MAX SMEER JEUGDVOETBAL Voor Dames- en Herenstoffen 1 lage pnj zen Sint Antoniesbreesiraai 9 8 - Telef. 43363 Toen begin April de barometer de goede richting aanwees en het kwik geleidelijk ging stijgen, hadden we gegronde redenen om aan te nemen, dat de natuurelementen, die ons zo lang ge dwarsboomd hadden, eindelijk tot rust waren gekomen. Inder daad is onze wens in vervulling gegaan. De eerste sporen van de lente, waarnaar we zo verlangend hadden uitgezien, konden reeds spoedig worden waargenomen. Wel bleef het weer nog wat aan de schrale kant en waaide de wind nog dikwijls uit de verkeerde hoek, maar de zon, de bron van licht en warmte, ver onachtzaamde ons niet langer, maar stond elke dag aan een helderblauwe hemel en schonk nieuwe levenskracht aan alles wat daaraan behoefte had. De maand April heeft haar faam van wispelturigheid deze keer nu eens niet bevestigd, zodat het voetbalprogramma voor de jeugd gedurende de laatste vier weken zonder onderbreking kon worden afgewerkt. Het einde van het langgerekte seizoen 19521953 komt dan ook lang zamerhand in zicht. Met uitzondering van juniores 2 en adspi- ranten 7, die nog viermaal tussen de krijtlijnen moeten ver schijnen, hebben de elftallen nog slechts één, twee of drie wed strijden voor de boeg. Adspiranten 1 kan reeds op zijn lauweren gaan rusten; dit team is uitgespeeld en heeft ongeslagen het kampioenschap van zijn afdeling veroverd. Adspiranten 4 moet nog eenmaal aantreden, doch ook dit elftal kan de eerste plaats op de ranglijst niet meer ontgaan. Met 16 punten uit negen wedstrijden staat het ongenaakbaar bovenaan. Na de overwinning op V.V.A. was het pleit voor adspiran ten 1 reeds beslecht. Deze ploeg zette haar zegetocht echter voort door De Volewijckers met 60 en Blauw Wit met 10 te verslaan. Beide verenigingen hebben onze jongens met bloemen gehuldigd. We appreciëren deze geste van onze sympathieke groen-witte en blauw-witte tegenstanders ten zeerste en stellen dit bewijs van vriendschap op hoge prijs. Het team, dat de rood witte kleuren op zulk een eminente wijze deed zegevieren, be staat uit: J. Bout E. Heifer B. Bos H. Dukker L. Dollee F. Nijhuis W. Starreveld M. Perlee R. Bartelsman J. Butter W. Meeusen Ook F. Ipenburg, R. Tielrooy, W. v. d. Werf, A. Ahrend en G. Neervoort hebben hun steentje tot dit succes bijgedragen. De spelers van adspiranten 4, dat tot nu toe slechts eenmaal struikelde, zijn: P. Schoemaker Ch. Papavoine J. v. Randeraat R. v.d. Maas F. Westenberg A. Broerse N. Kuiper B. Muller B. Hermans J. Ensing Ch. ten Hoonte Voorts hebben J. Amende, D. Boering, A. Eype, W. Visser en W. de Vries hun gewaardeerde medewerking verleend. Profi ciat, jongens! Het vertrouwen, dat we in jullie hebben gesteld, is zeer zeker niet misplaatst geweest. Met tot nu toe 2 verliespunten staan ook de juniores 3 en adspiranten 3 er goed voor en dan laten we adspiranten 5 nog buiten beschouwing, dat nog geen wedstrijd, ja zelfs nog geen enkel punt verspeeld heeft. Zo zouden we nog wel een paar andere elftallen kunnen noemen, die in de running zijn, maar we zullen het hierbij maar laten en de loop der gebeurtenissen rustig afwachten. Vóór we nu verder gaan en een kort verslag geven van de verrichtingen der diverse elftallen, moeten we, tot onze spijt, een paar minder prettige dingen ter sprake brengen. Het is namelijk in de laatste tijd meer dan eens voorgekomen, dat spelers zonder afschrijving zijn