Van onze reizende correspondent Televisie ASRFFK RRTTSSF Wasmachines Fridor. Philips, Erres jAODJLILJV üilUJÜij Hoover, Miele, Radio en Gram. Comb. Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 Wasco, enz. ERKEND PHILIPS SERVICE ook niet voor onze defensie, dat deze speler die Krist overi gens vele malen op zijn weg vond tweemaal kon scoren. Al was het spel in de eerste helft niet groots, toch deden er zich nog wel eens aardige momenten voor. Na de thee viel er weinig meer te genieten. Binnen enkele seconden ontkwam ons doel na een afschuwe lijk misverstand ternauwernood aan doorboring. Vlak hierna kopte rechtsbinnen Jacobs in, doch Boskamp wist, eveneens met zijn hoofd, redding te brengen. Een goed voor het doel van Wageningen geplaatste bal van Bakker kon Goedkoop net niet meer bereiken. Een hoog schot van Van Dijk tipte keeper Geutjes over de lat. Na 20 minuten kopte Michels uit een voorzet van Van Dijk buiten het bereik van Geutjes in, doch de op de lijn staande rechtshalf Weigraven hield het leer tegen. De actieve scheids rechter Ausum had echter hands geconstateerd. Van der Wel knalde de strafschop onhoudbaar in (10). Kort daarop schoot aanvoerder Van Dijk over, hetgeen hem nogal eens overkomt. Jack zei altijd: Lichaam over de bal!" Nadat Van der Weerd bij een solo-actie niet al te veel tegen stand had ontmoet, schoot hij van verre afstand over de iets voor zijn doel staande Visser in (11). Een keurige schijn beweging van de ijverige Michels bood Goedkoop plotseling een prachtige kans, doch onze rechtsbinnen richtte verkeerd. Aan de andere kant liet de voorhoede der gasten zij het in buitenspelpositie een schitterende gelegenheid voor een doelpunt voorbijgaan. Toen Van Mourik na de rust weer eens minder nauwkeurig wegwerkte, kon Visser nauwelijks uitkomst brengen. Een voor zet van Michels kwam via Bartels bij Van Dijk, die evenals zijn linkerbuurman niet op dreef was en de uitstekende kans on gebruikt liet. Een mooie omhaal van Gé leverde evenmin iets op. Uit een vrije trap van Bartels kopte Michels het leer rake lings over. Rinus leek toch nog succes te zullen hebben, doch op het allerlaatste ogenblik stak een der Wageningers er een stokje voor. Inmiddels had een der tegenspelers zich laten vervangen. Luttele minuten vóór het einde voltrok zich het drama. Krist was geblesseeerd geraakt, doch hervatte na door de de trainer van Wageningen te zijn opgelapt de strijd. Kort daarop bleek echter maar al te duidelijk, dat Gerrit niet geheel fit meer was. Toen hij op Visser te zacht terugspeelde, was Van der Weerd er als de kippen bij om de bal in het ver laten doel te mikken. Nadat onze spil voor Behrens het veld had geruimd, zette Ajax nog een wanhoopsoffensief in, doch mede door sterk verdedigen der bezoekers mocht dit niet meer baten. Toen bekend werd dat ook koploper R.C.H. had verloren, waren er zowaar nog optimisten die Ajax nog een goede kans op de titel gaven. Laten wij echter met beide benen op de grond blijven staan, vrienden! Niet de nederlaag zelf, doch de manier waarop verloren werd, heeft mij tot nadenken gestemd. Ik vraag mij ernstig af, of onze spelers wel allemaal vast beraden het veld ingaan om voor een zo goed mogelijk resul taat te „vechten". Het tempo waarin gespeeld wordt, is naar mijn overtuiging veel te laag. Het was wel frappant, dat Hans Boskamp, die nota bene de vorige dag in de interlandwedstrijd NederlandDenemarken was uitgekomen, nog de meest frisse indruk maakte. Voorts kwam het te vaak voor, dat men elkaar verkeerd begreep. Overigens dient er bij een ingooi van de tegenpartij aan de dekking veel meer aandacht te worden be steed. Om pleizier aan het spel te beleven, moet men zich ook ten volle geven. Gaarne had ik in een andere