Café „Populair" Onze A.V.B.-elftallen „De Spartaan" in het goud Een jubileum Reguliersbreestraai 51, tel. 31996 Karei Kraamwinkel voetbalde in Nieuw Zeeland Ajax 5 stevent recht op het kampioenschap af. In dit elftal, uitstekend geleid door Harry v. d. Pol, heerst een prima geest en het ontbreekt evenmin aan vechtlust. Blauw Wit 5 en Am- stelzwaluwen 2 zijn de naaste concurrenten. Van D.E.C. 2 werd met 31 gewonnen en Z.S.G.O. 3 moest met 21 het onderspit delven. Tegen B.P.C. 2 uit op Voorland zat het niet erg mee. De strijd eindigde onbeslist (22). Olympus 2 verloor aan de Middenweg met 40. Het was jammer, dat de „big match" tegen Blauw Wit 5 wegens de slechte terreinomstandigheden geen doorgang kon vinden. Ajax 6 klopte Fokke 2 aan de Ouderkerkerdijk met 54, doch verloor op eigén veld met 01 van De Meer 2. Daarna werd het incomplete D.W.S. 5 met een 100 nederlaag naar huis ge stuurd. Het elftal van Harry Sacksioni is dus in stijgende lijn. Ajax 7 behaalde de volgende resultaten. Animo 2 en S.D.W. 3 werden met 20, resp. 21 verslagen, doch V.V.A. 4 bleef met 21 juist in de meerderheid. In de wedstrijd tegen Wilhelmina Vooruit 2 was linksbuiten Pasteuning matchwinner, toen hij, enkele minuten voor het einde, bij de stand 33 een prachtig doelpunt scoorde en even daarna middenvoor Vis in de gelegen heid stelde de zege te consolideren (53). Ajax 8 komt ook met betere resultaten op de proppen. R.K.A.V.I.C. 4 en B.D.K. 2 gingen met 31, resp. 5—0 ten onder. In de polder tegen De Spartaan 5 werden de punten broederlijk gedeeld (11). Tegen IJboys 2 kwam de scheids rechter niet op, zodat onze jongens onverrichterzake van de Overkant van het IJ moesten terugkeren. Ajax 9 ging bij Ontwaakt 3 op bezoek en won met 30. D.E.C. 4 kwam naar ons home en moest de zege aan Daan Schalm en zijn mannen laten. Het werd n.l. 43. Tegen H.E.D.W. 4 staakte de scheidsrechter wegens het slechte weer bij een stand van 3—3 de wedstrijd, zodat deze zal moeten worden overgespeeld. Het zal wel niet zo lang meer duren, of ons team kan de kampioensvlag hijsen. W. SCH. Maandag 20 April a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Amsterdamse voetbalvereniging De Spartaan werd opgericht. Wij kunnen ons nog goed de tijd herinneren, dat de roodbroeken in de eerste klasse uitkwamen, o.a. met het bekende backstel WalstHein Ohm en Oerlemans in het doel. Thans verblijft onze zustervereniging al weer 25 jaar in de tweede klasse. Zijn de resultaten van de Polderclub, die vele harde werkers in haar midden heeft, de laatste tijd wat aan de bescheiden kant, in sportief opzicht staat zij hoog aangeschreven. Spartanen, proficiat! Zoals U elders in dit blad hebt kunnen lezen, zal het 4 Mei 1953 een kwart eeuw geleden zijn, dat onze clubgenoot J. F. H. Asbeek Brusse een zaak in rijwielen, radio's, haarden enz. open de. Was hard werken een van zijn goede eigenschappen in zijn voetballoopbaan, ook maatschappelijk heeft hij door noeste arbeid iets weten op te bouwen, mede dank zij de krachtdadige Een Ajaxman drinkt na de sport Ook graag een borrel, bier of port Hij weet dan ook waar hij moet zijn 't Is „Populair" bij het Rembrandtsplein Hij kiest tijdens z'n dronk zijn eigen plaat Op het nieuwste Amer. Wurlitzer apparaat H. Fleijsman steun van zijn echtgenote. Een prachtige zaak is er het ge tuigenis van. Dat de heer Asbeek Brusse, wiens advertentie U geregeld in ons orgaan aantreft, Ajax nog steeds een goed hart toedraagt, blijkt niet alleen uit zijn aanwezigheid bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal, maar vooral uit de geschenken, die hij reeds jarenlang in zo ruime mate ten behoeve van onze kien- avond welwillend beschikbaar stelt. Echtpaar Asbeek, namens de vereniging wensen wij U van harte geluk met Uw jubileum en hopen dat U Uw bedrijf nog vele jaren in goede gezondheid zult kunnen voortzetten. Wij twijfelen er niet aan, of het zal bij de receptie niet aan belang stelling ontbreken. Redactie AJAX-NIEUWS. Van de heer Kraamwinkel Sr., die inmiddels ook met zijn gezin geëmigreerd is, ontvingen wij enige krantenknipsels om trent de voetbalprestaties van zijn zoon Karei in Nieuw Zee land. Karei begon zijn sportloopbaan in onze vereniging en heeft zelfs een aantal malen in het eerste elftal gespeeld. Voorts sleepte hij bij athletiekwedstrijden menig prijsje in de wacht. Dat hij ook in den vreemde succes heeft, blijkt uit onderstaande regels. Introducing PETONE'S FLYING DUTCHMAN. A recent arrival from Holland, Marius Karel Kraamwinkel, won his place as centre-forward in the Petone first division side after two games with the juniors. He made his bow to big soccer in Wellington to 4000 appreciative fans at the Basin Reserve last week. Apart from his splendid goal in the first half, the standard of play displayed talent above the ordinary, which is not surprising as Karel learned his football from Jack Reynolds, late of England's Arsenal (1950 F.A. Cup winners) and who coached and trained the famous Ajax team. For the record, Karel was born at Medan, Sumatra, where his father was a planter. Served in the Dutch Indian Civil Affairs, 19451947. He is married, and expects Mrs. Kraam winkel to join him in August. Now you know him, folks, let's give Karel a real "Basin" welcome next time he follows Dave McKissock on to the pitch! TARTAN RANGERS, NEW SOCCER SIDE, MEETS JUNIORS. Six Czechoslovakians and one Pole were included in the newly formed Tartan Rangers soccer team which drew with Petone junior A 22, at North Park on Saturday. These players frequently showed high class, though combination was not a strong point. In the Petone team was Kraamwinkel, a former member of the well-known Ajax team, of Holland. He played brilliantly at centre-forward, scoring both his team's goals, and his clever footwork constantly had the defence guessing. DUTCHMAN CATCHES EYE. The player who attracted most attention appeared for Petone juniors against Tartan Rangers. He was Kraamwinkel, the centre-forward, who has played in the famous Ajax team in Holland. He not only scored both his side's goals, but was pro minent every time he got the ball. On one occasion he had about half the opposition wondering what he was going to do with the ball, deft touches leaving the defence nonplussed. It is understood he may be available for a short time only, but it will be surprising if Petone do not use him in the first A divi sion. Wij hopen, dat het de familie Kraamwinkel ook ver van hier goed zal gaan en zouden gaarne op gezette tijden nog iets van haar vernemen. (Red. A.N.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 9