weggebleven. Eenmaal is het zelfs zo geweest, dat juniores 3 met 10 man de strijd moest aanbinden en de wedstrijd daardoor met 23 van D.W.V. ver loor. De nalatigen kunnen er van overtuigd zijn, dat zij zonder pardon zullen worden beboet en bij herhaling worden geschorst. Voorts moeten we, helaas, memoreren, dat onze adspirant Tiemstra een ernstig ongeluk is overkomen, waarbij hij beide benen heeft gebroken. We willen er echter aan toevoegen, dat dit niet op het voetbalveld is gebeurd. Bouke maakt het op het ogenblik naar omstandigheden redelijk wel; hij is al weer thuis, doch loopt natuurlijk nog steeds in gipsverband. Vele blijken van belangstelling hebben hem reeds bereikt en hij ziet de toe komst blijmoedig tegemoet. Van deze plaats wensen we onze kranige linksback een volkomen herstel toe en hopen hem bij het begin van de nieuwe competitie weer fit en wel aan de start te zien. Over het verloop der competitie het volgende. In de periode 12 April3 Mei werden door de onzen 36 wedstrijden gespeeld; 26 werden daarvan gewonnen, 6 gelijk gespeeld en 4 verloren. Voorwaar geen slecht resultaat! De respectieve uitslagen waren Juniores 1 won van T.O.G. met 40, van D.C.G. met 41, maar liet tegen Blauw Wit een veer, 1—1 was het resultaat. Juniores 2 ging tegen Blauw Wit met 12 ten onder, doch versloeg De Spartaan met 50 en Neerlandia 1 met 20. Juniores 3 bleef D.E.C. 2 met 80 en Watergraafsmeer 2 met 61 de baas, maar moest zoals hiervoor is vermeld, in D.W.V. zijn meerdere erkennen. Adspiranten 1 eindigde de competitie met 4 overwinningen en behaalde ongeslagen het kampioenschap. Deelcijfers: De Spartaan 40, V.V.A. 42, Blauw Wit 10. Joh. Butter zorgde in de laatste wedstrijd met een prachtig schot voor de klap op de vuurpijl. Adspiranten 2 is de laatste tijd niet erg op dreef; één gewon nen en één verloren wedstrijd, alsmede twee gelijke spelen, waren de resultaten. De uitslagen waren: D.W.S.Ajax 13, ZeeburgiaAjax 32, AjaxN.F.C. 11 en AjaxNeerlan dia 1 22. Adspiranten 3 deed het beter; vier overwinningen in successie geeft de burger moed! Met overtuigende cijfers werd van Zee burgia (30), van D.W.S. (60) en van D.W.V. (63) ge wonnen. De Spartaan bood hardnekkige tegenstand, maar trok ten slotte met 54 aan het kortste eindje. Adspiranten 4 volgde het goede voorbeeld van zijn grotere broer en deed het zelfs nog iets beter. Met cijfers die voor zich zelf spreken, gaf deze ploeg de tegenpartij geen schijn van kans. Swift 2 werd met 41, Blauw Wit met 81, De Volewijckers met 60 en D.W.V. met 71 geklopt. Adspiranten 5 was ook ongenaakbaar; de tegenstanders stond het huilen nader dan het lachen; ziet U de cijfers maar! D.E.C. kreeg er met 30, De Blauwe Vogels met 71 en B.P.C. met 130 van langs. Adspiranten 6 had het ook op zijn heupen. Wel verspeelde het een punt tegen het sterke Blauw Wit, maar de andere uitslagen mogen er zijn! Wat denkt U van een 70 overwinning op D.W.S. 5, van 80 op De Spartaan 4 en van 31 op Zeeburgia? Blauw Wit liet zich echter niet kisten en sleepte een 11 gelijk spel in de wacht. Adspiranten 7 kwam slechts één keer in het geweer en be haalde een benauwde 10 zege op N.F.C. 3. Adspiranten 8 kon het niet bolwerken tegen zijn physiek sterkere tegenstanders. Dat onze benjamins het toch nog tot twee gelijke spelen brachten, stemt tot tevredenheid. Zij speel den gelijk tegen D.W.V. 7 (22) en T.O.G. 3 (11), maar de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 17