trant geschreven, doch ik wilde de waarheid geen geweld aandoen. Moge er spoedig van verbetering sprake zijn! ETÉ. Stockholm, 17 Januari 1953. Beste Brown, Daar ik nog juist voor mijn vertrek uit Oslo het clubblad in handen kreeg, heb ik zwevende tussen Oslo en Stockholm rustig de tijd gehad ons laatste nummer te bestuderen. Die lezing van Karei Lotsy zal ongetwijfeld interessant zijn geweest, al verschil ik hierin met hem van mening, dat ik na mijn eigen land het meest van Nederland ben blijven houden. Ik schrijf dit, omdat ik na de ramp die ons land ge troffen heeft, niet graag meer een ander land voorkeur in mijn sympathieën zou willen geven, want werkelijk, Brown, het is ontroerend wat er hier in die noordelijke landen voor ons landje wordt gedaan. Stockholm staat wel heel bijzonder in het teken van „Help Holland". Draaiende molens op de pleinen, concerten, opwekkingen in de étalages etc. Wij hebben gelukkig veel echte vrienden. Die 17 personen in een two-seater heb ik ook meegemaakt. Alleen schrijft Eté, alsof dit een Nederlandse gewoonte is. Zo zal Karei het toch zeker niet hebben bedoeld. Overigens staat er nog altijd een record van 23 man in een two-seater op naam van Ajax, en dat onder toezicht van de Groot-Mokumse Hermandad. Nu iets wat mijn hobbies betreft. Over een er van, de stop- perspil, kan ik zo langzamerhand wel ophouden. Van de K.F.C.-periode af heb ik er tegen geageerd. Dat is nog wel uit onze oude clubbladen te peuren. Ik weet niet hoe het komt, maar plotseling blijkt iedereen er tegen te zijn. Erg vreemd, maar in ieder geval gelukkig voor onze mooie sport. Voorts nog dat voetballen tegen vergoeding; dat komt ook, Frits! Ik ken jouw opvatting en ik heb respect voor de wijze waarop insiders als de heren Lotsy en Koolhaas de amateur- status verdedigen. Maar het gaat zo niet, kerel, we zijn al te ver, er is nu eenmaal een enorm verschil tussen een voet baller die zuiver voor zijn genoegen in een vijfde of zesde elf tal uitkomt en een speler die zijn kunsten voor een vol stadion moet vertonen en verder maar dient af te wachten wat de Hooggeachte Pers en het niet minder Hooggeachte Publiek van zijn spel en desnoods van zijn privé-leven te vertellen heeft. Wij zijn diep gezonken. Wij, dat zijn de Bond en de verenigingen, hebben geld nodig en we hebben er alleen maar voor te zorgen, dat wij „Jan Publiek" tevreden stellen. Wij moeten iets bieden voor de geofferde zilverlingen. Ik kan hier nog wel veel aan toevoegen. Neem alleen maar de voordelen die een goede speler of een populaire bestuurder uit zijn be kendheid kan halen. Als een speler uit een eerste en een speler uit een zesde elftal naar een baan als vertegenwoordiger sol liciteren en wij nemen aan dat ze dezelfde capaciteiten heb benen, dan zal de eerste-elftaller aangenomen worden. Hij trekt dus profijt uit zijn sport. Laat ons echter maar stoppen, want het blijft voorlopig toch maar als de bekende kat om de even bekende hete brij heen draaien. Wat de lichamelijke opvoeding van de jeugd betreft, die is in andere landen beslist beter geregeld. Was er bij ons ook maar zo iets als in Zweden; een soort Sportministerie, alle sportbonden in één gebouw ondergebracht en dit geheel onder eenhoofdige leiding. Misschien toch nog iets voor Karei Lotsy? En nu, waarde Brown, moet ik eindigen. Ik ga nog even de sneeuw in. Ik hoop maar, dat het bij jullie beter weer is ge worden, anders duurt het zo verduveld lang voordat je R.C.H. kunt inhalen. Hartelijke groeten and so long, JAMES. Ruime sortering Rijwielen, Haarden, Haardkachels, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meubelen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, enz. Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 4