F. DAZERT Café „Populair" Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL AD. VISSER Sr op zijn best! Voor alle AJACIEDEN in West Reguliersbreeslraal 51, lel. 31996 Televisie ASRFFK RRIISSF Wasmachines Fridor, Philips, Erres ^oUIjIjIV ULIUÜÜIj Hoover, Miele, Radio en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco, enz. ERKEND PHILIPS SERVICE over betaalde voetballers gaat, een blad voor de mond nemen als het brandhout is. En, voor profs was het brandhout, wat aan de prestaties van onze jongens niets afdoet. Voor profs leggen we nu eenmaal andere maatstaven aan, al is het maar een on belangrijk geval als Amsterdam—Brussel. Dat laatste is van onze speciale vriend, over wie wij het daarnet hadden, waarmede weer bewezen is, dat de geest van Don Quichotte nog steeds ronddwarrelt. Dat jij en met jou vele Pietersen (nou, nou) in het Olympisch Stadion pech hadden, vinden we jammer, maar het is nu eenmaal de risico van de sport. Next time better, old chap! In ieder geval zijn de dubbeltjes die je neertelde voor een goed doel. Straks kunnen weer een paar sportslui van jouw geld een ander deel van onze aardbol bekijken en dat is ook wat waard. Dat je onze club in het buitenland boven je schouders tilt, vinden we prachtig, maar overdrijf niet. Als straks onze elf weer eens over de grens gaan, wordt het dubbel moeilijk om iets goeds op tafel te leggen. Kassian dus, James! En nu de sportjournalisten. Tja, over die caps en wat jij 25 jaar geleden schreef, zijn we het gloeiend eens, maar van dat „bezeerde achterhoofd geval"- en die „noodkreet", neen, ouwe makker, die deur trap je bij ons beslist niet open. Deze broeder is bij ons schoon uitgesproken. Heeft al zoveel bedorven, dat zelfs een bekend Amsterdams sportjournalist er uiteindelijk ingetrapt is. Nu was deze publicist zo'n 30 jaar geleden in het Oosten van ons land ook al niet erg getapt. Had zich denigre rend over Oostelijke voetballers uitgelaten en men is dat daar nog steeds niet vergeten. Het was dan ook geen stijl. Deze persbroeder, die dus al jaren meeloopt en toch waarachtig bij ons voor niemendal steeds het beste van het beste op voetbal- gebied heeft gezien, had toch zéker niet met de wolven in het bos moeten huilen. Nu weten we wel, wiens brood men eet etc., doch dat behoeft toch geen reden te zijn om redacteuren van clubblaadjes aan te vallen. Temeer daar hij uit diezelfde club blaadjes steeds stukjes overneemt en in programma's waar voor wordt betaald plaatst. Om dan de treurige moed op te brengen om te beweren, dat zo'n clubman er zelf niets voor doet om het spelpeil op te heffen, is niet alleen een bewijs dat de man die blaadjes maar half leest en dus meepraat met zijn col legae, maar bovendien niet alleen triest, maar zelfs zeer dom. Kijk, James, je zult het dus wel met ons eens zijn, dat de wind die uit deze streken waait, volledig waardeloos is. Kort geleden werd hier een witte spreeuw gesignaleerd. Volgens de krant een zeer zeldzaam geval; mogen wij dat Zweedse „piepers" en „krakers" verhaal er even naar verwij zen Bovendien zijn die Zweden betaalde jongens en wie weet hebben ze een money-make lolletje uitgehaald. Wil dat eens informeren, s.v.p.! Wat je schrijft naar aanleiding van het op gaan van de oranje voetbalzon, begrijpen we niet goed. Waar om nu weer de geldkwestie er bij gehaald moet worden, is ons niet duidelijk. Het grootste gedeelte van het jaar ben jij niet thuisvan wat hier te koop is, weet je dus geen bal. Dat nemen we je ook helemaal niet kwalijk, maar toevallig staan wij nog midden in de voetballerij, weten bliksems goed hoe de vlag er bij staat, dus als wij je vertellen, dat er in ons landje op voetbal- gebied nog iets behoorlijks gepresteerd kan worden, wil je ons kennende dat zeker wel even aannemen. En dat we niet alleen staan, ga ik je even bewijzen. Op een avond brachten we Jack Reynolds die moet je beslist kennen naar huis. Jack zei (het is een week geleden)„geef me, zo oud als ik ben, zes maanden de ploeg en ik maak er iets goeds van." Dat zegt mis schien niet alles, maar toch wel iets, dunkt ons zo. Om in jouw terminologie te blijven: éénrichtingverkeer is, wat voetbal betreft, beslist niet goed, want als je dan terug wil, vallen er brokken of bekeuringen. Momenteel zitten we in zo'n éénrichting-straat; we zullen dus de snelweg moeten opzoeken. Als geregeld lezer van onze „Kroniek" weet jij beslist wat wij hiermede bedoelen. Dat baantje van manager of doodgewoon administrateur komt voorlopig en naar wij hopen nooit in de Vraag- en Aanbodrubriek der news papers. Tot onze schrik beginnen de hanen van ons dorp reeds te kraaien en we moeten over een paar uur naar Rotterdam. Je vindt het zeker wel goed, dat we nog even bij „Moeder Overste" gaan kijken. Tot slot dan onze dank voor je brief, maar we wil len niet eindigen zonder je verteld te hebben, dat de „binnenbal" het meer dan prettig vindt in een „buitenbal" te zitten van zulk een uitstekende kwaliteit, dat hij onmogelijk kan barsten. Dat was anders allang gebeurd. Zonder een zweem van wrok, op de uitkijk naar een andere buitenlandse postzegel, tekenen wij, van Holland, ja, waar naar toe eigenlijk met hartelijke groeten, je oude schrijfmakker BROWN. Telef. Voorverkoop Ajax-plaalsfoewijzen 88907 Voor uitwedstrijden eerste klas touring-cars Grote sortering Rookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd Sigarenmagazijn A. C. Visser, K inkerstr. 2 13 Een Ajaxman drinkt na de sport Ook graag een borrel, bier of port Hij weet dan ook waar hij moet zijn 't Is „Populair" bij het Rembrandtsplein Hij kiest tijdens z'n dronk zijn eigen plaat Op het nieuwste Amer. Wurlitzer apparaat H. Fleijsman Ruime sortering Rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn Onze cliënten zeggen wij langs deze weg hartelijk dank voor de betoonde belangstelling ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan onzer zaak

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 3