Televisie Onze A.V.B.-elftallen Jeugdvoetbal SPUI 6 Amsterdam Alles op gebied van Radio en Gramophones Ajax 5 stuurde eerst St. Pancratius 2 met een 8O-neder laag huiswaarts en versloeg vervolgens de concurrent voor de bovenste plaats, Amstelzwaluwen 2, in eigen home met niet minder dan 41. Middenvoor Lambregts en rechtsbinnen Bezembinder scoorden de goals. Vooral de vierde treffer van Lambregts, in samenwerking met Gerritsen, was een beauty. Het gehele elftal speelde prima en liet de bal het werk doen. Uitblinkers waren keeper Kluft, Rob Dukker, Frits Mossing Holsteyn, André Kraan en Harry v. d. Pol. Ajax 6 verloor met 21 van Swift 3 aan het Olympiaplein en kreeg van Oranje-Zwart 2 met dezelfde cijfers klop. Wan neer gaan we weer eens winnen, jongens? Een elftal met spelers als Kolder, Van Nes, Schetters, Nauta, Dick Keyzer, Otto Been en Sacksioni moet toch met betere resultaten voor de dag kunnen komen. Ajax 7 kwam tweemaal in het veld, en wel thuis tegen Eland 2 (33) en aan de Zuidelijke Wandelweg tegen R.A.P. 2, met ons E.C.-lid Knijn op de rechtsbackplaats, welke ontmoe ting na spannende strijd door ons met 21 werd gewonnen. Ajax 8 startte na de sneeuw- en ijsperiode ook niet erg best en moest met 32 tegen K.B.V. 3 het onderspit delven. De Zondag daarop werd het tegen Zeeburgia 5 een gelijk spel (22). Ajax 8 heeft vaak met onvolledigheid te kampen, doordat er spelers zijn die zonder afschrijving verstek laten gaan en zodoende hun teamgenoten duperen. Tegen de betrok kenen zal streng worden opgetreden. Ajax 9 behaalde weer twee overwinningen. Tegen De Vole- wijckers 7 aan de overkant van het IJ werd het 12. Swift 7 moest op eigen terrein met 28 het loodje leggen, zodat de papieren van Daan Schalm en de zijnen weer uiterst gunstig staan. Wij hopen ook, dat middenvoor Henny Twelker, die in eerstgenoemde wedstrijd een vrij ernstige knieblessure opliep, nu spoedig van de partij zal zijn. W. S. Een juichtoon daverde langs de velden, toen op 22 Februari j.l. eindelijk het startsein werd gegeven voor de competitie, waarbij de punten werkelijk zouden gaan meetellen. Twee Zon dagen van ongestoorde voetbalvreugd liggen nu achter ons en als alles verder vlot verloopt, kan het jeugdvoetbal-program ma, ondanks de ondervonden stagnatie, toch nog in de laatste helft van Mei zijn afgewerkt. Onze spelers, denkende aan het spreekwoord ,,Een goed begin is het halve werk", hebben het hun tegenstanders al direct niet gemakkelijk gemaakt, want 15 maal verlieten zij als overwinnaars het veld, deelden 2 maal broederlijk de punten en moesten, helaas, ook 2 keer het onder spit delven; er werden 106 doelpunten gescoord, waar de tegen- party slechts 17 goals tegenover kon stellen; van de te behalen 38 punten werden er 32 buitgemaakt. Bravo jongens, gaat met dezelfde animo op het ingeslagen pad voort en bewijst, dat de tot nu toe bereikte resultaten niet aan toevalligheden te danken zijn! De welpen, die bijna 4 maanden op non-activiteit waren gesteld, hebben him hart ook al weer kunnen ophalen. Over hun verrichtingen zijn we best tevreden. Het is inderdaad een lust onze kleine peuters aan het werk te zien. Het nieuwe clubhuis, dat op „Voorland" in aanbouw is, nadert zijn voltooiing. We zien met verlangen de openstelling tegemoet, die een enorme verbetering met zich zal brengen. Niet alleen dat nu de spelers een ruimere kleedgelegenheid Telefoon 35614 krijgen, maar ook voor de scheidsrechters komt een geriefe lijker behuizing beschikbaar. Last but not least, zelfs voor de jeugdleiders is een gedeelte gereserveerd, waardoor tevens in een lang gevoelde behoefte wordt voorzien. Wij allen zijn Ajax dank verschuldigd voor hetgeen nu weer tot stand is gebracht. Laat ons deze dankbaarheid doen blijken door met volle ambitie voor onze club te blijven werken; laat ieder, van klein tot groot, er het zijne toe bijdragen om de goede naam te bestendigen die Ajax alom geniet. Jongens, beseft welk een