Exclusieve Herenmode - Confeciie - Hoeden Shirts - Pyama's - Onderkleding - Shirtmaker A. A. de Ruiter, Overtoom 532, Tel. 89288, West Papa Ras verleende zijn medewerking als veldscheidsrechter, waarvoor hij onze dank verdient. De „big match" tussen de jeugdteams van V.V.G.A. en Ajax eindigde met 64 in het voordeel onzer buren. Ook de uitwedstrijd tegen O.V.V.O. leverde onze hoop geen winst op. De uitslag luidde 75. Tegen D.E.C. legde onze A. met drie invallers reeds in het prille begin de basis voor een 97 overwinning. Hierbij dient echter te worden opgemerkt, dat de roodjakken slechts met z'n achten waren. Drie vrije lopen en honkslagen van Tielrooy en Degenkamp verschaften ons een 40 voorsprong. Ondanks de steeds terugkerende automatische nul hield de thuisclub moedig vol, doch door iets beter slagwerk hield Ajax toch het heft in handen. Onze B.-ploeg toog naar de Ouderkerkerdijk en diende de jeugd van A.H.C. '31 een 181 nederlaag toe. In de thuiswedstrijd tegen het leidende V.V.G.A. b nam onze hoop met 76 prachtig revanche voor de indertijd vooral door onvolledigheid geleden débacle. Door de vele vacantiegangers kon Ajax b het bezoekende Zeeburgia b slechts met acht spelers partij geven. Dit kon onze benjamins er echter niet van weerhouden The Whites met 97 te verslaan. Uitstekend gedaan, luitjes! Jullie komen nu pas goed op toeren. AnimoAjax 3. Het derde herstelde zich in de uitwedstrijd op ons veld goed, door Animo met 145 aan zijn zegekar te binden. Ajax 3A.B.C. 3. Tegen A.B.C. 3 moest ons derde negental het o.a. zonder pitcher Van Mourik stellen. Daar Drewes met een onwillige arm sukkelt, bezette hij een der plaatsen in het buitenveld. Thans werd het werpen toevertrouwd aan Blom, die pas uit de mili taire dienst is teruggekeerd. Ofschoon Wieger (maar goed oefenen, makker!) nog meer vrije lopen toestond dan zijn col lega aan de andere kant, behaalde Ajax 3 een ruime 134 overwinning, dank zij minder fouten en beter slagwerk. Vooral Bouwens had er zin in, want behalve 2x4 wijd liet hij liefst drie honkslagen opschrijven. Een slaggemiddelde van 1 dus. Bravo, Co! Ook Van der Zwaag, Abraas, Van der Velden en Drewes lie ten zich niet geheel onbetuigd. Volhouden, mannen! T.I.W.-tournooi. Op de dag van de landenwedstrijd BelgiëNederland hield de vereniging T.I.W. haar traditionele tournooi. Nadat onze vereniging een uitnodiging had ontvangen, hebben wij de or ganiserende vereniging er van verwittigd, dat Ajax niet in zijn sterkste formatie kon verschijnen. Immers, twee spelers zou den naar Antwerpen gaan, terwijl verschillende anderen hun vacantie zodanig hadden vastgesteld, dat zij slechts een of in het geheel geen competitiewedstrijd behoefden te missen. Ondanks een voldoend aantal aanschrijvingen, was het wel een zeer gehavend Ajax-negental dat binnen de lijnen kwam. Slechts drie spelers van onze keurploeg, n.l. R. Kok, J. Neefjes en A. Kraan, waren aanwezig. Het was nog een geluk, dat Van der Pol uit eigen beweging zijn koffer had meegenomen. Woutje Pelser maakte zijn debuut bij de seniores en bracht het er niet slecht af. Enkele spelers wil ik nogmaals onder het oog brengen, dat het niet correct is weg te blijven zonder tijdig bericht van ver hindering aan de secretaris te hebben gezonden. Dit mag in Ajax niet voorkomen. Ons gebroken team heeft zich nochtans behoorlijk geweerd. Bouwens lokte tegen Schoten een worp naar het 3e honk uit, wat ons ten slotte een 10 zege opleverde. In A.B.C. troffen onze vertegenwoordigers een willig slacht offer. The Reds sneefden met 112. In de finale kon T.I.W., dat op volle sterkte was, Ajax met moeite van het lijf houden. De geel-zwarten wonnen met 21. Onze aanvoerder mocht een mooie beker in ontvangst nemen. Een gecombineerd jeugdteam van Ajax verwierf een me daille door T.I.W. er met 43 onder te houden. Al met al een aardig succes. T.I.W., hartelijk dank voor de invitatie!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 10