„PALERMO" Het eerste elftal uit 1932 met Piet van Deyck als rechts half (middelste rij 3e van links.) reserve voor mocht wezen, maar voor hun capaciteiten en prestaties had hij veel respect. Met zijn mond voetbalt hij elke week nog minstens 8 uur, vooral als hij in het Zuiden komt. Het werd Piet in huize Van Deyck, wat zijn voetballen be treft, altijd nogal gemakkelijk gemaakt. Van zijn werk naar de training en pa kwam dan later met de pan capucijners of bruine bonen naar het veld, voldoende om ook nog andere spelers te tracteren. Voor ik de kans krijg om wat te vragen over wedstrijden in het buitenland en in het Amsterdams elftal, geeft mijn cliënt als zijn mening te kennen, dat er naar zijn smaak vroeger meer gelachen werd dan tegenwoordig vóór, tijdens en na de wed strijd. Wat een lol hadden we vroeger bij die wedstrijd op de Ajax-dag: OngetrouwdGetrouwd. Je vocht er voor om te mogen medespelen, je had leut en Tric-Trac zei altijd: „100% goed voor de clubgeest". De jaren stijgen en hij moet zich nu tevreden stellen met veteranenvoetbal. Altijd nog leuk en op mijn vraag, welke plaats speel je in dat elftal, komt een antwoord wat hem typeert, n.l. op de plaats die op de dag van de wedstrijd het gezelligste is. Wedstrijden van het Amsterdams elftal, destijds aan de lopende band, worden aan de vergetelheid ontrukt en hij heeft nog altijd spijt, dat na bezoeken in België en Duitsland een wedstrijd in China, die op het programma stond, werd af gelast. Kunt U nog lachen, lach dan mee, want taferelen van de buitenlandse toeren komen ter sprake. Ik zou er nog bladzijden mede kunnen vullen, maar doe maar een greep uit alles wat ik heb gehoord van de verhalen uit Oostenrijk, Duitsland, Zwit serland, Joegoslavië, Frankrijk, Elzas-Lotharingen, België, Engeland, Hongarije en Roemenië. De schiettent in Londen met het gratis roken in dezelfde stad door met vereende krachten de speelautomaat op te til len, waardoor het balletje in het nummer 5000 viel en weer de nodige Players opleverde. Het ballen-werpen in Parijs met Frans Rutte als kampioen en zijn bezoek aan een café in Mont- martre, waar hij net tijdens een kloppartij binnenkwam en on der het biljart moest vluchten. Tijdens een kleine wandeling in Roemenië zagen enkele leden van het gezelschap op een berg twee hoopjes kleren, die aan Roemeense soldaten toebehoorden. Beiden waren beneden in een ravijn onder een natuurbron aan het douchen. Vlug viel Piets besluit. Niemand in de buurt, vlug uitkleden, soldaten- kleren aan en eigen kleding weggestopt. Na de douche stond de arme soldaat, net zoals hij op de wereld was gekomen, mid den op de weg. In de terugkomende Piet meende de soldaat een collega te zien en begon een gesprek met hem. Deze simu leerde echter doofheid en gaf de arme kerel zijn kleren tot bei der vreugde terug, overtuigd zijnde dat de militair hem wel voor gek zal hebben verklaard. Ik werd weer netjes met de wagen thuisgebracht, na te hebben ondervonden dat Trude een uiterst charmante gast vrouw was en nam in de Citroën afscheid van de man, die specialist was om vrije schoppen Precies voor Doel te plaatsen, wat Ajax menig doelpunt opleverde. C. E. de V. Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 JOHNNY MEIJER en zijn Solisten met zang van CARLO PIËTRO de zingende dwaas vocaliste RIA JOY the second Doris Day *"HÓ?E^ "1 r r 8 AP p* IP p,: PALERMO I ïum*wmj

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7