40^ MY VALET m 44915-30A06 punTeti van B LAAT ONS AL UW KLEDING CHEM. REINIG EN o.v.v.o maar de kleding der gastheren was beter verzorgd dan bij menige andere club. Ons derde negental liet echter niet alles achter. De overwinning (311) wilde het liever zelf hebben. Voor 14 Juni was de wedstrijd Ajax 3Animo vastgesteld. Twee dagen te voren deelde de waarnemend competitieleider echter mede, dat dit treffen was uitgesteld. Dat de voetbalwed strijd AnimoE.H.S., waarvan de winnaar naar de 3e klasse promoveert, op dat ogenblik belangrijker was dan genoemde honkbalmatch, kunnen wij begrijpen. Maar wij hadden toch wel verwacht, dat Animo even contact met ons zou zoeken. Mogelijk had de voetbalontmoeting op Zaterdagavond en de honkbalwedstrijd op Zondag kunnen worden gespeeld. Over samenwerking tussen de verschillende sportbonden gesproken. Nu kon de ondergetekende weer op het laatste ogenblik de spe lers achternagaan om hun een vergeefse tocht te besparen. A.B.C. 3Ajax 3. Na zijn drie monster-overwinningen was ik benieuwd hoe het derde negental het er in de uitwedstrijd tegen A.B.C. 3 zou af brengen. Bij mijn komst bleek, dat werper Drewes wegens een onwillige arm niet kon spelen en dat hij bovendien moest voet ballen (sic). Enkele andere spelers waren ook nog aan het bruine monster gebonden. De aangeschreven reserves Ipenburg en Tielrooy (deze laatste niet voor de eerste keer) hadden het beter geacht maar zonder bericht van verhindering weg te blij ven. Gelukkig dachten de junior Ten Hoonte en Her Kok er anders over. Laatstgenoemde was niet uitgenodigd vanwege het feit, dat hij vóór de competitie een knieblessure had opgelopen. Her had zijn honkbalspullen medegenomen en wilde gaarne spelen. Laat ik er dadelijk bij zeggen, niet zonder succes. Twee maal gaf hij een ferme tik en dat leverde ons in totaal vier punten op. Bravo, Her, voor je goede mentaliteit. Daar kunnen de anderen een voorbeeld aan nemen! Toen Van Mourik in plaats van Drewes op de plaat ver scheen, heb ik wel even benauwd gekeken. Met een ietwat eigen aardige beweging gooide hij de bal in de richting van de slag man. Daar Gerrit van de nieuwe werpregels nog niet op de hoogte was, kwam A.B.C. wegens „schijn" goedkoop aan zijn eerste en naar later zou blijken laatste punt. Onze reserve- pitcher deed het echter buiten verwachting goed. Ook zijn veld werk viel te loven. Hij was zeer actief en dat is bij honkbal eigenlijk onontbeerlijk. Op de honken toonde hij zich eveneens een vechter. Een leuk moment was het, toen Gerrit min of meer bij toeval een curve-bal losliet. Triomfantelijk riep hij uit: „Zag je die boog, die er in zat?" Bravo, Gerrit, mensen met een dergelijk enthousiasme kunnen wij gebruiken! Na onze veilige 41 voorsprong werd de A.B.C.-werper min der. Maar ook zijn remplagant kon onze slagploeg niet weer staan. Het werd tenslotte 120. Van Mourik was met drie tik ken de primus. Behalve Kok legde Den Edel tweemaal de bal veilig in het veld neer. Die stootslag was keurig, Loek! Ten Hoonte, Gerrit Mossing Holsteyn en Van der Velden zorgden voor de overige geldige honkslagen. Theo moet het echter ook niet te veel in „hard slaan" zoeken. Eerst de bal goed leren raken, boy! Bouwens legde er ook flink het hout op, al kwam dit in zijn slaggemiddelde niet zo tot uiting. Abraas bood enkele medespelers de kans thuis te komen. Uit dat ene tegenpunt blijkt wel, dat onze zege niet geheel van de tegenpartij afhan kelijk is geweest. Behoudens dat geval van „schijn", werd er in onze gelederen slechts één foutje gemaakt. Daar stonden echter MOOI WEER 'N SPANNENDE WEDSTRIJD v* EN... GOED VERZORGDE KLEDING vele werkelijk goede staaltjes tegenover, die men van spelers, die uiteraard nog de nodige routine missen, niet zou hebben ver wacht. Een voorbeeld. Gerrit van Mourik had een geslagen bal vallende gestopt en