Tcpffilirrlh HONKBAL AD. VISSER Sr op zijn best! Voor alle AJACIEDEN in West Alvorens de competitie een aanvang nam, speelden het eerste en tweede negental enige oefenwedstrijden. Zaterdag 18 April werd aan beide fronten tegen D.E.C. ge streden. Een week later namen onze reserves het tegen de nieuwe overgangsklasser De Volewijckers op. De uitslagen wa ren natuurlijk van ondergeschikt belang. Zondag 26 April nam Ajax 1 aan het traditionele tornooi van A.B.C. deel. Ondanks een homerun van Beumer werd het 21 voor de organiserende vereniging, die naderhand ook op de Zil veren Bevrijdingsbeker beslag legde. Ajax—O.V.V.O. 5—2. De viervoudige landskampioenen hadden in hun eerste com petitiewedstrijd tegen Ajax niet de beschikking over pitcher Hannie Urbanus. Nu verscheen diens broer Charles op de plaat. Dat dit een slok op een borrel scheelt, kwam duidelijk tot uiting. In de derde inning nam onze ploeg, met reeds twee spelers uit, de leiding. Ft. Kok dreef de bal het veld in en Neefjes kon zich vrijelijk naar het eerste honk begeven. Walker raakte de bal wel, doch deze bleef slechts op enkele meters afstand van de catcher liggen. In plaats van rustig op het eerste honk aan te gooien, liet de vanger zich door de naar het thuishonk rennende Kok van zijn stuk brengen. Toen Pieneman geen kans zag Ruud uit te tikken, waagde hij alsnog een poging om Walker op het eerste honk een nul te bezorgen. De worp was echter zó on zuiver, dat Neefjes geen moeite had de stand op 20 te brengen. Ook dit geval leert weer, dat men de situatie steeds in zich moet opnemen, alvorens de bal door de werper wordt losgelaten. In de 6e inning kon Roozendaal na een fout van Prins op een slag van Regeling de achterstand verkleinen. Ajax had zijn antwoord echter onmiddellijk klaar. Bosboom, Beumer en Kraan zwaaiden het slaghout niet tevergeefs, al dankte Gerrit het aan een misser van de rechtsvelder, dat hij op het kussen kwam. Dit laatste gelukte ook Duinker door 4 wijd. Een opofferingsslag van Prins betekende Beumers thuiskomst. Kraan en Duinker volgden hem, dank zij een keurige klap van Ter Heide. Het aantal runs zou stellig groter zijn geweest, als Bosboom en Ter Heide niet zo onoordeelkundig hadden gelopen. In de voorlaatste slagbeurt hadden de Kruislaanbewoners nog eenmaal succes. Roozendaal gaf zijn derde tik en scoorde na een tekortkoming van Bosboom. Ch. Urbanus (met een slaggemiddelde van 0.50) kon na een mooi dubbelspel van Prins echter terugkeren. Aan onze zijde was Ter Heide met twee meppen de gevaarlijkste hitter. A.B.C.—Ajax 2—0. Twee veldfouten waren oorzaak, dat Ajax zich op A.B.C. niet kon revancheren. In de eerste inning liet Beumer een tweehonkslag los, doch hij nam daarna te veel risico en zag zich door zijn oud-clubgenoot Van Lobberegt een halt toegeroepen. De thuisclub deed het daarna beter. Kraal forceerde een vrije loop, waarna Marsland de bal het veld in zwiepte. Door een te hoge worp van Duinker kon Kraal gemakkelijk op de thuisplaat stappen. Doordat Walker met reeds twee man uit een hem door Kraal ge boden kans miste, kon Van Mierlo in de 7e slagbeurt een vrije loop tot het tweede punt ombuigen. AjaxH.H.C. Evenals tegen O.V.V.O. viel de belangstelling bij onze thuis wedstrijd tegen H.H.C., o.i. de sterkste ploeg van Nederland, nogal tegen. Eerlijk gezegd is het geen spannende wedstrijd ge worden. De Haarlemmers, die het in de afgelopen jaren op kri tieke momenten nogal eens lelijk lieten liggen, konden nu na hun spoedige voorsprong rustig verder spelen. In de eerste inning was het meteen raak. De gebroeders Vrenegoor joegen de bal ver het veld in, doch Neefjes en Bosboom waren op hun post. Jole en Hoogenbos gaven echter een veilige klap. Er zou voor ons geen vuiltje aan de lucht zijn geweest, als onze derde honkman een hoge bal op foutgebied niet gemist had. Nu wisten Piet Duinker, de broer van onze werper, Noordhoff en Hopman de knikker ook nog te raken, al