MY VALET *0 m.44915-3040e 0E punTen van belan& LAAT ONS AL UW KLEDING CHEM.REINIGEN 2. Meer aandacht besteden aan een athletisehe training, o.a. het hardlopen, het sprinten en de lichaamsbeheersing. Dit zal het tempo ten goede komen. Over de derde mogelijkheid zal ik nu maar niet eens spreken, namelijk het professionalisme, hetzij volledig, hetzij semi. Op den duur zal men m.i. ook dit niet kunnen tegenhouden. Wanneer men zou overgaan tot de hierboven aangegeven maatregelen, behoeft er geen twijfel over te bestaan, dat we weer goed voetbal kunnen aanschouwen en dat we binnen een jaar ook weer een winnend Nederlands elftal bezitten. En om nu tot slot nog even op mijn schuldvraag terug te komen, alle geschetter over amateurisme ten spijt, buiten onze dubbeltjes kunnen de clubs en kan de K.N.V.B. het toch maar niet stellen. En hoort het dan niet zo te zijn, dat die clubs en de K.N.V.B., die van ons voor het kijken naar een wedstrijd prijzen durven vragen, variërend tot zes gulden, verplicht zijn om ons ook waar voor ons geld te geven E. v. V. Naschrift redactie. Geachte heer E. v. V., Zoals U ziet, hebben wij Uw pennevrucht geplaatst. We zijn het met de inhoud niet helemaal eens. U zoekt o.i. de oorzaak van het lage peil van ons voetbal daar, waar U het niet moet zoeken. De K.N.V.B. plus de T.C. en K.C. trachten er van te maken, wat er van te maken is. Anders gezegd, roeien met de riemen die er zijn. De kwaliteit van het hout waarvan deze riemen zijn gemaakt, is niet al te best. Vandaar dat er steeds wordt geëxperimenteerd. De tijd zal het leren, of men eindelijk de goede houtsoort heeft gevonden. Offert U dus gerust nog een tijdje Uw „dure centen" U is toch donateur van onze club dan hebt U straks misschien de satisfactie, dat U ook nog hebt meegeholpen het peil van het Nederlandse voetbal iets op te schroeven. Dat verhaal over spelers als De Vroet, Van der Hart etc. hebben we natuurlijk meer gehoord, maardat is verleden tijd. Copyright, afgezette K.C.; mag dus niet in de schoenen van de heer Hoolboom c.s. worden geschoven, 't Zou niet aardig zijn. Dat U alle toeschouwers naar huis wilt zenden, is ook niet leuk van U. Wat zouden zij in godesnaam met hun vrije Zondag moeten doen? Tussen twee haakjes. U lijkt wel de hoofdredac teur van een zeker sport(-blaadje. Die was kort geleden ook al zo geestig. Vertelde ook al iets in die geest. In zijn hart moet de brave man hebben gedacht: „Spaar me voor zo'n schade post". Neen, geachte heer v. V., dat kunt U de lieden, die aan onze sport iets, we zeggen iets, overhouden, niet aandoen. Het instellen van een hoofdklasse. In ons clubblad is deze materie meer dan eens belicht; we hebben er dus niets aan toe te voegen. Dat Ajax Uw en onze club momenteel geen eerste- klassevoetbal laat zien, zijn we volkomen met U eens. Maar U kunt gerust van ons aannemen, dat we terugkomen. Als U eens de moeite wilt nemen op een mooie Zondagmorgen naar de Meer te stappen, zult U daar onze adspiranten en juniores ach ter een bal zien draven. En hoe! Er lopen daar knapen in een rood-wit shirt rond, die beslist over enige jaren op ons hoofd- veld een eerste viool spelen. Dus even geduld enofferen maar. De cost gaet nog steeds voor de baet uit Athletisehe training. U bent vermoedelijk nog nooit bij een trainingsavond tegenwoordig geweest. Moet U toch eens doen. Een avondje meetrainen zou nog leerzamer zijn. Alleen vrezen wij, dat de weg terug per taxi afgelegd zal moeten worden. Profvoetbal. Of men dat op den duur tegen zal kunnen hou den, weten wij natuurlijk niet. Wij hebben, helaas, geen clair- voyante inslag. Maar dat U nog onafzienbare tijd in de wacht kamer kunt gaan, staat wel vast. En tot slot het „geschetter over amateurisme en de dubbel