F. DAZERT Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Brief uit IJsland Dankbetuiging Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 vriendje Lassoy moet er aan denken, dat ook voor hem geregel de training noodzakelijk is. Adspiranten 7 kwam met slechts één punt uit de bus; Argo naut 2 ging met het andere strijken. Beide partijen scoorden tweemaal. We geloven dat Dick van den Berg en zijn team genoten tot meer in staat zijn, maar vermoedelijk heeft ook hier het lichaamsgewicht een woordje meegesproken. Adspiranten 8 besluit deze rij met twee overwinningen. T.O.G. Adsp. 3 kon het, ondanks hevig verzet, niet bolwerken en moest met lede ogen aanzien, dat John de Boer en zijn dap peren met 21 in de meerderheid bleven. Tegen Zeeburgia Adsp. 7 deden dezen het ietwat royaler; 70 is een uitslag die voor zich zelf spreekt. Wim Bakker is hier de goalgetter. Als Goedhart de wenk ter harte neemt om wat agressiever op te treden en de tegenpartij niet te veel te laten komen, komt het met dit elftal ook best in orde. Wel, jongens, zover zo goed! Zet jullie beste beentje maar voor, dan zal het waarachtig wel gaan! Tot de volgende keer! P. VAN OS. Ajax Jun. 2Blauw Wit Jun. 2. Na een wel zeer lange rust kwam Juniores 2 op 22 Februari j.l. eindelijk weer eens in het veld en ging er weer af met een 32-nederlaag. Jammer, want wij hadden gehoopt op een kleine revanche na de smadelijke nederlaag in het Olympisch Stadion. Er dient onmiddellijk aan te worden toegevoegd, dat alle spelers hard hebben gewerkt. Het wilde echter niet bijster lukken. In de voorhoede was de linkervleugel niet in zijn beste vorm en speelde bangelijk. Hoe zit dat, boys, jullie tegen strevers waren heus mensen van gewoon vlees en bloed en speelden bovendien zeer correct. Jullie maakten het him wel erg gemakkelijk door zelfs geen enkel duel met ze aan te gaan. De rechtervleugel kreeg het daardoor extra moeilijk. De han dige Abraas en de onvermoeibare Van den Brink deden echter uitstekende dingen, hetgeen ze beiden met een goed doelpunt zagen bekroond. Het vliegende kopschot van Van den Brink had een beter lot verdiend. De halflinie in haar geheel speelde goed, met als centrale figuur Koning, die rustig en beheerst talrijke situaties oploste. Alleen het tweede doelpunt, Henk De beide Aries deden het goed en werkten dat het een aard had. Van 't Kruys verdedigde zijn doel prima. Had hij bij dat tweede doelpunt de onverwachte kogel beter kunnen verwer ken, dan Jongens, in ieder geval hebben jullie laten zien dat de grote nederlaag van de vorige keer een even grote vergissing is ge weest. De buitengewoon goede stemming onderling tijdens en na afloop van de wedstrijd deed prettig aan. Tot de volgende maal. Ajax Adsp. 1Blauw Wit Adsp. 1. Ook dit elftal ging met sportieve revanche-gedachten het veld in en zou met 10 hebben gewonnen, als de overigens goed keepende Jan Bout niet vlak voor tijd een boogbal ver keerd had beoordeeld. Erg spijtig voor ons en zeer pleizierig voor Blauw Wit. Objectief gezien gaf de uitslag (11) de verhouding volkomen juist weer. Het ongetwijfeld technische overwicht van Ajax werd door Blauw Wit gecompenseerd met grotere snelheid van handelen en iets meer „fighting spirit". Over het geheel was het een leuke wedstrijd, gespeeld in de sportieve sfeer die wij allen zo gaarne wensen. Goed doorzetten van Wim Starreveld bezorgde ons een 10- voorsprong, die wij tot een seconde vóór het einde konden handhaven. Uitblinkers waren bij ons Helffer, Dollee en Jopie Butter, die na 14 weken gedwongen rust weer speelde alsof zijn arm nooit gebroken was geweest. Nu een paar woordjes aan „kleine Ben". Je zult zelf in deze wedstrijd wel gemerkt hebben, waar je moeite mee had. Je snelheid laat te wensen over! Met jouw lichaamsgewicht moet je er vooral op zo'n zwaar veld voor zorgen, dat je het uiterste uit je benen haalt. Dus trainen, trainen op de korte sprint, steeds maar weer. Laat de bal maar liggen; trappen doe je heus wel hard genoeg. Afgesproken?!! Ajax Adsp. 2Zeeburgia Adsp. 4 31. Wegens ziekte van Wessels en Ahrend moesten er enige om zettingen plaatsvinden. Mogelijk waren deze wijzigingen of de lange rust er de oorzaak van, dat het vertoonde spel niet zo was om hoera te roepen. Goed gecombineerd werd er maar zelden, terwijl ook de solo acties te onbeheerst waren en te ver werden doorgedreven om enig effect te sorteren. De wedstrijd kreeg daardoor een wat rommelig karakter. Swart en Dijkstra waren de goalgetters. Uitblinkers waren er in deze wedstrijd niet. Alleen de doel- verdediger en de middenvoor van Zeeburgia lieten blijken, dat zij ernstige voetbalplannen hebben! TIMS. Mr. J. Elzenga, Ajax Football Club, Amsterdam. Reykjavik, 11th February, 1953. Dear Mr. Elzenga, Mr. S. Thordarson, journalist from the "Morgunbladid", called me up to day to give my your i egards. I was very pleased to receive the greetings from you. It reminds me of the pleasant relationship that I enjoyed with you and your club and club-mates some years ago. This also gives me an opportunity to thank you for still sending me the Ajax News" and I am only sorry that I do not understand much of its contents, so I can hardly expect you to continue for ever to send the paper to me. I wish to express my deepest sympathy in connection with the terrible flood disasters in your country and it is my sincerest wish that the nation may with Gods help rebuild and recover from this difficult timesas quickly as at all possible. I hope some day to visit you in Amsterdam and then look forward to meeting my old Ajax friends again. Although I have been abroad several times since you were here in 1950, I have not been able to visit Holland but next time I travel out of Iceland, I hope to be able to call there. Please give my very best regards to all Ajax people and I wish you all the best of luck both on the field of play and off. Yours sincerely, B. SCHRAM. De ouders van Johannes Engelsma respectievelijk van Gerard van Rooy hebben schriftelijk hun dank betuigd voor het door de vereniging aan hun zoon gezonden fruit. Wij wensen onze jeugdige clubmakkers een spoedig en vol ledig herstel toe! Voor Uw uitwedstrijden in Europa!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 9