MAX SMEER JEUGDVOETBAL Voor Dames- en Herenstoffen lage prijzen Sint Antoniesbreestraat 98 - Telef. 43363 SPUI 6 Amsterdam Alles op gebied van Radio en Gramophones De maand Maart, ook wel Lentemaand genoemd, ligt achter ons. De lenteboden, waar we met verlangen naar hebben uit gezien, zijn echter nog steeds niet komen opdagen. Het weer bleef koud en guur, terwijl de wind dikwijls tot orkaansterkte aanwakkerde. De dagen waarop somber dreigende wolkenvel den de zon aan ons oog onttrokken, waren vele, maar desniet tegenstaande bleven de hemelsluizen tot einde Maart zo goed als hermetisch gesloten. Hoe vreemd het dan ook moge klinken, we verlangden ditmaal werkelijk naar wat regen. Aan dat ver langen is ten slotte wel voldaan, maar niet op de manier zoals wij het gewenst hadden. Kletterende stortbuien, afgewisseld door hevige hageljachten, sloegen onze hoop op wat milder weer en een mals voorjaarsregentje geheel de bodem in en we zien dan ook nog steeds met ongeduld de tijd tegemoet waarop de koesterende zonnestralen haar invloed wederom zullen doen gelden en de natuur, in voorjaarstooi, de herinnering aan deze wel heel lange en schrale winter zal doen vervagen. Onze jeugd heeft de beproevingen, die het grillige Neder landse klimaat nu eenmaal met zich brengt, in het algemeen goed doorstaan, maar toch heeft het onze secretaris, de heer Muller, nog dikwijls veel hoofdbreken gekost om de elftallen samen te stellen, als er afschrijvingen waren van hen die aan de griep, zij het dan ook in lichte mate, ten prooi waren ge vallen. Voorts waren we gehandicapt, doordat enkele spelers blessures hadden opgelopen, waarbij vooral de gekneusde vin ger van onze doelverdediger Fortuin (what's in a name?) een ernstige drawback was, daar we te zelfder tijd ook, maar dan door andere oorzaken, de steun van keeper Bout moesten mis sen. Hoe dan ook, met kunst- en vliegwerk is een en ander op gelost en, naar we gelukkig kunnen constateren, zonder dat de resultaten er noemenswaard onder hebben geleden. De maand Maart vormt voor Ajax steeds een der hoogte punten van het seizoen. Dit jaar was dat wel in bijzondere mate het geval. Verschillende belangrijke feiten vroegen name lijk de, aandacht. In de eerste plaats memoreren we de receptie op 14 Maart van onze ere-voorzitter, de heer W. F. Egeman, ter gelegenheid van diens 80ste verjaardag. Namens de jeugd wensen we hem, die zoveel voor Ajax heeft gepresteerd, nog vele jaren een goede gezondheid toe. De 18e Maart was het 53 jaar geleden dat onze club werd opgericht. Deze belangrijke gebeurtenis werd, als vanouds, op feestelijke wijze herdacht. De zalen van Krasnapolsky konden de belangstellenden ternauwernood een plaats bieden. Op 20 Maart werd het nieuwe clubhuis voor de jeugd op „Voorland" door onze voorzitter officieel geopend. Ferry Nij- huis voerde het woord namens zijn medespelers en bood bloe men aan. Mevrouw Lens verraste ons met een aardige mas cotte in de rood-witte kleuren en zorgde voor thee en cake. Mevrouw Lens, bedankt voor de keurige wijze waarop U de ontvangst bereid hebt. Het was best in orde! De 20ste Maart stond tevens in het teken van de Bordjesclub. Elk jaar is de reünie der „Oude Garde" een uitgesproken suc ces. De geestige Ajax-dichter Trie Trac (J. Schoevaart) heeft eens de roemruchte daden van deze coterie in een schoon lied (wijze: „Die mooie molen") bezongen en aan de vergetelheid ontrukt. Ook deze keer gaven velen die 25 jaar of langer de Ajax-kleuren met ere hebben verdedigd, acte de présence. Zij kunnen op een gezellig samenzijn terugzien, waarbij vooral de tegenwoordigheid van onze sympathieke oud-full-back Karei van der Lee zeer op prijs werd gesteld. Als we dit alles zo even de revue laten passeren, blijkt daar toch wel uit, dat er in onze vereniging een opgewekt clubleven heerst en dat oud en jong daaraan spontaan deelnemen. Aan de jeugd is echter de toekomst en we verwachten daarom van de jongens, die nu het Ajax-shirt dragen, dat zij de aloude Ajax- Telefoon35614 traditie zullen handhaven en deze naar beste krachten zullen helpen bestendigen. Zoals we hiervoor reeds hebben opgemerkt, waren de weers omstandigheden waaronder moest worden gespeeld, meestal verre van ideaal. De Tweede Paasdag spande wel de kroon, zodat diverse wedstrijden geen doorgang konden vinden. In de periode die we hier onder de loupe nemen, n.l. 8 Maart tot en met 6 April, werden er door onze jongens 37 wedstrijden ge speeld. De rood-witte haan kraaide 29 maal victorie, één wed strijd eindigde in een gelijk spel en de tegenstanders viel 7 keer de overwinning ten deel. Een gedetailleerd overzicht van een en ander volgt hier onder: Juniores 1 boekte 4 overwinningen, doch was éénmaal het kind van de rekening. De Spartaan werd uit en thuis met 30 resp. 20 geklopt; vervolgens kregen D.C.G. met 51 en Blauw Wit met 10 het nakijken. De Volewijckers zette onze jongens echter de voet dwars en bracht hun een 12-neder- laag toe. Juniores 2 bewandelde het goede pad en behaalde 3 over winningen in successie. De uitslagen tegen Neerlandia 1 en Aalsmeer 1, beide 10, waren nu niet bepaald overtuigend, maar de 60 tegen Swift 1 spreekt duidelijker taal. Juniores 3, dat nog geen punt verspeeld had, liet zich ook dit maal niet onbetuigd; 35 goals in 3 wedstrijden is niet mis. Aanvoerder Geelhuyzen en z'n mannen hebben blijkbaar goede plannen en de voorhoede, bestaande uit Moinat, Staphorst, Baartscheer, Mossing Holsteyn en Weegberg, zal het menige keeper nog benauwd genoeg maken. Swift werd met 220 verpletterd en verder moesten D.E.C. met 81 en D.W.V. met 50 er aan geloven. Adspiranten 1 proefde tweemaal het zoet der overwinning en liet V.V.A. met 40 en De Spartaan met 32 in zijn hemdje staan. Adspiranten 2 deed het ook lang niet slecht. Met 3 over winningen bevestigde dit team de goede indruk die we er van hebben. De uitslagen waren: AjaxD.W.S. 51; Ajax V.V.A. 7—0 en A.F.C.—Ajax 2—3. Adspiranten 3 verscheen 5 maal binnen de krijtlijnen. Vier overwinningen en één nederlaag waren de resultaten. Grosman en zijn makkers staan op de eerste plaatsnu geen steken meer laten vallen, jongens! What the score was? AjaxD.W.V. 32; ZeeburgiaAjax 03; D.W.S.Ajax 10; Ajax A.F.C. 20 en De VolewijckersAjax 07. Adspiranten 4 kwam er ook niet zonder kleerscheuren af. Na zowel van De Volewijckers als van Blauw Wit met 90 te hebben gewonnen, liet onze ploeg zich zowaar door V.V.A. 3 met 02 verschalken. Adspiranten 5, dat nog geen goal tegen zich heeft zien

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 14