zou ik niet durven beweren, dat onze velders daarbij steeds vrijuit gingen. Onze vanger Ter Heide onderschatte een tegenspeler wel zeer, door op het tweede honk te gooien, terwijl het derde honk bezet was. Jan zag zijn waagstuk met een punt afgestraft. Zo besloot H.H.C. zijn eerste slagbeurt met een 40 voorsprong. In de 2e inning nam Smidt na een vrije loop bezit van het eerste honk. Wel kon Van Dalen door toedoen van Prins rechtsomkeert maken, doch W. Vrene goor gaf een safe hit. Zijn naamgenoot sneuvelde op het eerste honk, maar had toch de voldoening Smidt te hebben binnen geloodst. Een tweede tik van Jole bood W. Vrenegoor de ge legenheid de stand op 60 te brengen. In de derde inning was de koek voor H.H.C. nog niet op. P. Duinker en Noordhoff mochten wandelen. Op een opofferingsslag van Smidt kon diens aanvoerder de thuisplaat toucheren. Het is mogelijk, dat de gasten het daarna wat kalmer aan zijn gaan doen, doch een feit is dat onze werper Gijs Duinker er beter in kwam. Hij moest gedurende het verdere verloop van de wedstrijd nog slechts één honkslag laten passeren. Sloegen de onzen dan niet, zult u vragen Zeker, maar in tegenstelling tot de tegenpartij kwamen onze tikken meestal te verspreid om succes op te leveren. In de eerste ronde had captain Ter Heide het goede voorbeeld gegeven. Ruud Kok deed het hem in de 4e inning na. Kok en Neefjes gingen echter uit na een fraai dubbelspel van Jole, de man die de ballen als het ware uit de lucht plukt, doch voor show dient te waken. In de 5e ronde redde Walker voor Ajax de eer. Hugo hanteerde het slaghout vaardig en kwam, o.a. door onzuiver veldwerk, op het 3e kussen. Bos boom kreeg 3 slag, doch spoedde zich naar het eerste honk, daar de vanger de bal had laten vallen. B. Vrenegoor imoest toen wel naar het eerste honk gooien om Bosboom uit te maken, doch hierdoor kon Walker de thuisplaat overschrijden. Duinker for ceerde 4 wijd en Kraan legde er het hout op. Beumer en Ter Hei de verdwenen op 3 slag. Jammer, dat Gerrit niet terstond weg- spurtte, want ook nu had de catcher de bal eerst laten vallen. Mannen, laten wij nu eens afspreken, dat wij na 3 slag steeds gaan lopen, tenzij er nog geen twee uit zijn en het eerste honk bezet is. Behoudens een lik van Prins, die zijn oude vorm nog steeds niet heeft bereikt, stond de uitstekende werper Smidt weinig meer toe. Het trio DuinkerBeumerKok bewerkstel ligde een dubbelspel, waarvan B. Vrenegoor en Jole de dupe werden, al leek mij de beslissing op het eerste honk dubieus. De Haarlemse captain was de laatste die het tot een goede slag bracht. Een verdiende zege voor onze rivalen, die liefst 6 inter nationals in hun gelederen hebben, van wie er 5 in het binnen veld staan. Nochtans lieten beide Vrenegoors nog wel eens een steekje vallen. Aan onze zijde was korte stop Kraan onbetwist de beste speler. Hoofdscheidsrechter Hetem had ook nu de wedstrijd goed in handen. O.V.V.O. 2—Ajax 2. Het tweede negental, dat het verleden jaar in de Overgangs klasse tot geen enkele overwinning had kunnen brengen, stak nu in de tweede klasse van wal met een 2012 zege op de O.V.V.O.-reserves. In de eerste inning bezorgden fouten van Ras en Henk ter Heide de club van de Kruislaan een 30 voor sprong. In de volgende beurt kon Ajax door drie vrije lopen en een tik van Pasteuning de balans weer in evenwicht brengen. Mede dank zij de steun van zijn velders kon werper Weppner de gastheren tot de 5e inning het scoren beletten. Ajax verzamelde echter een flink aantal punten door honkslagen van Frits Mos sing Holsteyn, Weppner, Ras en Van der Pol, een fraaie stoot- slag van Pasteuning en een reeks fouten van de tegenpartij. Telef. Voorverkoop Ajax-plaatsbew ijzen 88007 Voor uit wedstrijden eerste klas touringcars Grote sortering Rookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd Sigarenmagazijn A. C. Visser, Kinkerstr. 243

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 9