CRICKET Café VERWOEST De supporters van Ajax, die vindt U beslist stellen. Dit is dan ook een van de redenen geweest, dat ik 11 jaar geleden besloot mij als scheidsrechter beschikbaar te stellen. Op mijn meermalen gestelde vraag, hoe het komt dat Ajax de laatste tijd met scheidsrechters nogal stiefmoederlijk wordt be deeld, luidde het antwoord steeds: „dan moeten jullie maar meer scheidsrechters leveren." Op het ogenblik zijn er vijf mensen in onze vereniging leden en donateurs die zich als zodanig hebben aangetmeld. Ik geef toe, dat dit aantal veel groter be hoort te zijn. Maar ik stel daar onmiddellijk tegenover, dat wan neer alle aangesloten verenigingen met een dergelijk aantal scheidsrechters voor de dag kwamen, het scheidsrechterscorps in kwantitatief opzicht niet meer zoveel zorgen zou baren. Er zijn echter nog heel wat verenigingen ook in de eerste klasse die zelfs niet één scheidsrechter in haar midden hebben, waar bij nog dient te worden aangetekend, dat zij soms wel met een groot aantal negentallen aan de competitie deelnemen. Ik be twijfel dan ook sterk, of de betrokken verenigingen hun leden wel altijd voldoende hebben geanimeerd om zich als scheids rechter op te geven. Ik kan mij de moeilijkheden van de Scheids- rechterscomimissie volledig indenken, doch aan de andere kant meen ik, dat Ajax niet al te veel de dupe mag worden van de laksheid van andere verenigingen. Niettemin wek ik in onze clubkring alle oud-spelers en zij die met honkbal sympathiseren op, zich alsnog als scheidsrechter te laten inschrijven, hetzij voor wedstrijden op Zaterdag en/of Zondag, hetzij voor jeugdwedstrijden op een avond in de week. Apropos, zijn er geen actieve spelers die er iets voor voelen 's avonds een junioreswedstrijd te leiden Het zal hun spel- kennis slechts ten goede komen! Voor verdere inlichtingen kimt U zich als steeds wenden tot E. H. VAN TUYL. JEUGDHONKBALTOURNOOI. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zal er Zondag 20 Juni op Voorland weer een honkbaldag voor de jeugd worden gehouden. Tussen herfst-, winter-, lente- en zomervoetbal door spelen wij binnenkort weer onze wekelijkse cricketwedstrijd. Dan gaan wij ook weer heel genoeglijk babbelen over prestaties van vorige jaren, ontmoeten weer de oude kennissen die weer wat dikker en weer iets kaler zijn geworden, informeren naar eventuele afvallers en merken dan dat dit maar voor een enkeling is. En zo starten wij dan op 24 Mei a.s., Ie Pinksterdag. Maar alvorens uit te weiden over het nieuwe, nog iets over het oude seizoen. Ik ben U nog een overzicht schuldig van de persoonlijke pres taties der spelers in 1952. Ik meende deze gegevens echter het best te kunnen publiceren vlak voor de aanvang van de nieuwe competitie, omdat dit voor de spelers mogelijk een stimulans is het dit jaar nog beter te doen. We hopen het. Hier volgen de resultaten: Hoogste Naam Totaal Innings score gem. F. A. Dukker Jr 194 9 49 21.56 H. Dukker 186 13 41 n.o. 14.31 H. H. Blomvliet 189 14 36 13.50 W. Schoevaart 144 12 27 12.00 G. Schirmer 104 9 30 11.56 H. J. W. Pil 121 11 32 11.00 Th. Barentsen 89 12 36 7.42 R. Dukker 65 9 36 7.22 F. Dukker Sr 56 8 22 7.00 P. Schor 55 8 20 6.88 M. Griebling 67 11 15 6.09 D. Schalm 30 5 21 n.o. 6.00 Veel commentaar behoef ik op bovenstaande cijfers niet te geven, doch een bijzonder woord van waardering is hier wel op zijn plaats voor nummer een en nummer laatst van de ranglijst. Nummer een, Ferry Dukker, voor de tweede maal onze beste man van het jaar en dat ondanks militaire beslommeringen. Proficiat, Ferry! Nummer laatst, Daantje Schalm, voor de eer ste maal op de ranglijst, omdat hij voor het eerst in 1952 mee- Alle Ajacieden kopen hun Tabaksartikelen bij Sigarenmagazijn Harry Sacksioni Rijnstraat 63, telefoon 26558 Alleen le klas Merksigaren o.a. Balmoral, Carl Upmann, La-Paz e.v.a Keuze uit ongeveer 300 merken Sigaretten Voorverkoop voor alle Sportwedstrijden Na sluitingstijd kunt U terecht in onze automaten (Geldwisselaar tot 12 uur 's-avonds aanwezig) speelde en zowaar een hoogste score liet noteren van 21 n.o.! Daar kun je trots op zijn, Daan. Dat is een brief naar Friesland waard. Hans deed ook wat van hem verlangd werd en had vooral in de jeugdwedstrijden waaraan hij deelnam, veel succes. Jammer, dat de selectiewedstrijden wat minder waren, doch een volgende keer lukt ook dat wel. Intussen niet vergeten, dat cricket bijzaak is en dat je nooit kunt solliciteren met je hoge gemiddelde. Henk Blomvliet mocht er ook weer zijn en speelde in Haarlem zijn beste wedstrijd. De resultaten van onze bowlers waren: Naam Runs Wickets Gem. p. wicket Th. Barentsen 182 31 5.87 G. Schirmer 265 30 8.83 H. Dukker 262 29 9.03 F. Dukker Sr149 14 10.64 Voor dit seizoen ziet de 2e klasse C. er als volgt uit: Ajax A, C.V.H.W., Hercules, Haarlem 2, Kampong 2, V.R.A. 2, V.V.V. 2 en Rood en Wit 3. Alle elftallen van deze afdeling spelen uit en thuis tegen elkaar, maar niet gespeeld worden o.a. Ajax A —V.R.A. 2 en V.V.V. 2—Ajax A. Evenals onze honkbalvrienden, spelen ook wij onze eerste wedstrijd direct tegen de kampioen van het vorige jaar, in casu Kampong uit Utrecht. Zondag 24 Mei a.s. begint het feest en we zullen trachten een eervol resultaat te behalen. Voor de maand Mei is dit tevens de enige wedstrijd. De samenstelling van de rest van het programma hoort U nog van mij. Mag ik U ten slotte vriendelijk verzoeken mij de betreffende strookjes met de daarin gevraagde opgave van no-cricket-Zon- dagen terug te zenden Ik wens onze cricketers een uitermate leuk, sportief en suc cesvol seizoen en onze niet-spelende leden een hartelijk welkom bij onze thuiswedstrijden. Tot ziens! 5 7 0 5 4 Onder dit nummer ben ik dag en nacht te bereiken om berich ten in ontvangst te nemen betreffende deelneming aan cricket- wedstrijden. Gaarne verzoek ik een ieder, die het vorige seizoen niet gespeeld heeft, doch dit jaar wel wil cricketen, mij hiervan ten spoedigste telefonisch of schriftelijk mededeling te doen. Wacht niet te lang en komt eens Zaterdagsmiddags naar ons terrein, in de kooi onder de open zittribune. U bent welkom! H. J. W. PIL, Archimedesplantsoen 25 hs. na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 12