JEUGDVOETBAL Voor Dames- en Herenstoffen tegen ongekend MAX SMEER age prijzen Sint Antonieshreeslraat 98 - Telef. 43363 Het voetbalseizoen 1952/53, dat we wel als een unicum kun nen aanmerken, behoort tot het verleden. In de loop der jaren waarin we het jeugdvoetbal volgen, is het nog nooit voorge komen, dat de afwerking van het programma met zoveel moei lijkheden gepaard is gegaan. Weken-, ja maandenlang was er van geregeld voetbal geen sprake en als we zonder overdrijving kunnen zeggen, dat de misère reeds in October begon en er pas in Maart enige verandering ten goede kwam, is het eigenlijk nog een wonder, dat alles betrekkelijk op tijd zijn beslag heeft gekregen. Ook de tournooien, die, zoals steeds, omstreeks deze tijd van het jaar worden gehouden en verschillende speeldagen vorde ren, werden tot een goed einde gebracht, al moesten dan ook enige resterende competitiewedstrijden op een weekavond wor den gespeeld. Alvorens de resultaten daarvan te vermelden, zullen we de verschillende tournooien aan een beschouwing onderwerpen. Op 14 Mei werd deelgenomen aan het Blauw-Wit nationaal adspiranten-tournooi om de „Willem Dorenbos-beker". Onze jongens hebben bij deze gelegenheid voetbal van buitengewoon goed gehalte laten zien. A.F.C. en A.D.O., die met 20 resp. 30 het onderspit moesten delven, kunnen daarvan meespre ken. De derde wedstrijd tegen Xerxes werd echter, ondanks een grote veldmeerderheid, met 10 verloren. Het aantal be haalde punten bleek, helaas, net niet voldoende te zijn om de eindstrijd te bereiken, zodat nog alleen de 3e of 4e prijs in aanmerking kwam. De Volewijckers, dat in de andere afdeling daarvoor was aangewezen, moest zich ten slotte met de 4e prijs tevreden stellen, daar het, na verwoede tegenstand, met 21 door Nijhuis en zijn makkers werd verslagen. De Zondag daarop was Hilversum het eldorado onzer voet ballers en 't Gooi onze gastheer. Het nationaal juniores-tour- nooi van deze vereniging is altijd een evenement van betekenis, waaraan gewoonlijk niet minder dan 16 elftallen deelnemen. Deze keer waren er echter, door bijzondere omstandigheden, twee terreinen minder beschikbaar, zodat men noodgedwongen het aantal ploegen tot 8 had moeten reduceren. De prettige sfefer, die een der kenmerken van het 't Gooi-tournooi is, heeft hieronder evenwel niet geleden en de jeugdcommissie van deze Hilversumse club kan op een uitzonderlijk geslaagde dag terug zien. Na de traditionele, fleurige vlaggenparade werd met de wedstrijden een aanvang gemaakt. H.D.V.S. was onze eerste tegenstander. De Schiedammers gaven behoorlijk partij, maar konden toch niet verhinderen dat onze jongens met 30 de baas bleven. Daarna kregen we Theole als opponent. Ons elftal was niet zo op dreef als in de vorige ontmoeting. Vooral het niet tijdig doorspelen van de bal was een euvel waaraan men zich maar al te vaak bezondigde. Dit gaf de Tielenaren steeds weer gelegenheid om in te grijpen en onze voorhoede, die mees tentijds in de aanval was, wist het daardoor niet tot een doel punt te brengen. Daar er ook aan de andere kant niet werd gescoord, kwam het eindsignaal bij blanke stand. In de wed strijd tegen Heerenveen, die hierop volgde, vlotte het weer wat beter, hetgeen een welverdiende 2O-zege ten gevolge had. De finale werd bereikt doordat Theole bij het nemen van straf schoppen tekort schoot. Vitesse, dat in de andere afdeling als overwinnaar was geëindigd, moest dus trachten ons de le prijs af te snoepen. Het is daarin niet geslaagd, want in de beslis- singsstrijd, die op het hoofdterrein werd gespeeld en waarbij zeker wel een 5 tot 6000 bezoekers van de competitiewedstrijd 't GooiHeerenveen aanwezig waren, werd door onze jongens beheerst en talentvol voetbal gespeeld en Vitesse, dat daarop geen vat kon krijgen, werd kansloos naar het tweede plan verwezen. Terwijl Van Veen en zijn mannen in Hilversum slag leverden, speelde ons 2e juniores-elftal te 's-Gravenhage in het tournooi, dat ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van