m II 't MEUBELPALEIS NIEUWENDIJK164-170AMSÏERDAMTEL.49269 Ajax 4 promoveert Afdelingskampioenen thans bekend Van het Secretariaat Confectie BONTBEWARING Bonthuis „DE BLAUWVOS" het middenveld, waarover De Volewijckers U meer kan ver tellen, want Klaas en Gé zorgden er voor dat ons aanvals- quintet steeds in de buurt van Hagenaars kon blijven. Michels en zijn wapenbroeders zijn daar vrijwel de volle negentig minuten geweest. En toch een nederlaag. Onbegrijpelijk! Neen, toch niet. We zullen het U vertellen. Die nederlaag moesten we slikken, omdat Hagenaars in topvorm was, daarbij het geluk op z'n hand had, acht Volewijckers hun doel met de moed der wanhoop verdedigden, Huis na de rust er geheel uit was, waar door Boskamp in het stuk helemaal niet meer voorkwam en onze voorhoede in haar geheel laboreert aan het „niet door hebben" van elkanders bedoelingen. Vooral dit laatste is de grote fout in ons spel. Balcontröle, traptechniek, misschien niet ideaal, maar in ieder geval meer dan voldoende, doch snel reageren, aanvoelen wat een clubgenoot gaat doen, „weg zijn" als een pass wordt gegeven, „vallen in een through pass", dat zijn de factoren, die het succes van ons team in de weg staan. Het seizoen is voorbij. Gelukkig! Dit jaar geen zweetvoetbal. Twee volle maanden rust. 't Is hard nodig. Augustus gaan we weer beginnen, met frisse moed. Als we dan onze volle aan dacht besteden aan de tekortkomingen van heden, zal het vol gende seizoen weer glorieus kunnen zijn. Vrienden, er gaat een streep onder dit voetbalverhaal. Met dank voor de belang stelling, so long! BROWN. Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons de mede deling, dat Ajax 4 door een 42 zege op Hollandia 2 zijn plaats in de reserve tweede klasse heeft heroverd. Gelet op de warmte was het van onze kant een goede wedstrijd. Bruins (3) en Draayer zorgden voor de Ajax-doelpunten. Mannen, van harte gefeliciteerd met dit fraaie resultaat Na R.C.H. zijn ook Sparta, Vitesse en Eindhoven er in ge slaagd het kampioenschap van hun afdeling te behalen. Als de weersomstandigheden voor voetbal niet al te ongunstig zijn, kan het een goede en spannende kampioenscompetitie worden. Wij wensen dit kwartet van harte geluk met het reeds verkregen resultaat. Moge de sterkste ploeg op de landstitel beslag leggen! Voorgesteld als werkend lid: J. A. Boonkamp, A. B. Hoeboer. Voorgesteld als junior lid: G. Paulsen, W. A. F. v. d. Wiel. Voorgesteld als adspirant lid: J. Brokx, O. Hof, R. Koene, C. Vittali. Voorgesteld als welp: A. v. d. Ham, J. Metz, A. W. van Mazijk, P. J. Paternotte, Joh. H. v. d. Veen, R. A. Verwoerd. Bedankt als werkend lid: J. G. Zwaan. Als Ajax eens geen Ajax was maar wèl een andere held Kwam er een „Agamemnon" of een „Hector" in het veld. Dat zouden dan Hectores zijn of Agamemnonezen Maar hoe dan ook, in elk geval zouden het helden wezen. Als Ajax eens geen Ajax was maar zegge: „X.Y.Z.". Met X.Y.Z. stond U dan op en ging er mee naar bed. Géén Ajacied zou U dan zijn maar wèl een X.Y.Z.-er. En Jack zou zeggen: „Etter niet joe X.Y.-boterletter." Als Ajax eens geen Ajax was Doch waarom „wijs te geren", of met een vreemd, dus Hollands woord „Hier zo te fielseferen" Ik zal 't U zeggen, Ajacied: Uw rijmelfabrikant is met vacantie, ergo is diens rijmelplaats vacant. Hy had geen stof dus kon hij niet een maatpak voor U maken. Had eigenlijk en béter dus zijn rijm'len kunnen staken. Als Ajax eens geen Ajax was Hebt U het in de gaten Dat reilt en zeilt en ijlt maar door; hij kan het niet meer laten. Als Ajax eens geen Ajax was Geen nood ik zal 't U melden dat Ajax Ajax nog steeds is, de club der Meerse helden! Een derde plaats van boven is bepaald nog niet zo gek. Maarrrrvolgend jaar, let maar eens op, heeft Ajax in de hoogste top daar waar het hoort! pas trek Soest, Juni 1953. B. S. LE MARCHÉ. Laat ons UW BONTWERK in de ZOMER bewaren en nazien A. F. STRIKKERS Koninginneweg 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z. (bij Amstelveenseweg) Tramlijn 1-2-16 A A. ZWARTEPOORTE

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7