indeling van de Bondsvergadering niets meer kunnen verwach ten. Dat beroemde plan der denkers wordt uitgevoerd. De heer Rodin beitelde eens zijn beroemd geworden „Le Penseur". Wie zal t.z.t. de opdracht krijgen om een Neder landse Penseur te beitelen Met een voetbal aan zijn voet. Ons nageslacht zal dan weten, dat deze denker ons uit de impasse hielp. Als zo'n beeld te duur wordt, zoeken we naar iemand met Picasso-opvattingen. Het vierde elftal, dat met Hollandia 2 (Hoorn) en H.R.C. 2 (Den Helder) promotiewedstrijden speelt, heeft het er in de eerste ronde niet slecht afgebracht. De thuiswedstrijd tegen de lui uit het J. P. C.-stadje eindigde onbeslist. Door het missen van een penalty net tegen sluitingstijd ging de volle winst verloren. Een nederlaag hadden de Horinezen echter niet ver diend, want die speelden een verdienstelijke partij voetbal. Uit tegen de H.R.C.-reserves werd een beste match gespeeld. Toe vallig waren wij de dag na de wedstrijd in Den Helder en men roemde daar het spel van onze ploeg. H.R.C. 1 had er een hele kluif aan gehad, wist men ons daar te vertellen. Vooral het spel van Cor van Dekken en Gé Bruins had indruk gemaakt. Door bemiddeling van een onzer donateurs kregen we een verslag uit een Helderse krant in handen. Wij lazen daarin, dat het een aantrekkelijke ontmoeting was, waarin vóór de rust veelal uit stekend voetbal werd gedemonstreerd. Dat onze stadgenoten hebben verloren, was in hoofdzaak te wijten aan fouten in de verdediging. De voorhoede van de bezoekers was te „glad" om daarvan niet te profiteren. Het was jammer voor H.R.C. 2; Ajax 4 won echter zeer verdiend en miste zelfs vele kansen. Een pluim voor de voorwaartsen van H.R.C., die de stevige Amster damse achterhoede vier doelpunten ontnam. Een goede beurt, luitjes. Als in Hoorn ook zo uitstekend wordt gespeeld, kunnen we het verloren gegane terrein mis schien terugwinnen. De kans is er, benut haar, boys! Op 16 Juli a.s. wordt de Algemene Vergadering gehouden. Vergeet U vooral niet deze datum vrij te houden. Het is de enige avond in een heel jaar, dat U Uw stem kunt laten horen (wat de club betreft dan). Als U iets niet goed zit, kunt U het op die avond uit de doeken doen. Uw stem kan bij verkiezingen van commissies etc. goud waard zijn. Alleen krijgt U er geen cent voor (amateurs). Als goed Ajacied komt U dus. Tot 16 Juli in de benedenzaal van ons stadion dan. Voor onze club is het seizoen dan rond. 't Is geen glorieus einde geworden. In een door zon doorstoofd stadion verloren we van een hardwerkende D.O.S.-ploeg met 23. Hoe dat precies gegaan is, kunnen wij U niet vertellen. We hebben de Pinksterdagen aan het strand doorgebracht en daar onze mede-redacteuren andere beslommeringen hadden, zult U wat ons betreft met de uitslag moeten volstaan. Die weet U. Als laatste bedrijf van het voetbalstuk 1952/53 hadden we dan de match tegen het in nood verkerende De Volewijckers. De Over-IJers moesten we de sportief verplichte duw geven naar de in nog groter nood verkerende Frisianen en Zwolse Boys. Over een vies karwei gesproken! zouden onze Benelux- vrienden zeggen. Van die duw is niet veel terecht gekomen. De groen-witten duwden nogal hard terug. Meestal met de ruggen tegen de goalpalen. Dat was wel nodig, want de bal heeft het grootste gedeelte van de negentig minuten, die voor een voetbalmatch zijn vastgesteld, akelig dicht in de buurt van de heer Hagenaars vertoefd. De Volewijckers is genoemde heer beslist veel dank verschuldigd. Hij greep met zekere hand wat er te grijpen viel en dat was heel wat. Tweemaal had hij het beroemde „keepersgeluk". Bij doffe dreunen tegen de lat. Arend van der Wel had zijn wreef eens extra goed tegen de bal ge drukt. De knikker gaat dan ruw geschat met zo'n zestig Alle Ajacieden kopen hun Tabaksartikelen bij: Sigarenmagazijn Harry Sacksioni Rijnstraat 63, telefoon 26558 Alleen le klas Merksigaren o.a. Balmoral, Carl Upmann, La-Paz e.v.a Keuze uit ongeveer 300 merken Sigaretten Voorverkoop voor alle Sportwedstrijden Na sluitingstijd kunt U terecht in onze automaten (Geldwisselaar tot 12 uur 's-avonds aanwezig) kilometervaartje door het luchtruim. Je moet dan op de goede plaats staan om zo'n ziedend schot af te remmen. Hagenaars stond er niet. De lat lag er toevallig wel. Geen doelpunten dus. De eerste tien minuten liet De Volewijckers weten, dat het aan de tweede klasse beslist geen behoefte heeft. Het stelde alles in het werk om dat met doelpunten te bewijzen. Jan