groot voorrecht jullie hebben boven vele anderen; toont dit voorrecht, door sportiviteit en ook in andere opzichten, waardig te zijn! Nogmaals willen we jullie op het hart drukken: bezoekt geregeld de training, zorgt er voor tijdig bij de wedstrijden aanwezig te zijn, schrijft bij verhinde ring bijtijds af, kijkt geruime tijd van te voren of er niets aan je uitrusting ontbreekt en vergeet vooral niet, in helder tenue op het veld te verschijnen; toont belangstelling voor de wed strijden der hogere elftallen en verzuimt in geen geval die van ons eerste bij te wonen, want ook hier geldt het gezegde: ,,A1 ziende leert men". Om dan een kort overzicht te geven van hetgeen er op het groene tapijt is gepresteerd, het volgende: Juniores 1 begon hoopgevend; T.O.G. werd nl. met 60 en A.F.C. met 20 verslagen. Aanvoerder Veen heeft om een goede kans voor het Nederlands Jeugdelftal te maken, een paar wedstrijden in hogere regionen moeten spelen. In de match tegen A.F.C. werd hij niet onverdienstelijk door onze vriend Kapper vervangen. Jammer, dat we deze zo weinig op de trai ning zien. Juniores 2 verloor, ondanks behoorlijk spel, met 23 van Blauw Wit, doch bleef met 20 de baas over De Spartaan. Oppassen, jongens! Jullie moeten de geleden schade zien in te halen. Juniores 3 kraakte De Volewijckers met 70 en Water graafsmeer Jun. 2 met 113. De voorhoede, waarin vooral Staphorst een goede partij speelde, heeft het best gedaan. Trouwens, het gehele elftal heeft onze verwachtingen verre overtroffen. Een tegenslag is, dat aanvoerder en keeper For tuin geblesseerd is. Keeper Van 't Kruijs zal hem, daar zijn we van overtuigd, op waardige wijze vervangen. Adspiranten 1 speelde tegen Blauw Wit gelijk (11). De Blauw-Witters wisten nl. in de laatste minuut gelijk te maken. De Volewijckers kregen echter met 40 klop. Onze ploeg vormt een goed geheel en we zijn er zeker van, dat zij het, de eerste tegenslag daargelaten, nog ver zal schoppen. Adspiranten 2 huldigde het motto „De eerste slag is een daal der waard" en hield Zeeburgia er met 31 onder. De tweede slag was echter mis, want N.F.C. Adsp. 1 wist met 21 te winnen. De Ajax-dwergen konden de N.F.C.-reuzen niet be dwingen; het verschil in grootte gaf per saldo de doorslag. Adspiranten 3 kwam slechts eenmaal in actie en deed dit op afdoende wijze door De Spartaan met 82 te doen sneven. Aanvoerder Grosman kan nog pleizier van z'n jongens beleven, want vooral Dijkstra en Agsteribbe blijken in goede vorm te zijn. Adspiranten 4 spant de kroon wat doelpunten maken betreft. Beide keren dat dit elftal speelde, werden de dubbele cijfers bereikt. D.W.V. moest er met 100 en Swift Adsp. 2 met 110 aan geloven. Als de achterhoede, waar nog wel eens een steekje valt, iets beter ingespeeld raakt, moet dit voor Chris Papavoine en zijn makkers een „walk over" worden. De voorhoede, be staande uit Kuiper, Benny Muller, Westenberg, Eype (of De Vries) en Chris ten Hoonte, laat een vlot spelletje zien; dat er schutters in deze linie zitten, staat als een paal boven water. Adspiranten 5 nam ook geen halve maatregelen. De Blauwe Vogels die op ons veld neerstreken, moesten dit ondervinden en werden met een 10O-nederlaag naar huis gezonden. Aan voerder Jan de Bruyn, die een goed voorbeeld geeft en de laat ste tijd geregeld de training volgt, kan nog pleizier van zijn elftal beleven. Vooral de vleugelspelers Klokkers en Amende laten behoorlijk voetbal zien, doch ook de overige spelers pas sen zich goed aan. Adspiranten 6 behoort ook tot de topscorers. D.W.S. Adsp. 5 kwam er het slechtst van af, daar zijn lot met 100 bezegeld werd. De Spartaan Adsp. 4 werd iets gemoedelijker behandeld, maar moest ten slotte toch met 72 genoegen nemen. Dit zijn mooie resultaten van Harry Filler en zijn strijdmakkers. De voorhoede-spelers Schols, Hilster, Lassoy, Visch of Schaap en Arens lijken het goed met elkaar te kunnen vinden, maar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 8