CRICKET Onze A.V.B.-elftallen Wegens het schitteren door afwezigheid van een aantal spelers, kreeg Ajax van V.V.G.A. 2 een 201 nederlaag te slik ken. Brrr. Tegen T.I.W. schoten onze benjamins juist iets te kort (78). De match tegen A.H.C. '31 vond geen doorgang, want de tegenpartij verscheen niet ten tonele. Mogelijk had ze een geldig excuus. Vrijdag j.l. heeft onze toekomst ten koste van De Volewijckers haar eerste overwinning geboekt. Volhou den, makkers! Het Ajax-V.V.G.A.-jeugdhonkbaltournooi. Nadat dit sportevenement in 1951 en 1952 wegens terrein moeilijkheden niet had kunnen doorgaan, kwam het dit jaar door de lange duur der voetbalcompetitie ook op losse schroeven te staan. Elf dagen tevoren werd echter de sprong gewaagd om deze honkbaldag voor de jeugd op Zondag 21 Juni te organise ren. Door de korte termijn van voorbereiding was het voor de uitgenodigde verenigingen soms moeilijk een toezegging te doen. Zo kwam er Donderdag, Vrijdag, ja zelfs op de dag van het tournooi, nog een afschrijving. Gelukkig kwam echter alles op zijn pootjes terecht. Mede dank zij het prachtige weer mag dit sportfestijn weer geslaagd heten. De indeling der negentallen was als volgt: Afdeling A.: D.E.C., Schoten, V.V.G.A. a. Afdeling B.: Ajax b, D.O.S., O.V.V.O. Afdeling C.: Ajax a, H.H.C., T.I.W. Afdeling D.: S.C. Haarlem, The Catchers, V.V.G.A. b. In afdeling A. zorgde V.V.G.A. a voor de verrassing door Schoten te kloppen. De jeugd van onze buren plaatste zich verdiend in de demi-finale. In afdeling B. toonde D.O.S. zich de sterkste. Onze b verloor beide malen, doch weerde zich nochtans goed. Ons a.-team ging ook over naar de volgende ronde, dank zij een nipte 32 zege op H.H.C. In afdeling D. kwam S.C. Haarlem als eerste uit de bus, al had The Catchers (10) dap per tegenstand geboden. S.C. Haarlem nam tegen Ajax a al spoedig een voorsprong. Wel lieten Pelser en de zijnen de moed niet zakken, doch de overwinning kwam terecht bij de club die er het meeste recht op had. D.O.S. moest, eveneens met 32, zijn meerdere in V.V.G.A. a erkennen. In de strijd om de 3e en 4e prijs gaven de Utrechters nog maals blijk, dat zij in het eerste jaar dat zij in competitiever band spelen, al goede vorderingen hebben gemaakt. Ajax moest dit met 2-1 aan den lijve ondervinden. Een prachtig resultaat voor de Kanaries. Ook onze jongens hebben verdienstelijk werk gedaan. Uiteraard was ik slechts van enkele flitsen getuige. Zo zag ik Bartelsman een paar flinke tikken geven (o.a. een home run). Voorts sloegen Van den Berg en Tielrooy meermalen raak. Klokkers maakte o.a. een mooie vangbal en de kleine Haze- windus is ook uit het goede hout gesneden. Natuurlijk hebben de overige jongens ook hun best gedaan. Evenals de andere win naars, viel hun een mooi vaantje ten deel. In de finale kon V.V.G.A. a, mede doordat zijn werper ver moeid was, zich tegen S.C. Haarlem niet handhaven. Deze club legde met 61 verdiend beslag op de eerste prijs en de wissel beker. Dit kleinood is in de loop der jaren gewonnen door: 1942: Zeeburgia; 1943: Zeeburgia; 1944: Schoten; 1946: E.D.O.; 1947: Ajax; 1948: Schoten; 1950: R.C.H.; 1953: S.C. Haarlem. De extra-prijs, die altijd een gunstige invloed heeft op de uni forme kleding en het gedrag der spelers, werd na rijp beraad met de scheidsrechters toegekend aan H.H.C., welke ploeg de taart kon meetorsen. Alle prijswinnaars van harte gelukge wenst! Het aantal aanwezige officiële scheidsrechters was minimaal, n.l. één. Door de medewerking van de heren Schreuder, Hettema (A.P.G.S.), verscheiden Ajacieden en enkele leden van andere verenigingen kon dit tournooi vlot worden afgewerkt. Ook van deze plaats onze hartelijke dank. De heer Grooteboer had als E.H.B.O.