Sterren stralen overal Malle gevallen dus ook bij de sluizen van IJmuiden, waar wij door onze zus tervereniging Stormvogels waren uitgenodigd om deel te nemen aan een klaverjastournooi. Een twintigtal spelers vertrok met diverse dames (controle of belangstelling in een touringcar naar de visstad, waar zij in Kennemerhof, eigenaar de oud-linksback van het eerste elf tal, Koster, die indertijd met zijn partner Haak een prima duo vormde, moesten spelen. Alles was prima geregeld. Op diverse punten in de stad werden de deelnemers opgepikt, twee waren zonder bericht weggebleven (de heren kennen het tarief, 25.boete), en slechts een van de kaartspelers was niet op tijd; ja, U raadt het al, het was natuurlijk een groenteboer. Onderweg werd de indeling van het A- en B-team door de leider van het gezelschap, Zwang, bekend gemaakt en wij kre gen een mentale voorbereiding, waarvan de afgetreden K.N.V.B.-voorzitter gesmuld zou hebben en die voornamelijk diende om onze uiterste inspanning te vragen om als laatste vereniging in dit tournooi (25 clubs), een nederlaag van 2955 punten, die de organiserende vereniging door een team (5 kop pels) was toegebracht, te verbeteren en daardoor winnaar van het tournooi te worden. Alle theorieën van een A- en B-team werden overboord ge gooid door Stormvogels, daar de koppels (elke ronde verschil lend) bij loting werden gevormd en de samenstelling van een A- en B-team werd bepaald door de eerste en laatste 5 tafels, waardoor enkele spelers voor beide teams hebben gespeeld. Via enige prettige inleidende woorden kwamen wij te weten, dat de vereniging ,,'t Hemeltje" uit Bloemendaal, de record houdster was. U zult het met mij eens zijn, hoger dan de hemel kan men niet komen; wij werden dus voor een moeilijke op gave geplaatst. Na de eerste ronde had ons A-team een achterstand van 165 punten, waar een voorsprong van 1754 van de B-ers tegen over stond. In de tweede ronde groeiden beide totalen uit tot 847 resp. 4390, waardoor onze kansen enorm waren gestegen. Toen de eerste uitslag van de laatste ronde onze voorsprong tot 3940 deed dalen, zal Zwang wel even benauwd zijn gewor den. De vier overige koppels boekten echter alle winst en toen de einduitslag werd geannonceerd, prijswinnaar met 5462 pun ten voorsprong, kwamen de handen van alle aanwezigen op elkaar. Onze andere ploeg had de wedstrijd beëindigd met 111 punten achterstand. Eigen schuld, want de winnaars hadden het Roelof Vunderink-systeem gespeeld, U weet wel: „niet dat benauwde". Tussen de ronden door werden nog tombola's gehouden en U kunt het geloven of niet, maar vis voerde de boventoon. Ome Toon Vrenegoor, buiten de Zaterdag dagelijks aan de waterkant en altijd met succes, zorgde er voor op Zaterdag (eigenlijk was het al Zondag) met een kabeljauw thuis te komen. Ik begin echter hoe langer hoe meer waarde te hech ten aan de opinie van Dolf van Kol en Wim Volkers, die altijd beweren, dat hij van klaverjassen niets afweet. In Februari komt er weer een nieuwe uitgave, Toon: hoe leer ik klaver jassen? Deze avond was hij tenminste onze zwakste speler met een totaal van 3191, waar de bolleboos op deze soirèe, Cruyff, 4847 punten tegenover stelde. Na afloop werd onder begeleiding van een jeugdige band nog een dansje gemaakt, waar leiders werden benoemd die de kunst niet machtig waren (hoe bestaat het), moppen werden gebracht en in de wetenschap, buiten een eerste prijs nog een schitterende wisselprijs in de vorm van een zilveren vuurtoren te hebben gewonnen, werd de terugtocht aanvaard. Het was weer een zeer gezellige en prettige avond, welke de vriendschapsbanden tussen beide verenigingen, die reeds jarenlang bestaan, nog eens extra verstevigd hebben. Buiten de reeds genoemde heren namen de volgende leden aan deze wedstrijd deel: Ter Beek, L. Sacksioni, Zwaan, De Vlieger, La Fleur, R. de Wit, L. Bos, Verlee, J. Blomvliet, Uriot, Moos, Mittelmeijer, J. Smit, Tak, De Bock, Samson, A. de Wit en Strikkers. Al met al werd het op de laatste avond voor ,,'t Hemeltje" een donkerbruin geval, maar jaSterren stralen overal! C. E. de V. Mannen van naam. Landman Sparta Bouman Mesman D.F.C. Blauw Wit Steeman Hulsman Reeman Sparta Go Ahead Quick H. Holleman Kuneman Brokmann Engelsman Bergman V.U.C. H.B.S. Ajax Quick N. Blauw Wit Scheidsrechter: Boekman. Grensrechters: Simpelman en Pin kelman. Verslaggever: Jacq. Heetman. Een portie ijs (inclusief). Ko: „De Voorland-cantine is op dieet." Ka: „Ja, nu is niet de koffie, maar mevrouw Lens aan het pruttelen." Met Goedkoop een punt weggesleept. Net: „Het was wel sneu, dat V.S.V. de verdiende zege ont ging." An: „Ja kind, maar wie een Kuil Graaft voor een ander, valt er zelf in." The whistler and his dog Scheidsrechter: „Mijnheer Bouvier, mag ik van U een kopje koffie?" De heer Boudri: „Pardon mijnheer, kan ik nog protesteren?" Een voud. Ben: „Ik vond die lezing van Lotsy over het land en het karakter der Finnen schitterend!" Nico: „Ja, menig Ajacied schitterde ook door afwezig heid."

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 12