Insulinde Cup Tournooi Zondag 31 Mei Tooni Uw belangstelling! zij de juiste oplossingen niet kon vinden. Er werden corners weggegeven. Eén, fraai door Van der Wel genomen, luidde de nederlaag definitief in. Bouwens ving de naar binnen draaiende bal op zijn kuif, tikte hem door naar Michels, die vallende met een ferme kopstoot nummer twee op het scoringbord bracht. Een minuut later dreef Boskamp ver op, schoot vervolgens de bal naar Bouwens, die zonder bedenken een schuiver losliet, waarvan de doelman niet terug had (31). Michels vond dat nog niet voldoende, ontweek met een paar rappe bewegingen enige tegenspelers en besloot zijn solo met een schot, dat via de paal de Ajax-zege veilig stelde (41). Rust. De tweede helft bracht ons een G.V.A.V., dat verwoede po gingen deed om iets aan de score te veranderen. Vooral de kleine, pittige rechtsbuiten was zeer actief en Boskamp kon meer dan eens de hielen van deze jongeman bewonderen. Je zat er zo nu en dan lelijk naast, HansUit een voorzet van De Koe bracht de middenvoor met een fraai doelpunt de stand op 42. Even leefde de hoop in het Groningse kamp op, maar toen Kani- meijer na een botsing met Van Mourik beide spelers hielden er een hoofdwond van over -het veld verliet, was het voor G.V.A.V. afgelopen. Bouwens maakte er 52 van. Een penalty hielp de blauw-witten aan 53 en toen Michels met plannen rondliep om het halve dozijn vol te maken, staken een paar tegenstanders daar wat lichaamsdelen voor. Dat mocht niet van ref Martens. Van der Wel werd er bij geroepen om de bal van de beruchte witte stip in het doel te schieten. Arend deed het messcherp (63). Door het zonnetje lichtelijk rood aangelopen, daalden we van de open tribune af. De bezoekers met Grand Stand" plaatsen ook. Blauw van de kou .Op de eerste rij zitten valt wel eens tegen. Het honkbalseizoen is begonnen. U hebt het in de krant kun nen lezen. Collega Van Tuyl gaat U straks en in de komende clubbladen met welversneden pen zijn baseball-kennis en -kimde haarfijn blootleggen. In de jaren van dertig hebben wij zelf een tijdje met de knuppel gezwaaid, maar we zullen het wel uit ons hoofd laten U over velderskeus, homeruns, stootslagen, korte stop en hoe al die technische gevallen mogen heten, aan de deur te komen. Maar toch willen wij U gaarne even opporren om een paar Zaterdagmiddagen naar de mannen van Van Tuijl en Appie Hordijk te komen kijken. Alleen hun kleding is al een gang naar ons veld waard. Hoffotograaf Desmit heeft dit door een ringetje te halen stel gezonde knapen voor U op de gevoe lige plaat vastgelegd. Zijn vakwerk zult U ergens in dit blad tegenkomen. De heren zijn bijna allemaal verloofd of getrouwd. Dit zeggen we maar vast, om eventuele desillusies te voorko men. O.V.V.O. is kampioen van Nederland en werper Urbanus zijn profeet. De Amerikanen mogen hem wel. Dat weten wij uit de krant en is U natuurlijk ook bekend. De leading men van ons honkbalteam wisten niet of zij lachen of huilen moesten, nu de beste ballengooier van Nederland nog op (niet in) de boot zat. Als hij niet meespeelde, zou dit een stimulans voor de overige O.V.V.O.-ers kunnen zijn om eens extra hun best te doen, en als hij toch op tijd in Nederland was, wisten onze boys wat hun te wachten stond, werd er te berde gebracht. We hebben gezegd: „Lieden, gij zijt abuis met Uw veronderstellingen. Stuurt de jongens het veld in met de wetenschap, dat zij de sterksten zijn en gij wint de match." Appie en Evert zijn toen met de players in de bestuurskamer gekropen we hebben ons heel bescheiden teruggetrokken dus we weten niet of daar van die wijze woorden zijn gesproken. Enfin, om het niet te lang te maken Van Tuyl zou dan niets te schrijven hebben O.V.V.O. ver loor natuurlijk. Kansloos. Was dat zo, Evert? Duinker wierp best. Zoveel maal drie slag. Verstaat U toch niet. Prins plukte een bal mooi uit de lucht (liet er een paar vallen) en deelde enige flinke tikken uit. Dat deden Ter