Café „Populair" Voor alle AJACIEDEN in West AD. VISSER Sr op zijn best! Reguliersbreesiraal 51, lel. 31996 Op het voorbalcon bij de bestuurder Telef. Voorverkoop Ajax-plaatsbewijzen 88097 Voor uitwedstrijden eerste klas touringcars Grote sortering Rookartikelen Bestellingen worden door de gehele stad thuisbezorgd 8igareiiniagaziju A. C Visser, Kinkerstr. 213 Zoals reeds gezegd is, zou het te ver voeren het artikel in zijn geheel over te nemen. Een „Waarschuwing" van Sharpe's hand willen wij U echter niet onthouden. „Kan er nog een duidelijker waarschuwing zijn aan de voet balclubs van de gehele wereld in zake de safety-first tactiek dan het moedige voorstel van Murray om terug te keren tot voetbal zonder competitie? Het zijn de aard en het temperament van de spelers uit som mige landen om te dribbelen, te dansen als het ware met de bal en vooral aan te vallen Brazilië, Italië, Oostenrijk. La ten deze landen dat vooral blijven doen, het spel spelen zoals de natuurlijke aanleg dat verlangt. Want Italië met zijn fantasierijke spelers heeft de geaard heid van zijn voetballers, die meer artist zijn dan in welk an der land van Europa ook, geweld aangedaan door een ingrij pende verandering. Na de 4O nederlaag tegen Engeland in Turijn, nu al enkele jaren geleden, werd de schitterende spil Parola tot stopper gedegradeerd. Dat is geen opbouw van het spel. Het is paniek Indien andere landen de opvattingen over voetbal en tactiek van de Engelse profclubs dan ook slaafs willen overnemen, is mijn raad dezelfde als die van het humoristische blad Punch aan zijn lezers over het probleem „trouwen": „Doe het niet!" Vooral de landen die de amateurstatus willen handhaven, dienen er van doordrongen te zijn, dat zij de dure plicht heb ben, het oorspronkelijke in het spel te bewaren. Voor hen is het zoeken naar dat compromis een eerste vereiste om hun standpunt te Mij ven innemen." Tot zover de heer Ivan Sharpe. Behoeft de visie van deze expert, die al meer dan veertig jaren de ontwikkeling van het voetbalspel heeft gevolgd en in 1912 op de O.S. te Stockholm met de Engelse voetbalploeg de gouden medaille won, nog commentaar Het zou dwaasheid zijn deze vraag bevestigend te beantwoorden. Wij ama teurs kunnen slechts dankbaar zijn, dat een werkelijke ex pert de moeite heeft genomen om hen, die menen een vinger, sterker, een hand en een arm in de voetbalpap te hebben, de ogen te openen. Zoals U bekend zal zijn, hebben wij in vele artikelen steeds de vinger op de wonde gelegd. Met lede ogen zagen wij het spel van onze club, dat wij al meer dan veertig jaar volgen, in nog geen decennium afzakken tot dat wat het nu geworden is. Wat is er van ons mooie spel, of beter, van de Reynolds-school overgebleven? Minder dan een slap af gietsel. En hoe is dat gekomen? Voor U misschien een vraag, voor ons een weet. Voor ons staat het vast, dat, toen men in dertijd met de suggestie kwam geen spelers in het Nederlands Elftal op te nemen die niet met „stopperen" overweg konden, de misère is begonnen. Het heeft geen zin hierover na te kaar ten, maar het lijkt ons toch van primair belang, dat wij ons zo spoedig mogelijk gaan beraden, op welke wijze wij verdere aftakeling kunnen voorkomen. BROWN Aan de rand van t Rembrandtplein, daar moet men als Ajacied zijn Aanbevelend, H. Fleijsman Als je me nou, meneer, dat is toch al een hele tijd geleden, dat ik U ontmoet heb. Dat is zeker enkele jaren terug, toen ik nog op die andere lijn zat. De bestuurder had volkomen gelijk; zijn overplaatsing was oorzaak, dat wij elkaar uit het oog hadden verloren en ik daar door copy miste. Hij was niet veel veranderd; iets corpulenter, de haardos wat gedund, maar