van Drecht, invaller voor onze geblesseerde doelmannen Visser en Pieters Graafland, voelde daar niets voor. Stopte met vaardige hand wat vuurwerk van de groen-witte aanval. Toen moesten de boys van voorzitter Erbé terug. Hagenaars had aan vijf assistenten niet genoeg, 't Was alles Ajax wat de klok sloeg. Met werkelijk goed voetbal werd De Volewijckers van het kastje naar de muur gestuurd; maar al te duidelijk kwam aan het licht door welke oorzaak onze stadgenoten zo laag geklas seerd staan. Met acht, negen man stonden zij hun doel te ver dedigen, maar niettegenstaande dat hing een Ajax-doelpunt in de lucht. Hagenaars mocht nog zo knap vangen, stompen en duiken, een doelpunt moest komen. Voetbal is een zeer won derlijk spel. U weet het. Dat doelpunt kwam dusaan de andere kant. Bij een van de schaarse uitvallen der groen- witten werd de bal van grote afstand in de richting van ons doel geschoten. Van Drecht dook naar de bedreigde hoek, trachtte de bal heel mooi in zijn vlucht te vangen. De save gelukte slechts gedeeltelijk en tot grote vreugde van de Over- kanters liet Jan de knikker glippen (01). De bekende fout! Waarom de bal niet dóódsimpel corner gestompt of, nu er nie mand in de buurt was, met beide handen tegengehouden en rustig opgepakt? Onverdroten is onze ploeg verder gegaan met de belegering, maar hoe mooi de aanvallen werden opgezet er werd door ons elftal werkelijk goed gespeeld succes bleef uit. Met een hoopgevende voorsprong konden de gasten zich om de theepot scharen en elkander wijs maken, dat het kón en dat het moest. Zoiets zouden U en wij ook doen, al geloofden we er zelf niet in. De zielkundige zijde van het vak. Dat het moest, wisten we, maar dat het kon, neen, dat wilden we niet aannemen. Vooral niet toen na de rust bleek dat onze luiden per se winst verlangden. Hagenaars kon daar niet in berusten, deed dingen, die men met „klasse" pleegt aan te duiden. Zijn clubgenoten hielpen hem daarbij met de moed van mannen die niet wensen onder te gaan. Daartegen te vech ten, is een kwaad nummer, 't Zal U bekend zijn. Enfin, wat Michels, Van der Wel, Leeser, Van Dijk, ja zelfs back Bouwens probeerden doordat Wim Huis er na de rust geheel uit was, mocht Boskamp aan de outline toekijken of alles goed ging het bleef maar steeds 01. Een kwartier voor tijd bracht een zwak moment van onze doelman De Volewijckers dichter bij het zo vurig begeerde behoud van het eerste-klasserschap. Krist en De Ruyter waren een duel om de bal aangegaan, waar bij onze zeer goed spelende spil in conflict kwam met het spel regelboekje. „Vrije schop", zei de altijd even gemoedelijke heer Nijs. Van dertig meter liet een Volewijcker een bonk van een schot los. Jan van Drecht dook fraai naar de bal, maar tot ont zetting van iedere Ajacied er pardoes overheen. Groen-witte vlaggen werden ontvouwd en in het veld hossende supporters van De Volewijckers maakten de man aan het scoringbord duidelijk, dat er werk aan de winkel was (02). Michels is toen met een fraaie kopbal Hagenaars keek slechts toe tegen gaan scoren (12). Er waren voor de Overkanters nog tien zenuwslopende minuten over om zich op de been te houden. Voor lieden met een zwak hart een naar geval. Ze kwamen om. Die tien minuten bedoelen we. Voor De Vole wijckers prettiger dan verwacht. De pittige linksbuiten Van der Ruit zorgde daarvoor. Met zijn korte benen trommelend, roffelde hij een paar maal langs de toch goed spelende Van Mourik. Éénmaal kwam daardoor de bal bij de rechtsbuiten. De knaap stond vrij. Fout van onze defensie. Het zo bekende trekballetje volgde. Precies op de schoen van een sprintende Volewijcker. Een keeper in topvorm had het schot gehou den. Jan van Drecht deed het niet (13). Even later floot en gebaarde de heer Nijs, dat het doek wel kon zakken. Er werden schouderkloppen uitgedeeld en handen gedrukt. Dat tafereel moet U bekend zijn. Aan de kant van onze stad waar straks nou ja, straks de tunnel uitmondt, moeten er lieden zijn geweest, die Zaterdagavond 6 Juni erg laat naar bed zijn ge gaan. We kunnen het ons voorstellen. Als sluitstuk van het seizoen dus een nederlaag. Een ver diende nederlaag? Misschien wel, maar heel moeilijk vast te stellen en nog moeilijker te accepteren. Ons elftal speelde goed, soms zelfs prima. Bouwens en Van Mourik stonden rus tig te verdedigen, gaven bijna geen kansen weg. Uitgezonderd dan dat trekbalgeval. Krist, Van Dijk en Bakker beheersten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 6