-er een rustige dag, doch wij zijn hem erkentelijk voor zijn aanwezigheid. Uit enkele spontane opmerkingen van de deelnemers menen wij te mogen opmaken, dat dit sportfeest op Vaderdag aan zijn doel heeft beantwoord. André Kraan in het Amsterdams negental. Onze korte-stop Kraan maakte deel uit van het Amsterdams negental, dat er na lange tijd weer eens in slaagde Haarlem te kloppen (37). Interlandwedstrijd NederlandBelgië. Zondag 28 Juni a.s. krijgt het Ajax-stadion weer een inter landwedstrijd binnen zijn muren. Dan zullen namelijk de beste honkballers van Nederland en België elkaar de eer betwisten. Voor fijnproevers is een verdere aanbeveling overbodig. Er zijn echter nog heel wat clubgenoten die van de honkbalsport weinig of niets afweten. Tot hen zou ik willen zeggen, komt U naar ons veld en klampt iemand aan die U in grote trekken de regels van het spel kan uitleggen. U zult er geen spijt van hebben. ETÉ. KampongAjax. Heel veel bijzonderheden zijn er helaas over deze wedstrijd niet te vertellen. Met een sterk gehavend elftal gingen wij eerst fielden en presteerden het toch maar om Kampong, de kampioen van het vorige jaar, voor 71 runs uit te hebben. Max ving Jan Offerman schitterend uit aan de boundary. Ons totaal werd niet hoger dan 61, zodat wij eigenlijk toch wel bijzonder slecht startten. Het mooie weer en de zee van tijd welke wij nog hadden, vroegen om meer cricket en wij begonnen en ein digden een tweede inning, met als resultaat Kampong 112 voor 3, waarna aanvoerder De Bruin sloot om ons nog een kans te geven. Uitermate sportief, want deze kans was beslist niet denkbeeldig, doch nu was het gebeurd voor 46. In deze tweede inning werd Jan de Wit met 10 runs topscorer en kwam hij voor de eerste maal in de dubbele cijfers. Voorwaar een prestatie, Jan. AjaxHercules, triomf onzer bowlers. Het aloude Hercules uit Utrecht trof het deze Zondag bijzon der slecht. Slechts Piet Dik bereikte nog een 10, doch de overi gen konden niet op tegen onze dodelijke aanval, i.e. Gerrit Schirmer en Hans Dukker. Ger leverde wel een buitengewone prestatie, door acht wickets te nemen voorzeven runs; Hans bowlde twee voor vijftien. Met een wicket neer maakten wij het totaal van Hercules, waarvoor wij toch ook een vol uur gebruikten. Onze topscorers waren Ferry 20, Henk Blomvliet 19, Hans 16 en Max 14 (in anderhalf uur). Hiermede hadden wij de eerste punten verdiend en moesten een week later op bezoek bij Rood en Wit. Theo Barentsen speelde weer mee en liet dit blijken ook, ge tuige zijn score van 31. Henk Blomvliet kwam wederom in de dubbele cijfers met 16, evenals Ferry met 24, waaronder weer een zes. Ger Schirmer vond het blijkbaar nu gepaster ook aan bat wat meer te presteren en rammelde op een ouderwetse ma nier een harde 53 bij elkaar, waaronder een zes en zeven vieren. Met de 16 byes, die wij van de Haarlemmers nog cadeau kregen, werd ons totaal ten slotte 163. De gastheren konden niet verder komen dan 128, waarmee voor ons dan de tweede overwinning een feit was en onze start dit seizoen beslist beter is dan ooit te voren. Laten we hopen, dat het geen uitschieters zijn geweest. Het programma voor de komende wedstrijden luidt: 28 Juni: AjaxKampong 2 5 Juli: Ajax—C.V.H.W. 12 Juli: C.V.H.W.—Ajax 26 Juli: AjaxHaarlem 2 9 Aug.: HerculesAjax 16 Aug.: Haarlem 2Ajax 23 Aug.AjaxRood en Wit 3 30 Aug.: Ajax—V.V.V. 2 Ten slotte volgt hieronder de stand, bijgewerkt tot en met Zondag 14 Juni. Kampong 3 3 0 0 6 2.00 V.R.A. 2 3 3 0 0 6 2.00 Ajax 3 2 0 1 4 1.33 C.V.H.W4 1 1 2 3 0.75 V.V.V. 2 4 1 1 2 3 0.75 Haarlem 2 3 1 0 2 2 0.67 Hercules 4 1 0 3 2 0.50 Rood en Wit 3 4 1 0 3 2 0.50 H. PIL. Het vijfde elftal bleef dit seizoen door een 53 zege op D.E.C. 2 ongeslagen. Keurig gedaan, kampioenen! Het zesde elftal won de resterende wedstrijden tegen D.W.S. 5 en Oranje Zwart 2 met 31 resp. 41. Ajax 7 besloot de competitie al heel slecht door met 50 van Eland 2 te verliezen. Dit valt niet te verwonderen, want er waren slechts acht Ajacieden verschenen. W. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 11