fg^g.WEDfröüP. ^^yVERfLAöEN Televisie ASRFFK RRTTSSF Wasmachines Fridor, Philips, Erres n1 J 1 jLV UHCJUUU Hoover, Miele, Radio en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco, enz. ERKEND PHILIPS SERVICE N.E.C.—AJAX. In het prachtige Goffert-stadion toonde Ajax zich in tech nisch opzicht ten minste een klasse beter dan de degradatie- candidaat N.E.C. In het veld werd er door de onzen dikwijls keurig gecombineerd, doch in het doelgebied der tegenpartij werd het spel te kort gehouden. Onze buitenspelers waren niet op dreef. Bruins gaf zich, als hij de bal was kwijtgeraakt, te gauw gewonnen. Leeser had te veel tijd nodig om een van achte ren komende bal onder controle te krijgen. Van zijn snelheid maakte hij veel te weinig gebruik. Van der Wel was te zelf zuchtig en probeerde het veelal van te grote afstanden. Michels was stellig de gevaarlijkste man in onze voorhoede. In ons linker verdedigingsblok klopte het niet altijd, waardoor linksbuiten Seewalt meermalen gevaarlijk kon worden. Gelukkig voor ons was het schieten bij de rood-groenen niet al te best verzorgd. Toen de linksbuiten zowel Van Mourik als Pieters Graafland omspeeld had, plaatste hij naar zijn middenvoor, die recht tegen Krist aanschoot. Een volgende aanval der thuisclub kon onze keeper met een moedige duik onderbreken. Ook Boskamp kon ons heiligdom eenmaal op het nippertje voor doorboring vrij waren. Toen Bouwens op niet geheel geoorloofde wijze in het beruchte gebied werd aangevallen, paste de scheidsrechter de zwaarste straf toe. De elf-metertrap van Van der Wel was echter op de lat gericht. Hieruit putte N.E.C. blijkbaar moed, want ons doel kwam even onder stevige druk te staan. Op een gegeven ogenblik verschenen twee tegenspelers voor onze goal, maar het laatste trapje ketste af op het lichaam van onze goalie. Ofschoon Michels zwaar werd geattaqueerd, bleef hij in het bezit van de bal, passeerde enkele verdedigers en gaf toen be heerst af aan de vrijstaande Bouwens, die kalm inschoot (01) Deze laatste vergrootte met een fraai schot via de paal onze voorsprong, na voorbereidend werk van Rinus. Na de pauze schoot Bruins voorlangs het doel, waar Leeser juist te laat ver scheen om de bal in het net te werken. Bij een keurige tegen aanval zocht de centervoor ons doel te hoog. Toen Eddie bij een doelschop in de grond trapte, kreeg Roos weer een opgelegde kans, doch hij weigerde hiervan gebruik te maken. Toen een achterspeler met wegwerken talmde, kopte Bruins de bal naar Michels, die er onhoudbaar 03 van maakte. De laatste 20 mi nuten speelde N.E.C. met 10 man. Even voor het einde liet Leeser zich door Moinat vervangen. Toen wij naderhand elders in Nijmegen neerstreken, nam ik de gelegenheid te baat even in het magisch vierkant te ver wijlen. Dit was echter van korte duur, daar er geen stopper meer ter beschikking stond. Voelt u de fijne nuance Ik weet nu ook waarom er op sommige bussen „Vergeet-mij-niet-tours" staat. Vroeger was ik zo naief te denken, dat dit opschrift iets met bloemen uitstaande had. ETÊ. AJAX—FRISIA. Wanneer je een verslag moet maken van een voetbalwed strijd tussen de nummers 2 en 14 van de ranglijst, met weinig hoge verwachtingen, behoef je je meestal niet te haasten om papier en potlood ter hand te nemen. Die gedachten kunnen zich door een kleine oorzaak spoedig wijzigen en dat was het geval bij deze wedstrijd tegen de zeer hard werkende en fair spelende Leeuwarders. Binnen enkele minuten had De Groot een voorzet van Huis met een hoofd gebaar in een doelpunt omgezet en gezien de meerderheid leek er een kans te zijn op een recordscore. Aan de afwerking der aanvallen van onze nieuwe „fantasie classique"-voorhoede, v.l.n.r. bestaande uit Krist, Huis, De Groot, Bouwens en Leeser, bleef echter het een en ander man keren. De Frisia-voorhoede trok er verschillende malen tussen uit, maar ook hier ontbrak het beslissende schot, zelfs bij een wegens hands toegekende penalty. Rust 10. De tweede helft bracht een gelijk opgaande strijd en de ach terhoede der bezoekers had veel succes met het openzetten van de buitenspelval. In het algemeen had onze doelverdediger, Pieters Graafland, meer en gevaarlijker werk, doch hij weiger de hardnekkig de man van het scoringbord werk te verschaffen. Een prima afstandsschot van Bakker en een prachtige kans, waarbij Krist iets te laat inschoot, waardoor de keeper ten koste van een hoekschop nog redding kon brengen, waren aan onze kant de enige vermeldenswaardige feiten. Er was één speler op het veld, die steeds weer de aandacht van het geringe aantal kijkers voor zich opeiste en dat was de Frisia-spil Santema. Deze kleine man demonstreerde een trap- techniek om van te smullen en gaf ook in andere onderdelen van het spel volledig blijk uit het goede hout gesneden te zijn. De rest weet U allen; het was na 3 minuten 10 en na ne gentig minuten nog. C. E. d. V. Ruime sortering Rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn Onze cliënten zeggen wij langs deze weg hartelijk dank voor de betoonde belangstelling ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan onzer zaak

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 14