HONKBAL Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 Ajax—V.V.G.A. In een niet grootse, doch wel spannende wedstrijd, heeft Ajax de punten met het nog ongeslagen V.V.G.A. gedeeld, een resultaat waarmede beide partijen tevreden mochten zijn. In de 2e inning was Ajax er met slechts één punt tegen ge nadig afgekomn. Gaartman en De Graaf konden namelijk door 4 wijd de honken opzoeken. De gebroeders Brands werden een prooi van Duinker. Bij korte tikken van Trinus Holewijn en Van Voorthuysen reageerde Gijs die goed wierp en daarbij vooral van Kraan veel steun ondervond - evenwel te langzaam, waardoor Gaartman kon scoren. Boers verdween op 3 slag. De twee honkslagen der ambtenaren kwamen op naam van Pronk. Met twee man uit gaf Ruud Kok in de 6e inning zijn tweede honkslag. Prins volgde hem na een fout van Jansen. Een hit van Neefjes betekende de thuiskomst van Kok. Middelerwijl wilde Prins het derde honk stelen, doch dit bleek veel te ge waagd te zijn. Jammer. In de laatste ronde zat er voor ons nog winst in. Wel gingen Prins en de voor Walker ingevallen Hor dijk - die het overigens weer tot een honkslag bracht op drie slag uit, maar Neefjes belandde na een fout van de pitcher op de kussens. Ook Bosboom viel zo'n gelukje ten deel, doch Neefjes deed dit weer te niet door in strijd met het sein van zijn helper zonder bedenken in armen van de vanger te lopen. Weg kans! Ajax: 14 x 3 slag, 4x4 wijd, 2 honksl. tegen, 5 fouten. V.V.G.A.: 11x3 slag, 2x4 wijd, 4 honksl. tegen, 5 fouten. SchotenAjax. De voor de bezetting van de laatste plaats in de eerste klasse A. belangrijke wedstrijd SchotenAjax is in een 71 over winning der Haarlemmers geëindigd. Lange tijd zag het er naar uit, dat de geeltjes aan het door Lukkien in de 3e inning ge scoorde punt voldoende zouden hebben. In de voorlaatste beurt profiteerde Schoten echter gretig van een reeks fouten in ons binnenveld en voerde, mede dank zij twee honkslagen, de voor sprong op tot 70. Klooster en Lukkien waren met 3 resp. 2 klappen zeer gevaarlijk. Eerst in de laatste inning kon Ajax de eer redden. Neefjes gaf een verre tik en bereikte daarmede het tweede honk. Een doorgeschoten bal maakte de weg naar het 3e kussen vrij. Na een opofferingsslag van Bosboom kon Jan de thuisplaat toucheren. Viel de zege der thuisclub dus nog onverwacht groot uit, verdiend was zij stellig. De gastheren sloegen iets meer en ook hun veldwerk was beter dan dat der onzen. Onze vanger Ter Heide was met zijn aangooien op het tweede honk wel zeer ongelukkig. Slechts eenmaal vond hij de goede lengte en toen ging er prompt een loper uit. Voorts liet Jan de bal nogal eens schieten. Ook R. Kok kan zijn vroegere vorm nog maar niet terugvinden. Hij liet verschillende steekjes vallen. Aan slag heeft Vrouwe Fortuna hem blijkbaar de rug toegekeerd. Vroeger behoorde hij met Prins tot de gevreesde hitters. Komaan lui, daar moeten wij weer naar toe. De slag- Voor Uw uitwedstrijden in Europa! kooi staat er niet voor niets. Evenals zijn actieve collega Van den Berg, deed Kraan, die het ook tot een honkslag bracht, als korte stop goed werk. Meermalen hebben wij er de aandacht op gevestigd, dat vele spelers aan slag de fout maken, de bal steeds zo hard mogelijk te willen slaan. In sommige gevallen kan dat natuurlijk nuttig zijn, maar er zijn ook vaak ogenblikken, dat men met een stoot- slag of een opofferingsslag meer verwarring in het veld brengt. Deze psychologische factor wordt, helaas, veel te veel uit het oog verloren. Een week tevoren gaf de hoofdstedelijke ploeg tegen het sterker geachte Haarlemse team een treffend voor beeld van het nut van korte, zuiver geplaatste ballen langs de binnenkant der foutlijnen. Schoten bediende zich in de 8e inning eveneens van een aantal stootslagen die heus niet onverwacht