JARIG een der aanwezigen de grap, dat de werper Bill Kennedy, die reeds voor het Belgisch negental was uitgekomen, de Ajax- kleuren zou gaan verdedigen. De meesten snapten terstond de clou hiervan. Een hunner had het blijkbaar ernstig opgevat. Twee dagen later kwam in „De Telegraaf" tenminste de vol gende mededeling voor: „De Canadese werper Bill Kennedy van de Belgische honk balvereniging „Spallding" zal in verband met zijn werkzaam heden in Amsterdam het komende seizoen voor Ajax spelen. Kennedy kwam viermaal als werper in het Belgische negental uit. Zijn beste wedstrijd met de Belgen speelde hij ongetwijfeld in 1949 te Antwerpen tegen Nederland toen de onzen slechts een moeizame 64-overwinning wisten te behalen. Hiertegenover heeft de geroutineerde Hordijk besloten zijn handschoen aan de wilgen te hangen, hetgeen voor de slagploeg van de pas weer gepromoveerde Amsterdammers zeer zeker een verlies betekent." Dat Hordijk zijn handschoen aan de wilgen gaat hangen, was hem zelf nog niet bekend. Als er een goede, jeugdige rem- plaQ&nt is, zal hij zijn plaats in het eerste negental gaarne af staan. In dat geval zal hij echter het reserve-team zijn steun nog blijven geven. Ten slotte zou ik nog de volgende opmerkingen willen maken. Laten de spelers zich toch van het doorgeven van „nieuw tjes" aan de pers onthouden. De betrokken bestuurs- of com missieleden zijn mans genoeg dit zelf te doen, indien daartoe aanleiding bestaat. „De Telegraaf" zou ik in overweging willen geven geen on gecontroleerde berichten op te nemen. Had de betrokken cor respondent zich voor inlichtingen tot de Honkbalcommissie gewend, dan zou hem de juiste gang van zaken ter kennis zijn gebracht en was het onjuiste bericht achterwege gebleven. Moge dit geval tot lering strekken! ETÉ. Ajax gaat verjaardag houden en natuurlijk met een bal. Da's voor wie van voetbal houden, zegt men, een normaal geval. Maarrr géén bal om mee te trainen. Trappen is er echt niet bij. Denkt om de gevoelige tenen van Uw vrouw terdanspartij. Doch daar alle goede dingen steeds in drieën zijn geweest, wordt er, vóórdat U gaat swingen al twee dagen lang gefeest! Ajax start op Ou jaarsavond, dus de zeventiende Maart. Zijn ruïne, sterk gehavend, zit dan om de dis geschaard. „Dat getafel duurt twee dagen", zegt, wie niet „van 't Bordje" is. Mompelt: „Hoef je niet te vragen wat ze doen daar aan die dis." Schrik niet, het is lang geleden dat men 't bovenstaande zei. Moet ook wel, want deze leden zijn nu zelf 'r al jaren bij Maar ik wil het wel verklappen als U erg nieuwsgierig bent: „Jarig Pietje, Pietje Ajax, die U allen dus goed kent, mag, van vader Marius, vragen vriendjes van zijn (Ajax)school op zijn jaardag en die knaapjes maken daar dan reuze jool." Zo U ziet, is 't zeer onschuldig wat die Bordjesclub versiert. 't Wordt met borden, volle borden en met ganzenbord gevierd. Ongerustheid is onnodig en men stake dat gepraat. Voorts is er be„proef"de leiding ook al wordt het dan wat laat. Voor de laatste der drie dagen, voor de negentiende Maart, - 'k mocht er hier reeds van gewagen wordt dan de soirée bewaard Toen Van Tuijl dit had gelezen, kreeg de man zowat een staart: Géén soirée toch zal er wezen op de negentiende Maart. Ook die Bordjescluppersslag woedt niet die Dinsdag al, welnee. Wel zo practisch, gaan de heren d'eenentwintigste in zee. 's Anderen daags kan men op Zondag dan wat rusten na 't festijn. 'k Vrees dat niet veel der getrouwen dan bij HollandZwitserland zijn Maar die Tuijl-tail (zie hierboven) ging niet door, immers wat blijkt: Donderdag de negentiende is er, voor wie heel goed kijkt, wél een cabaretprogramma! Waar men vreugd beleven zal aan Fie Stein en Cees de Lange, met na afloop tóch nog bal Wie van 'n wijntje houdtnè 't eten: Stipt om acht uur vangt het aan! Wie 't dus eerst niet goed mocht weten, zal thans zeker niet vergeten Donderdags naar Kras te gaan B. S. LE MARCHÉ. In mijn vorige versje is een foutje geslopen. Daarin werd over het stamhuis Nassau-Diets gesproken. De aandachtige lezer zal hebben begrepen, dat het Dietz had moeten zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 13