Onze ere-president recipieerde Naar aanleiding van een oproep in ons vorige clubblad waren vele Ajacieden naar de Middenweg getogen om onze ere-presi dent met zijn tachtigste verjaardag te feliciteren. Prettig deed het daarbij aan, dat vooral de oude garde in zo'n grote getale was verschenen. De komst van een der oudste leden, de heer Karei Reeser, werd wel bijzonder op prijs gesteld. Allereerst sprak voorzitter Koolhaas de jubilaris en diens echtgenote toe. Hij zei o.a. het volgende: „Mijnheer Egeman, naast U bevindt zich de grote foto van de gouden ploeg, waarop U zo trots was. Vele spelers hiervan zijn in de zaal aanwezig. Onze vereniging heeft ontzettend veel aan U te danken, want U hebt altijd voor haar op de bres gestaan. Ondanks Uw hoge leeftijd volgt U nog trouw de thuiswedstrijden van het eerste elftal. U bent op een avond in de week zelfs zo brutaal geweest om naar het veld te komen, ten einde te informeren of het met de training in orde was. Morgen wilt U zelfs naar R.C.H. Ajax. Ter gelegenheid van Uw 80e verjaardag hebben leden en donateurs de hoofden bij elkaar gestoken om U en Uw echt genote van hun waardering te doen blijken. Het cadeau is op dit ogenblik niet aanwezig, maar het ligt in de bedoeling U twee clubfauteuils naar Uw eigen keus aan te bieden. Ik hoop, dat U dit geschenk zult willen aanvaarden en dat U nog vele jaren gezond en wel in ons midden zult vertoeven." (Applaus) De heer H. Putter, voorzitter van de K.N.V.B., afdeling Am sterdam (A.V.B.), was de volgende spreker en liet zijn geluk wensen vergezeld gaan van een bondsbordje, dat een lief meisje van slechts enkele jaren mocht overhandigen. Ook onze zustervereniging Blauw Wit was vertegenwoordigd. De heer Tau memoreerde, dat het vroeger wel eens fel was toe gegaan. Daarbij vergeleken is het nu maar een dooie boel. Al was er wel eens verschil van mening, toch heeft Blauw Wit altijd waardering gehad voor het vele, dat de heer Egeman voor Ajax heeft verricht. Er is vriendschap ontstaan door en voor de sport (applaus). Een bloemenhulde was hiervan het tastbare bewijs. Intussen waren er telegrammen binnengekomen van de heren Rosenberg, Homann, Trie Trac en Harry Mommers. De heer Egeman werd voorts overladen met sigaren, o.a. van de heren De Natris en Boudri. Mevrouw Lens offreerde een kop en schotel. Vervolgens nam onze ere-president zelf het woord en haalde een aantal oude herinneringen op. Ook bij de hedendaagse sport- problemen stond hij enige tijd stil. Ten slotte dankte hij, mede namens zijn vrouw, voor deze buitengewoon geslaagde receptie, waarvan U op enkele in dit nummer voorkomende foto's een indruk krijgt. ETÉ. DANKBETUIGING VAN DE ERE-PRESIDENT. Ter gelegenheid van mijn 80e geboortedag mocht ik o.a. schriftelijke gelukwensen ontvangen uit Los Angeles, Chicago, Idaho, Johannesburg, Parijs, Londen, Manchester, Hamburg, Brussel enz. enz. Het trof mij daarbij, dat kennissen van 50 jaar terug mij niet waren vergeten. Mede namens mijn vrouw betuig ik de leden en donateurs mijn grote erkentelijkheid voor de onvergetelijke dagen, die ze ons hebben bereid. Een speciaal woord van dank aan de voor zitter voor zijn bijzondere leiding tijdens de receptie. W. F. EGEMAN. Het echtpaar Egeman met leden van de Gouden Ploeg

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7