kwamen en had er rijkelijk veel succes mee. Uiteraard had ook werper Duinker zulks met wat meer inzicht kunnen be perken. Ajax kreeg in de 3e slagbeurt een unieke kans om punten te verzamelen. Duinker en Prins werd een vrije loop toegestaan en Hordijk wist met een slowbal wel raad. Drie honken vol! Een prachtige gelegenheid dus om met een opofferingsslag ten min ste één punt in de wacht te slepen. Maar neen, onze volgende slagmensen zagen liever de bal ver in het veld verdwijnen. Ge volg: twee vangballen en een speler op drie slag uit. Mannen, neemt dit nu eens ter hartehonkbal is niet alleen een spel van een bal slaan, gooien of vangen. Tactiek is een onderdeel, dat nog al te veel verwaarloosd wordt. Verder is het honklopen bij ons nog steeds slecht verzorgd. De enige remedie is trainen, desnoods in je eentje. Het belangrijkste blijft, dat bij elke speler de wil aanwezig moet zijn om zijn spel te verbeteren. Heus, mannen, er valt nog heel wat te leren. De laatste tijd laat het bezoek aan de trainingsavonden echter veel te wensen. Dat geldt trouwens ook voor de andere negen tallen. Aangenomen mag worden, dat iedere honkballer deze zomersport beoefent met het doel het zo goed mogelijk te doen. Welnu dan, komt dan voortaan elke Woensdagavond naar ons veld en traint dat de stukken er afvliegen. Lid van Ajax te zijn legt nu eenmaal verplichtingen op. Makkers, laat deze woorden niet langs je heengaan, doch beantwoordt ze met daden! KennemerlandAjax. De strijd tussen Kennemerland en Ajax, beide rode-lantaarn drager in hun afdeling, is op een verdiende 41 overwinning voor rood-wit uitgelopen. Konden de onzen hiermede hun positie iets verbeteren, de gastheren wachten nog steeds op hun eerste zege. Daar het deze nieuwe eerste klasser nog aan de nodige routine ontbreekt, zal hij het dit seizoen zeer moeilijk krijgen. Naarmate de competitie vordert, zal het echter wel beter gaan. Mochten de Haarlemmers onderaan eindigen, dan hebben ze hun lot nóg in eigen hand. Niet versagen, new comers! In de 3e inning opende Ajax de score. Nadat twee zijner clubgenoten waren uitgegaan, kwam Hordijk op de honken, doordat de rechtsvelder in gebreke bleef. Beumer en Her Kok, die wegens verhindering van Bosboom meespeelde, raakten de bal feilloos, ten gevolge waarvan Ap kon binnenkomen. De vierde slagbeurt leverde ons eveneens een punt op. Neefjes deponeerde de knikker op een veilige plaats. Jan ter Heide be proefde zijn krachten op een stootslag het was de tweede van onze zijde waarop de oranjehemden geen afdoend antwoord hadden. Onzuiver veldwerk bracht Neefjes er toe de thuisplaat ongehinderd aan te doen. Twee fouten van onze kant waren voor Spanjer voldoende om Kennemerland aan een tegenpunt te helpen. In de 7e inning was Ajax weer aan bod. Hordijk en Beumer ranselden er lustig op los. De vanger der thuisclub was zo hoffelijk geweest aan onze tot 14 gestegen voorsprong zijn medewerking te verlenen. In de voorlaatste ronde waren hitten van Jan ter Heide en Duinker slechts voor de statistiek van belang, want drie hunner ploeggenoten werd de weg naar het eerste honk ontzegd. Ook Kennemerland vermocht in de stand geen wijziging meer te brengen, ondanks twee klappen van H. Winter, die te voren tweemaal een vrije loop had geforceerd en dus een slaggemid delde van 1 had. De gebroeders Winter, die 's Zondags cricke ten, honkballen ook zonder een handschoen. Ieder zijn meug, maar het lijkt mij niet een voorbeeld, dat navolging verdient. Safety first! Dat onze jongens niet als figurant in het slagperk hebben gestaan, blijkt niet alleen uit de acht honkslagen, doch ook uit het feit, dat de tegenpartij liefst twaalf vangballen on schadelijk maakte. Duinker had, behalve van een der Winters,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 8