fê^P^WEi>9rRUP. VERfLAGEN R.C.H.—AJAX 1—1. Het belang dat beide partijen bij het resultaat van deze wed strijd hadden, was aan het vertoonde spel duidelijk te her kennen. Een veelvuldig heen en weer trappen, minder goed toespelen van de bal en slecht afwerken der aanvallen, waardoor de doe len maar zelden in gevaar kwamen, waren de steeds terug kerende feiten, waaraan de twee partijen zich schuldig maakten. R.C.H. begon tegen de wind in direct met enkele aanvallen en was al spoedig aan zijn eerste corner toe, waarna een verre uittrap van onze doelman, Bakker in de gelegenheid stelde na stug doorzetten een hoekschop te forceren. Goed genomen door Van der Wel, belandde de bal bij de tweede paal, waar Leeser met doelman Wille in botsing kwam. Er waren enkele minuten nodig om deze weer op te lappen. Uit een ver naar voren geplaatste bal, waar ogenschijnlijk geen gevaar in zat, klopte Gallis onze spil Krist in de sprint, Visser moest en kwam er uit, maar de Racing-middenvoor hield het hoofd koel en R.C.H. leidde met 10. Aangemoedigd door dit succes bleven de Haarlemmers nog even in de aanval, maar de afwerking door de humeurige Biesbrouck van passen en voorzetten van zijn rechtsbuiten, die Boskamp enkele malen passeerde, was niet best. Na ongeveer een kwartier was onze defensie de situatie meester en kon onze voorhoede enkele malen de Racing-veste in het nauw brengen, waar linksback Willemink de baas bleef over onze rechtervleugel en zelfs in een rush langs de lijn een corner op ons doel afdwong. Het positiespel van R.C.H. mocht dan nog wel beter zijn dan het onze, wij waren in ieder geval, ondanks enkele tegenaanval len die hetzelfde aantal hoekschoppen opleverden, niet meer de minderen. Aangezien het beslissende schot in beide vuurlinies achter wege bleef, ging de ruststand met 10 in. In de tweede helft verscheen er een gewijzigde Ajax-voor- hoede, namelijk Goedkoop, Van der Wel, Van Dijk, Bakker, Leeser. Na een moeilijke situatie voor ons doel, waar Krist red ding bracht ten koste van een corner, kwam onze voorhoede, goed gesteund door de middenlinie, waarin Bouwens beter speelde dan vóór de pauze en Behrens zich verdienstelijk weer de, tot enkele aanvallen. Een vrije schop tegen Willemink werd goed voor doel geplaatst, Klaas Bakker zette stug door en de gelijkmaker lag langs enkele R.C.H.-ers achter Wille (11). Van der Wel en Van Dijk zochten hierna het doel wat te hoog. R.C.H. werkte zich weer even los, maar de rechtervleugel had nu tegen Boskamp niet zoveel meer in te brengen. Van Mourik, die er aardig kijk op had, gaf de linkervleugel geen gelegenheid gevaarlijk te zijn. Ons teamwork was beter geworden en er zat nog altijd een kans in. Bij snelle R.C.H.-aanvallen kreeg Visser nog enige keren schoten van verre afstand te stoppen; slechts eenmaal moest hij een hoekschop toestaan. De laatste minuten verliepen zeer zeker onzerzijds onder grote spanning, toen Goedkoop na een missen der R.C.H.-ver dediging naast schoot en kort hierop tot zijn spijt moest con stateren, dat de uitlopende doelman Wille sneller reageerde dan hij. Het eindresultaat 11 was wel de juiste beloning voor beide partijen, na een wedstrijd zonder veel hoogtepunten. De grensrechter van R.C.H. bleef echter 10 achter in spor tiviteit tegenover zijn collega in de wedstrijd AjaxR.C.H. U kunt zich misschien nog wel herinneren, dat wij toen een penalty kregen toegewezen, waartegen R.C.H. protesteerde, daar Wim Schoevaart als grensrechter zou hebben gevlagd voor een ingooibal. Scheidsrechter Horn vroeg deze, of dit zo was en Wims sportief antwoord luidde: ,,Ja!" Resultaat: geen strafschop. In Haarlem ontnam de grensrechter der thuisclub ons ech ter een schone kans door scheidsrechter Schipper te beïnvloe den, waarop deze voor buitenspel floot op een moment dat hiervan geen sprake was en Bakker dientengevolge in vrije positie aan verdere afwerking niet toekwam. De partijdigheid lag er kort te voren bij een ingooibal ook al erg dik op. Jammer, grensrechter, 11 was aardiger geweest. Op de heenreis zagen wij de Supportersclub ergens in de Ringvaart met de Ajax-vlag in top in een salonboot. Aangezien wij Maandagmorgen in de krant niets van schipbreuk hebben gelezen, vertrouwen wij dat allen behouden zijn thuisgekomen en wij bij de resterende uitwedstrijden op hun door ons zeer geapprecieerde aanwezigheid mogen rekenen. C. E. de