verder nog precies dezelfde aangename en betrouwbare gids door Mokums straten. Het gesprek ging eerst nog wat over koetjes en kalfjes, doch spoedig kwam de liefde van mijn zegsman voor voetbal, en speciaal voor onze club, weer naar voren. Ik heb nog niet veel gezien, meneer, van dit seizoen. Een beetje pech gehad met mijn diensten en wanneer ik vrij was, speelde Ajax meestal uit. Hoe is het nu toch mogelijk, meneer, dat onze club zo maar eens eenmaal per maand voor eigen publiek verschijnt? Zeven December was ik aanwezig en hield rekening met de volgende thuiswedstrijd op de 21e, maar ik had er blijkbaar geen kijk op. Vier Januari tegen V.S.V. en als U het mij vraagt, geloof ik nooit dat het doorgaat (goed bekeken, bestuurder!) en op 11 Januari zit ik er lekker weer naast. Ik vind het maar een rare boel met die vier eerste-klassers in Amsterdam. Het is toch wel zo te versieren, dat Ajax en D.W.S. de ene, De Volewijckers en Blauw Wit de andere Zondag op eigen terrein spelen? De verenigingen uit de lagere afdelingen in die omgeving kunnen dan ook op wat belangstelling rekenen, wanneer de grote zusters buiten de stad spelen. Waarom moest nou op de zelfde dag De VolewijckersAjax en Blauw WitD.W.S. wor den gespeeld? Ik maakte hem duidelijk, dat een en ander door de competitie- leider wordt geregeld. Allettnaal goed en wel, meneer, maar net zo min die ver andering van spelsysteem mij bevalt, had ik het met het vast stellen van het programma maar liever zoals vroeger, weet U wel, om en om. Ik moest hem beloven alles precies zo over te nemen. Dan lees ik het wel een keertje in dat blaadje van mijn buurman, want die is donateur, waren zijn woorden. Waar het hart vol van is, loopt de mond van over en wan neer de ene partij aan het woord wil blijven om de schade van een jarenlange afwezigheid in te halen, fungeert de an dere partij maar als toehoorder. Als we eerlijk moeten blijven, is het tegenwoordig bij ons (Ajax) met de wedstrijden toch ook niet meer „je-van-het" meneer! Er benne lieve spelertjes bij, maar dat tikkeltje om effen boven de maat uit te komen, needat mankeert ze net! Ze trainen toch wel, want dat heb ik zelf gezien op de trai ningsavond. Wat een stem heeft die nieuwe trainer Kaufmann, meneer. De jongens, die daar op het complex aan de Weesper- zijde oefenen, kunnen er nog gratis van mee profiteren. We zijn nog lang niet kansloos hoor, meneer! R.C.H. moet er nog zestien en de Engelse soldaten zongen vroeger ook van een long way to Tipperary. Zondag ga ik weer eens naar de jeugd meneer, maar weet U wat mij ontzettend tegenvalt: de belangstelling. We hebben toch wel 1000 leden meneer, en hoe veel zie je er bij de jongens komen kijken? Nog geen 50! De mensen weten niet wat ze missen, meneer, aardig voetbal, linke knapies er bij enonschuldig. Tussen twee hakies, meneer, vroeger op die andere lijn wist ik precies welke halte U er af moest maar waar moet U nu wezen Ik noemde de naam van de straat en hoorde dat ik bij de volgende halte moest uitstappen. We zullen dan maar zeggen tot de volgende keer, meneer. Aan zijn verzoek bij het hartelijk afscheid, de jongens van de ploeg veel succes toe te wensen en de groeten te geven van Ome Joop, wil ik hier gaarne voldoen. C. E. de V. CORRESPONDENTIE. De heer C. J. v. A. Over de door U genoemde wedstrijd is reeds uitvoerig geschreven. Zoals U zelf schrijft, liet de scheids rechter door een handgebaar blijken, dat hij de bewuste over treding wel gezien had, doch deze z.i. niet opzettelijk was be gaan. Indien de grensrechter voor hands had gevlagd, zou de arbiter dan ook stellig niet van mening zijn veranderd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 4