hem daarna naar onze eerste honkman ge worpen. De bal ketste echter uit diens „flap". Tweede honkman Van der Zwaag had zich echter strategisch achter Bouwens op gesteld en mikte de bal ijlings naar korte stop Mossing Hol steyn, die de toesnellende loper zonder pardon bij het tweede honk uittikte. Dat was niet vierde klas, doch eerste klasse werk, lui! Ook de geest in dit team was voortreffelijk. De wedstrijd had voorts een vlot verloop, waarmede ik maar zeggen wil, dat ik mij allerminst heb verveeld. Tot de volgende keer, drielingen! De resultaten waren A.B.C. 3: 10x3 slag, 12x4 wijd, 11 honksl. tegen, 8 fouten. Ajax 3: 9x3 slag, 3 x 4 wijd, 1 honksl. tegen, 2 fouten. D.C.G. 2Ajax 3. Het derde zette in de „uitwedstrijd" op ons hoofdveld zijn op mars voort en bond thans D.C.G. 2 met maar even 302 aan zijn zegekar. De junior Rijnsburger, die met zijn kameraad Fransz onze ploeg completeerde, had voor de werper der tegen partij al heel weinig ontzag. In de vierde klasse A. heeft The Catchers 2 door meer gespeelde wedstrijden op het ogenblik ongeslagen de leiding. Standen le klasse: A.: R.C.H Ajax T.I.W Schoten Stand 2e klasse A.: Ajax 2 O.V.V.O. 2 De Spartaan 1 H.E.D.W. 1 B.: 7 12 H.H.C 7 10 10 V.V.G.A 7 9 7 7 Blauw Wit 7 5 7 7 A.B.C 7 4 7 6 Kennemerland 7 0 7 12 T.I.W. 2 7 6 8 12 P.S.V. 1 8 4 8 12 Blauw Wit 2 8 4 PALEISSTR. 15. TEL. 44915. W. PARKWEG 175. TEL. 20333. BAERLESTR. 164. TEL. 29027. TICHELSTR. 1. TEL. 43541. MIDDENWEG 71. TEL. 56361. HOOFDWEG 474. TEL. 122738. A.B.C. 2 ONZE JEUGD. Daar het de laatste tijd veelvuldig voorkwam, dat een aan geschreven junior zonder bericht van verhindering weg bleef, besloot de Honkbalcommissie de jeugd voor een bespreking uit te nodigen. Degenen op wier opkomst steeds kan worden ge rekend, waren ook nu aanwezig, de anderen niet. Daarom zij hier nadrukkelijk medegedeeld, dat voortaan een speler of reserve die voor een wedstrijd een aanschrijving heeft ontvangen en zonder bericht van verhindering verstek laat gaan, zal wor den beboet, om van eventueel verdere maatregelen niet te spreken. Luistert nu eens goed, knapen! Hoe zouden jullie het zelf vinden, als bij de aanvang van een wedstrijd blijkt, dat je ploeg niet compleet is, doordat een of meer spelers zonder een geldige reden mankeren Bovendien is het niet correct. Zoiets mag in Ajax niet voorkomen en wordt dan ook niet getolereérd. De betrokken commissie, onverschillig of het nu voetbal of honkbal betreft, stelt jullie in de gelegenheid je sport te be oefenen. Welnu, weet haar werk dan ook te waarderen. Ik hoop, dat ik over dit onderwerp niet weer behoef te schrijven. Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig. Ons eerste jeugdteam toonde zich met 188 de meerdere van D.E.C. De wedstrijd tegen The Catchers werd afgelast wegens de regen en de gesteldheid van het terrein. Na met 62 te hebben achtergestaan, slaagden onze jongens er in O.V.V.O. met 96 te verslaan. Het was een aardige ont moeting. Er zitten in ons team wel enkele spelers met aanleg, doch de ploeg van verleden jaar was sterker. Tot dusver was er van een vaste opstelling nog weinig sprake. Onze vriend Klok- kers was bij een der wedstrijden zo onfortuinlijk onzacht met de bal in aanraking te komen. Wij hopen, dat hij er thans geen nadelige gevolgen meer van ondervindt. Luitjes, wij hebben nog een goede kans. Grijpt haar! Onze jongste ploeg had de wind niet in de zeilen. Bij een gelijk aantal innings was de score 7—7, waarna Zeeburgia nogmaals aan slag ging. Toen The Whites tot 97 waren uit gelopen, werd de wedstrijd wegens de duisternis abrupt afgebro ken. Gezien het feit, dat Ajax een slagbeurt minder had gehad en mede gelet op het geringe verschil in punten, komt het ons niet juist voor, dat genoemde stand als eindresultaat is aange houden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 10