tjes". Kijk, mijnheer v. V., de bestuursleden van de K.N.V.B. schetteren helemaal niet; zij hebben op beschaafde manier hun standpunt uiteengezet en hun idealen verdedigd. Van de heren voorstanders van profvoetbal kunnen we dat beslist niet zeg gen. Dat was ook niet te verwachten. Zodra het om het slijk der aarde gaat, weten we wel hoe de wijzers van de klok staan. Een laagje beschavingsvernis schilfert zo gauw. Misschien hebt U ook dat veelzeggende sensatiebericht gelezen? Een Amster dammer heeft vier ton over de hand! Zo maar! Dat simpele bedrag wil de goede man in een profmatch steken. Vier ton! Alle Ajacieden kopen hun Tabaksartikelen bij; Sigarenmagazijn Harry Sacksioni Rijnstraat 63, telefoon 26558 Alleen le klas Merksigaren o.a. Balmoral, Carl Uptnann, La-Paz e.v.a Keuze uit ongeveer 300 merken Sigaretten Voorverkoop voor alle Sportwedstrijden Na sluitingstijd kunt U terecht in onze automaten (Geldwisselaar tot 12 uur 's-avonds aanwezig) Of je even de kachel opport. Misschien iets voor de fiscale recherche? Maar ehop hoeveel schat U de entréeprijzen als er werkelijk zo'n profmatch tot stand kwam? We hebben zo'n idee, dat U met zegge en schrijve twee matches het bedrag dat U voor Uw Ajax-diplöma neertelt, hebt verbruikt. Zes gulden voor een interland. Het klinkt misschien gek, maar wij komen ook niet bij elke interlandwedstrijd voor een entréebewijs in aanmerking endie matches interesseren ons maar bitter weinig. Als U dus een bedrag, variërend tot zes gulden, wilt neertellen, is dat Uw zaak (U begrijpt, dat we nu aan het generaliseren zijn)Wij hebben er enkele uitzonde ringen daar gelaten nog geen twee gulden voor over. Nu niet envroeger -toen er nog goed werd gespeeld ook niet. Gelukkig zijn er duizenden die er anders over denken, zodat de K.N.V.B. kan en zal blijven draaien, omdat er ook nog duizenden zijn die, goed of slecht spel, zullen blijven komen. Waarom? Terwille van de sfeer, of omdat het „bon-ton" is, of omdat zij er zoveelverstand van hebben? We weten het werkelijk niet, maar we vinden het prettig, omdat Uw en onze Bond, Uw en onze club, moeten rondkomen. Van Uw en onze dubbeltjes. En dat geldt ook voor -let U even goed opde Belgische, Zweedse, Franse en noemt U maar op voetbal bond. Ook in die landen hebben ze de francs, de kronen etc. hard nodig. En ook daar krijgt het publiek meer dan eens matches te zien, die niet voor 100% worden gewaardeerd. Mis schien hebt U ook vernomen, dat de Franse profs, toen de nederlaag tegen het Nederlandse prof team vast stond, tamelijk lang en schel werden uitgefloten. Het Franse publiek voelde zich geflest. En de Hollanders vonden het zo'n schone match. Snapt U nu iets van het publiek De entréeprijzen misschien Tja, die waren heus niet kinderachtig. We vrezen dan ook, dat, als er in ons landje ooit prof-gevoet- bald zal worden, er vele heren zich ook zo nu en dan geroepen zullen voelen, hun al dan niet gewassen vingers tot fluit om te buigen. Zo maar voor de smakelijke aardigheid, dacht U Wij niet. „Me sjenten terug", zullen wel de woorden en de muziek vormen, dunkt ons zo. Want a raison van 1,50 ziet U in ons Olympisch Stadion op de beste plaats geen prof match; hoog stens in de engelenbak. Het lijkt ons dan ook maar het beste, dat U Uw dubbeltjes blijft offeren en met ons rustig wacht op betere voetbaltijden. Dat die, als men de juiste weg bewandelt maar dat is een ander verhaal weer zullen komen, staat voor ons vast. BROWN. MOOI WEER 'N SPANNENDE WEDSTRIJD EN... GOED VERZORGDE KLEDING PALEISSTR. 15. TEL. 44915. W. PARKWEG 175. TEL. 20333. v. BAERLESTR. 164. TEL. 29027. TICHELSTR. 1. TEL. 43541. MIDDENWEG 71. TEL. 56361. HOOFDWEG 474. TEL. 122738.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 3