V. AJAX 2-VOLENDAM 2 1—0. Nadat het eerste elftal van Volendam dan andermaal het afdelingskampioenschap had behaald, was ik benieuwd hoe het tweede team van deze vereniging, dat op de drempel staat, het er in het Ajax-stadion tegen onze reserves zou afbrengen. Wel nu, het is een aardige strijd geworden. Op grond van iets beter positiespel vooral in de tweede helft mocht de kleine zege van Wolterink en de zijnen verdiend heten. De afwerking der aanvallen liet echter aan weerskanten te wensen, al waren beide keepers uit het goede hout gesneden. Vóór de pauze dreigde voor ons het meeste gevaar van de middenvoor en de rechts buiten. In plaats van de centervoor direct uit te schakelen, liet onze stopper Waldeck zijn tegenspeler eerst rustig in het bezit van de bal komen. Doordat het linker verdedigingsblok niet voldoende aansloot, kreeg de rechtsbuiten der oranjehemden aanvankelijk meer vrijheid dan nodig was. Onze kanthalves, Velder en De Groot, kunnen op een uitstekende wedstrijd terugzien. In de voorhoede was Bouquet m.i. de beste. Rechts buiten Dukker passeerde meermalen verdienstelijk, doch wat meer doortastendheid zou zijn spel ten goede komen. De eerste kans was voor Volendam, doch de links buiten knalde uit een voorzet van rechts hoog over. Linksback Saar- loos zette met een verre trap Bartels aan het werk, wiens door zetten tot een hoekschop leidde. Deze werd goed genomen, doch Bouquet zocht het doel te hoog. Goedkoop besloot zijn solo-ren met een pass naar Bartels, doch diens kogel verdween langs de verkeerde kant van de paal. Een keihard schot van de rechtsbuiten der wijdbroeken wist Pieters Graafland nog juist tot hoekschop te verwerken. Even hierna kreeg de aanvalsleider een eenvoudige kans, doch onze goalie kon zij het met veel moeite weer redden. Een trap van Standaar werd door een achterspeler van richting ver anderd en suisde net over de lat. Na een fraaie combinatie bood Bouquet zijn rechts buiten een schitterende kans, doch Dukker talmde te lang. Uit een voorzet van Bartels kopte Goed koop juist iets te hoog. Ons heiligdom kwam in ernstig gevaar, toen enkele achterspelers elkaar in de weg liepen, doch Pieters Graafland reageerde prachtig op het ingezonden schot. Midden voor Standaar deelde nu en dan verrassende passes uit. Een afgemeten voorzet van de rechtsbuiten belandde buiten het bereik van Eddy voor ons doel, waar Wolterink op het nip pertje ten koste van een hoekschop opluchting kon brengen. Met blanke stand werd er gedraaid. Weer toog Volendam het eerst ten aanval en wist zelfs onze doelverdediger te omspelen, doch nu was het Saarloos, die ihet terrein bijtijds kon zuiveren. Een hachelijk ogenblik ontstond, toen laatstgenoemde grandioos miste, waardoor de rechts buiten op onze veste kon afstormen. Het beslissende schot bleef echter uit. Een der oranjehemden dribbelde fraai door onze defensie en trachtte van ter zijde ook de keeper te verschalken. Deze slaag de er evenwel op magnifieke wijze in zijn heiligdom voor door boring te vrijwaren. Onze centre forward kwam enkele malen in gunstige positie voor het doel der gasten, doch hier wreekte zich zijn eenbenigheid. Door aarzelend optreden van onze spil verschenen er twee tegenspelers voor het Ajax-doel, doch zulks had gelukkig niet meer dan een corner ten gevolge. Linksbuiten Bartels was, vooral na de rust, de rechts achter der bezoekers nogal eens te snel af, doch zijn afgeven was niet altijd even zuiver. Hij smaakte echter het genoegen, daartoe in staat gesteld door Bouquet, het lqer vlak langs de overigens voortreffelijke doelman te mikken (10). Even later wist deze na een algemene aanval der onzen Bouquet op kundige wijze het scoren te beletten. Ajax mocht een keer niet klagen, toen de bal door het houtwerk gekeerd werd. Een onverwachte om haal van Standaar was juist iets te veel naar links gericht. Even leek het er op, dat Volendam de stand op gelijke voet zou brengen, doch Pieters Graafland wist als het ware op de bal zittend verder onheil te voorkomen. Aan de andere zijde werd een schuiver van Bartels deskun dig behandeld. Even voor het eindsignaal had Bouquet maar voor het intrappen, doch met het zachte rollertje had de doel wachter geen moeite. De scheidsrechter had het vrij gemakke lijk, want er werd in de beste verstandhouding gespeeld. ETÉ.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 8