„PALERMO" Uit andere Clubbladen Jaap Hordijk biljartkampioen De supporters van Ajax, die vindt U beslist Café VERWOEST Wanneer je eigen vereniging de titel niet heeft kunnen be halen, moet je de zon toch in het water kunnen zien schijnen en zonder enige wrevel de kampioensnummiers van de bevriende zusterverenigingen onder de loupe nemen. Dit hebben wij dan ook in de allereerste plaats gedaan met Ons Raming Nieuws, de uitgave van de kampioenen onzer af deling. Alle hulde voor de samenstellers van dit speciale kam pioensnummer, rijkelijk voorzien van prima artikelen, o.a. van ere-voorzitter Hazevoet en een geestig gedicht van H. Scheen (wat zo'n man al niet uit een sigaar zuigt). Duidelijke foto's maken deze uitgave tot een goed geheel. R.C.H.-ers, als ver tegenwoordigers van onze afdeling veel succes in deze laatste acte van een „Midzomernachtsdroom" en moge deze droom geen bedrog voor U betekenen! Beide andere uitgaven zijn van twee clubs uit het aloude Dordrecht. D.F.C. en E.B.O.H. lopen over van vreugde en en thousiasme met het bereiken van de eerste trede op de moeilijke promotieladder, die zij met Volendam samen moeten beklimmen. De D.F.C.-uitgave is aan de bescheiden kant gebleven. Onze collega's redactiecommissieleden hopen zeker een grandioos promotienummer te mogen voorbereiden. D.F.C.-ers, het is alweer een poosje geleden, dat onze vereni gingen elkaar in de eerste klasse hebben ontmoet. Wie weet mag dit misschien het volgend seizoen weer het geval zijn. Het cluborgaan van E.B.O.H. is op een geheel andere leest geschoeid, waar ook alle reden voor is, gezien de krachttoer om voor de derde maal in successie kampioen te worden van de tweede klasse. Goed fotomateriaal en prima geschreven artike len, waarbij de letters E.B.O.H., die in werkelijkheid „Eendracht Brengt Ons Hoger" betekenen, op diverse manieren leuk wer den verwerkt, hebben bijgedragen tot een alleszins geslaagde uitgave, waarvoor de samenstellers zeer zeker een pluim op de redactiehoed hebben verdiend. Persoonlijk heb ik de naam E.B.O.H. op humoristische wijze wel eens met de volgende betekenis horen uitleggen, n.l. „Elf Hotel - Café -Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Vanaf 1 April JOHKIfY MILSTOXE Show- en Dansorkest POLA RAYMOADE danseres der 7 sluiers, danst voor de eerste maal in Nederland, de fata morgana KI A JOY, vocaliste, the second Doris Day Boeren Op Hol". Ik ben echter van mening, dat je al hollende niet in staat bent tot een dergelijke prestatie van drie titels in successie. E.B.O.H.-ers, ik zou mij maar vasthouden aan het alom be kende gezegde: Drie maal isU weet wel! C. E. de V. Ook dit jaar hebben na afloop van de biljartcompetitie, die tijdens de clubavonden in „Suisse" werd gehouden, de kampioe nen der afdelingen, welke in de loop van dit seizoen tot zes werden uitgebreid, elkaar de titel van clubkampioen betwist. De eindstanden waren: Afdeling A.: 1. J. Swaab; 2. F. Louwaard. Afdeling B.: 1. J. Hordijk; 2. F. Höhle. Afdeling C.: 1. J. Smit; 2. J. Keereweer. Afdeling D.: 1. A. Hordijk; 2. C. Welling. Afdeling E.: 1. F. Mossing Holsteyn; 2. A. Levendig. Afdeling F.: 1. J. Böhmer; 2. Leibbrandt. De strijd tussen deze matadors heeft een zeer spannend ver loop gehad met als eindresultaat, dat de naam van Jaap Hordijk op het door de directie van Hotel Suisse beschikbaar gestelde miniatuur-biljart komt te staan. De finale is wel een aangelegenheid geworden, waarbij de voorletter J. een voorname rol speelde, daar de als tweede en derde aankomenden luisterden naar de namen J. Smit, resp. J. Swaab. De prijsuitreiking, die ons bestuurslid A. de Wit voor zijn rekening nam, had alle biljartliefhebbers naar hun zaal gelokt. Met enige prettige woorden werd de finalisten een vulpotlood overhandigd, waarmede zij een aangename herinnering aan dit kampioenschap 19521953 zullen behouden. Volgend jaar zullen er wel weer andere kampioenen uit de bus komen, daar ik zo terloops vernam, dat diverse cracks, o.a. Pawnee Bill, Levendig, Ziegeler, Höhle en Keereweer, de nodige privé-lessen willen nemen om het aanstaande seizoen de jongere generatie eens even de broek aan te binden. Deze prijsuitreiking betekende tevens het einde van het club avondenseizoen in Suisse, maar U weet natuurlijk allen, dat deze avonden Vrijdags worden voortgezet in ons eigen home, waar de heer Boudri (zonder biljarts) U bij voorbaat een har telijk welkom toeroept. C. E. de V. na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 12