Proficiat, Ere-voorzitter De Scheidsrechters Onze Ere-voorzitter, de heer W. F. Egeman, hoopt 11 Maart a.s. zijn 80ste verjaardag- te vieren. Van de datum van toetreding tot onze vereniging af heeft de aanslaande jarige veel voor Ajax betekend. In de loop van vele jaren heeft hij diverse functies met de grootste ambitie bekleed en ik acht het persoonlijk een groot voorrecht gedurende een lange periode met hem te hebben mogen samenwerken. Een volledige opsomming van alles wat de heer Egeman voor Ajax heeft gedaan, zou ongetwijfeld de moeite van het vermelden op dit moment waard zijn geweest, ware het niet dat een en ander betrekkelijk kort geleden in ons Clubnieuws op buitengewone wijze werd weergegeven. In dit verband mag ik misschien verwijzen naar een zeer interessant interview, dat een onzer redactieleden, die de ru briek „Oude glorie vraagt Uw aandacht" verzorgt, hem heeft afgenomen en dat vanzelfsprekend als eerste interview in deze rubriek werd opgenomen. Om op tachtigjarige leeftijd nog steeds actief met het wel en wee in een vereniging mede te leven, is alleen voor de wils- krachtigen en sterkeren weggelegd. Ik ben er van overtuigd namens alle leden van de Ajax- familie te spreken, indien ik hem een onvergetelijke 11de Maart toewens, waarbij het hem stellig niet aan belangstelling van de rood-witte schare zal ontbreken. Echtpaar Egeman, proficiat en nog vele gezonde en geluk kige jaren in ons midden! M. J. KOOLHAAS, Voorzitter. Ten einde alle leden en donateurs in de gelegenheid te stellen onze ere-voorzitter met dit wel zeer heuglijke feit te felici teren, wordt op Zaterdag 14 Maart a.s. van 4 tot 6 uur een receptie gehouden in de bovenzaal van ons stadion. Overtuigd zijnde, dat velen Uwer hun medewerking willen verlenen om de heer Egeman ook namens de vereniging een cadeau aan te bieden, heeft het bestuur een comjmissie benoemd, bestaande uit de heren Koolhaas, Elzenga en Dukker. Deze commissie verzoekt U beleefd Uw bijdrage onder ver melding „cadeau Egeman" te willen storten op postrekening no. 123977 t.n.v. de Penningmeester van A.F.C. „Ajax", Maasstraat 192-III, Amsterdam. BIJ W. F. E.'s TACHTIGSTE. In het jaar dat Mona Lisa plus de zon totaal verdween en een duikelende duivel aan het firmament verscheen1), toen het pas gepromoveerde Ajax kreeg zijn grote kans, sprak een van mijn voetbalvriendjes: „Da's nou meheer Egelmans." Hierin stak niets denigrerends, want hij meende wat hij zei. Nog heel lang is het gebleven de heer Egelmans voor mij. Pas als jaren komen dat men niet meer uren wachten kan, is ontgroeid aan „Jongens 10 cent", wordt het: de Heer Egeman. Voor zijn vrienden: Willem Frederik. Zeggen U die namen niets (Stedehouder eens van Friesland uit het stamhuis Nassau-Diets. Een-en-vijftig jaar geworden. Vastberaden in de strijd. Viel de vesting Hulst niet mede dank zij z ij n constant beleid Alles klopt dus. Alles? Kom nou. Of, Hoogmokums: „Ja, meschien" Waar de Stadhouder van Friesland nauwlijks Abram heeft gezien, is ons aller Willem Frederik aan die aartsvader gelijk. En, geeft bovendien nog altijd van vitale krachten blijk! Om z tachtig jaar te mogen worden is wellicht een gunst. Doch het is ook daarenboven heel beslist een levenskunst. Vijftig jaar haast lid te wezen van een club, waar eigen kweek voorrang heèft nog mee te leven met die club van week tot week, is toch zeker een prestatie het vermelden meer dan waard. Eén die men als Erepraeses niet gemak'lijk evenaart. Elders zal men ons vertellen wat gij voor Uw Ajax deedt. Hoe gij U als lid n praeses van Uw taak voorbeeldig kweet. Wat Uw Meerbeker wou zeggen, waardoor eens Uw Gouden Ploeg dank zij deze gouden inzet alle Eerste Klassers sloeg! Welk een jubel, welk een voorspoed gij al niet hebt meegemaakt. Hoeveel maal een kampioenschap met Uw club gij hebt gesmaakt. Laat m ij hier slechts mogen wezen tolk, dus dé vertolker van wat Rood Wit voelt bij dit achtste kroonjaar van zijn Egeman. Dat ge m t Uw vrouw nog jaren voor Uw club blijve bewaard. En dat er nog vele malen zich voor U moge herhalen: Vreugdevol een elfde Maart! B. S. LE MARCHÊ. U Enige toelichting, aardig misschien vooral voor de jeug dige lezer, is hier niet overbodig. In 1911 was er in ons land een totale zonsverduistering waarneembaar, een verschijnsel dat zich deze eeuw, althans wat Nederland betreft, niet meer zal voordoen. In de warme zomer van 1911 viel dit evenement op een uitgelezen dag en er was dan ook vrijwel niemand, die niet door een beroet stukje glas of door een scherf van een gekleurde fles naar ons aller levensbron stond te turen. Op het hoogtepunt der totaliteit werd de temperatuur aanmerke lijk lager; men zag de vogels luid tjilpend him nachtkwartier in de bomen betrekken. Daarna werd het doodstil. In datzelfde jaar werd Leonardo da Vinci's onsterfelijk mees terwerk La Gioconda uit het Louvre gestolen; zoals bekend is deze Mona Lisa later teruggevonden. Ten slotte tracteerde in die dagen Jan Olieslagers, de Ant werpse duivel of kopduikelaar, ons op zijn toen nog zeer ge waagde loopings the loop -A L. M. waren op visite op onze clubavond o|m hun krachten op het groene laken met een tiental Ajacieden te meten. Scheidsrechters zijn de mensen die het 22 voetballers mogelijk maken te spelen, gemiddeld elke wedstrijd minder fouten ma ken dan de spelers en toch enkele malen als dank voor hun be langeloze medewerking door het publiek worden uitgefloten, zelfs wel eens met zitkussens worden bekogeld. Het is een gelukkig verschijnsel, dat de verenigingen en zeker niet het minst in de lagere voetbalregionen hun arbeid beter weten te appreciëren dan een zeker percentage van het publiek. Ook onze vereniging stelt het ten zeerste op prijs een prettig contact met de arbiters te onderhouden en na enkele duels op klaverjasgebied, vond nu een treffen op het biljart plaats. Zonder fluit kwamen tien heren, n.l. Van Male, Kok, Nep, De Weert, Van Laar, Wijsman, Van Kruistum, Lintschoten, Buurs en F. Singerling, uit tegen een team waarin zowel de jeugd als de oude garde vertegenwoordigd was. Kijkt U maar eens naar de volgende namen: Marcelis, F. Couton, Mittelmeijer, G. Ziege- ler, L. Volkers, C. Welling, Den Edel, Moinat, Böhmer en Leib- brand. In een uiterst sportieve strijd bleven onze vertegenwoordigers met 73 in de meerderheid. Heren van de A.S.V., het was dik in orde, krijt op tijd en tot ziens! C. E. d. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7