V.U.C. was uitgeschreven. Ook in de Residentie hebben onze vertegen woordigers een goed figuur geslagen. Dat zij op de 2e prijs beslag legden, en dat nog wel bij mededinging van uitsluitend eerste elftallen, was iets waarop we zeker niet gerekend had den. In de finale, tegen het sterke B.V.V., werd ons team, zoals te verwachten was, een halt toegeroepen. Het is jammer voor onze jongens, dat dit met zulke geprononceerde cijfers ge schiedde, maar dit doet natuurlijk niets af aan de voordien geleverde fraaie prestaties. David is nu eenmaal niet altijd tegen Goliath opgewassen. Het verloop der wedstrijden was als volgt: AjaxNeptunus 01; AjaxD.F.C. 10; Ajax H.B.S. 3—1; Ajax—V.U.C. 1—0 en Ajax—B.V.V. 0—3. Ook de Pinksterdagen werden voor het spelen van serie wedstrijden benut. Op die dagen gaven onze juniores acte de présence bij het Blauw-Wit internationaal juniores-tournooi om de Lippens-beker. Na het succesvol optreden in Hilversum waren onze verwachtingen uiteraard hoog gespannen. Daarin zijn wij echter danig teleurgesteld. In geen enkele wedstrijd kwamen onze rood-witten boven het middelmatige uit en de uitslagen waren dan ook dienovereenkomstig. Als verontschul diging kunnen we aanvoeren, dat de tropische hitte zich meer voor zwemmen dan voor voetbal leende. A.F.C., dat onze eerste tegenstander was, gooide al direct roet in het eten door een puntloos gelijk spel te forceren. Ver volgens gaf P.S.V. ons met 10 het nakijken. Daarna gelukte het La Gantoise, dat 10 minuten voor het einde nog met 30 achterstond, de score te nivelleren, zodat onze hoop op ten minste één behoorlijke overwinning volkomen de bodem werd ingeslagen. Hiermede was het pleit beslecht. De eerste dag had ons slechts twee magere punten en tevens de laatste plaats in onze afdeling opgeleverd. Vitesse, in de andere groep, was hetzelfde lot beschoren, waardoor op de Tweede Pinksterdag de finalisten van 't Gooi-tournooi opnieuw de degens zouden kruisen, maar nu slechts voor de 5e en 6e prijs. Vroeg in de morgen had dit treffen plaats. De nog weinig talrijke aan wezigen hebben zich niet kunnen voorstellen, dat hier de over winnaars van het Hilversumse tournooi in actie waren, want beide partijen speelden een futloos spelletje, dat Vitesse uit eindelijk een 32 zege bracht. Uiteraard heerste er vreugde in het Vitessekamp; de Arnhemmers hadden immers revanche ge nomen voor de nederlaag van de vorige Zondag. Deze voldoe ning gunnen we de sympathieke geel-zwarten volgaarne. Onze jongens willen we er echter op wijzen, dat, als zij een grotere vechtlust en meer zelfbeheersing hadden getoond, de resultaten veel beter, in ieder geval eervoller zouden zijn geweest. We denken hierbij in de eerste plaats aan de verwarde situatie in onze achterhoede gedurende de laatste minuten in de wedstrijd tegen La Gantoise en aan de goal die Vitesse cadeau kreeg en dit team per saldo de overwinning schonk. Op dezelfde dag dat het Blauw-Wit-drama zich voltrok, speelde ons tweede juniores-elftal in Den Helder. Daverende successen zijn ook daar niet behaald. Er werd volgens afval- systeem gespeeld. De eerste wedstrijd tegen Alkihaarse Boys, die een pittige ploeg in het veld bracht, werd met 20 ver loren, hetgeen ons al direct voor een der hogere prijzen uit schakelde. De tweede en tevens laatste strijd werd tegen Flevo geleverd, dat met 40 roemloos ten onder ging. Op die manier kwam dan toch nog de 5e prijs in ons bezit. Aan tournooien, die zulke verre reizen vorderen en waarin zo weinig perspectief zit, is het m.i. beter niet deel te nemen. Nadat we „in mineur" van de verrichtingen onzer juniores in het Blauw-Wit- en V.U.C.-tournooi gewag hebben moeten maken, geeft het prachtige resultaat dat ons tweede adspiran- ten-elftal in het op de Tweede Pinksterdag te Beverwijk ge houden Kennemers-adspiranten-tournooi bereikte, reden een vrolijker toon aan te slaan. Ons elftal met reserves, die om

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 13