemde datum Ajacieden zijn, die hun hart willen luchten. We hebben dan ook de overtuiging, dat U daarvan beslist nog hoort en leest. Op het moment dat we deze Kroniek in elkaar zetten, is de club van de heren Hazevóet en Scheen half kampioen van Nederland. Een beslissingswedstrijd tussen de Haarlemmers en Eindhoven zal ons ten slotte vertellen, wie de gouden plak in ontvangst mag nemen. Eerlijk gezegd we hebben het inder tijd al geschreven gaven we geen cent voor de kansen van R.C.H. Wille en z'n mannen dachten daar heel anders over en zijn met een spelletje voor de dag gekomen dat bewondering afdwong, met als resultaat een gedeelde bovenste plaats. Hoe de finale zal uitvallen, is nog een gesloten boek, maar dat de R.C.H.-ers de eer van de z.g. zwakste afdeling hebben hooggehouden, valt niet weg te cijferen. Daarvoor verdienen zij onze hulde. R.C.H.-ers, houdt je taai! D.F.C. en Volendam hebben het in de promotiewedstrijden niet kunnen redden. E.B.O.H. is met de vette kluif schootge- gaan. We kennen de Dordtenaren niet, maar, zoals men ons in de Merwedestad vertelde, de nieuwe eerste klassers moeten een aardig repertoire hebben. Of wij de E.B.O.H.-ers binnenkort op het voetbalveld zullen tegenkomen, weten we niet, maar om de relaties aan te knopen alvast een hartelijk welkom De heer Willy Stejskal, die in Maart j.l. als trainer met een proeftijd van drie maanden bij ons in dienst trad, kon er niet toe besluiten bij ons te blijven en is inmiddels weer naar België vertrokken. We hebben hem leren kennen als ,,a gentleman in every respect" en als een behoorlijk trainer. Zijn besluit hebben we natuurlijk te eerbiedigen; ons rest slechts hem hier dank te zeggen voor de diensten die hij onze club heeft bewezen. Heer Stejskal, het ga U goed. Ondertussen zitten we weer met een probleem, waarmede we zo langzamerhand vertrouwd geraken. Uiteraard is het bestuur druk doende een nieuwe trainer te engageren. Contacten zijn al gelegd, maar, U weet het, we zijn nogal kieskeurig en critisch. Wie zal het worden? We hopen met betrekking tot dit tere punt U in het volgend clubblad iets concreets te kunnen vertellen. Een maandje geduld dus, vrien den! De heer Van der Slik heeft een goed bedoelde poging gedaan de eerste- en overige klassers een tikkeltje dichter tot elkaar te brengen. U weet natuurlijk waarover het gaat. De veel bespro ken competitie-indeling en al wat daaraan vast zit. De heer Van der Slik heeft een brug willen slaan in de vorm van een Overgangsklasse. Voetballers van de oude stempel zullen zich nog wel herinneren, dat we in den jare 1917 als we ons niet een jaartje vergissen ook een tijd met zo'n afdeling opge scheept hebben gezeten. Het gaf een hoop narigheid. Room boter was in die tijd nog een artikel, dat iedereen kende en at. Wagensmeer, de impopulaire naam voor margarine, kon zich beroemen op een niet al te grote omzet. Hollanders zijn gek op bijnamen, daar weet U natuurlijk van mee te praten. De bij naam voor die overgangsklasse was dus gauw gemeengoed. De minachting 'voor die afdeling werd vastgelegd in het alles zeggende woordje „Margarine". De heer Van der Slik wil die afdeling weer in het leven roepen. We hebben zo'n idee, dat hij,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 2