Heide, Hordijk, Beumer, R. Kok, Bosboom, Kraan, Neefjes en nog een paar ook. Wij won nen dus en zetten daarmede de eerste stap op de weg naar het kampioenschap. Dat worden we. Zèg, wee-du-dèt? We gaan nog eens naar onze broeders in het wit met de blauwe petten kijken. Komt U ook op de open tribune? Lekker in het zonnetje en mijnheer Boudri heeft chocolade met ijs van binnen. Eén kwartje. En water is er ook. Daan Schalm sjouwt in hel geel shirt met een emmer. Waarom weten we niet. We zullen het hem toch eens vragen Een voetbalseizoen moet afgerond worden. Dat zijn we al jaren geleden met elkander overeengekomen. De Enschedese Boys en onze club hebben daar samen iets aan gedaan. Op het veld van de Boys. De bal rolde, de spelers trapten, soms mis en het publiek keek en juichte. Als er wat te juichen viel. Dat ge beurde niet zo heel vaak, maardaar was het ook „afrond" voetbal voor. Het grootste gedeelte der toejuichingen ging naar de Boys en naar onze doelman. De jongens uit Enschede ver langden naar winst, doch Pieters Graafland had daar iets op tegen. Hij begon met een akelig hard schot uit zijn doel te ran selen. Dat heeft hij deze middag vaker gedaan. Zijn collega aan de andere kant ook. Die kreeg als eerste opdracht een poeier van Michels te verwerken. Hij deed het prima. Toen gingen Standaar, Huis en Bouwens vuren. De man uit Enschede bloosde er niet van. Zijn clubgenoot-middenvoor bepaald ook niet, toen hij in strijd met het reglement Krist van de bal liep, een tackle van Van Mourik ontweek en Eddy kansloos naar de bal liet duiken. Dat was dus 10 voor de groenen. Van Dijk en De Groot zijn aan die score gaan tornen. Met lange passes naar de vleugels. Standaar en Dukker mochten er op lopen. Dat lopen lukte wel, maar het achterhalen van de bal niet altijd. Enfin, er kwamen toch nog wat voorzetten. Die moet je als binnen- speler de juiste richting geven. Dat is een kunst, die uit oefening gebaard wordt. Niettegenstaande langdurige oefening loopt het met deze kunst nogal eens mis. Deze middag ook. Het publiek achter de goal kreeg meer te doen dan de man onder de lat. Wat binnen zijn bereik kwam, greep hij met vaste hand. Eenmaal trilde die hand. Het betekende de gelijkmaker. Een kogel van Michels verdween nogal mysterieus onder de lat. Met gelijke stand kon de thee worden ingeschonken. De tweede helft wilden de Boys benutten om beide punten in Enschede te houden. Dank zij Krist, Van Mourik, Boskamp en in laatste instantie vriend Eddy is dat mislukt. U begrijpt, dat onze forwards ook nog naar doelpunten hebben gestreefd. Helaas, het bleef bij dat streven. Tweemaal veerden we op. Bij een schone kans, die Michels himself doelrijp had gemaakt en bij een schot van Dukker, dat net op tijd uit de goede richting kon worden gedreven. Boskamp, tuk op een doelpunt, ging ver volgens een paar van z'n bekende lange rennen demonstreren. Ze stichtten in de Boys-verdediging wat verwarring, meer niet. Twee minuten voor het einde had de beslissing kunnen vallen. In ons nadeel. De bitter weinig presterende linksbuiten der Enschedeërs kreeg een kans om van in bed te liggen woelen. Hij wist niets beters te doen dan de bal tegen de paal te schieten. Een „dode" bal op enkele meters afstand van ons doel. Dat was „keepersgeluk", Eddy! Zonder nederlaag konden we dus in de bus stappen. We hebben het gedaan en op weg naar huis elkan der verteld, dat we blij zullen zijn als de twee resterende matches er opzitten. Achttien of hooguit twintig competitiewedstrijden is meer dan genoeg. Laten we hopen, dat de vroede voetbal vaderen zoveel wysheid kunnen opbrengen, dat we aan het einde van het volgende seizoen niet behoeven te zeggen, dat we de corvée gelukkig weer hebben gehad. Naar Enschede gingen: Pieters Graafland, Van Mourik, Boskamp, De Groot, Krist, Van Dijk, Dukker, Bouwens, Michels, Huis en Standaar. De statis tiek moet in orde zijn. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 6