F. DAZERT Helpt elkander Treffend Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Onze A.V.B.-elftallen AJAX' verjaardag Soirée - Dansante Reisbureau Maarse Kroon iïHJMlUK 1M 1 ff Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 Hoe onbelangrijk sportproblemen eigenlijk zijn, heeft de eer ste Februari en volgende dagen geleerd, toen een groot deel van ons land werd overstroomd, ten gevolge waarvan vele mensen en dieren omkwamen en een belangrijk percentage van degenen die er het leven afbrachten, have en goed verloren. Welke Nederlander dacht terstond na het onheilspellende nieuws nog aan sport? Een lichtpunt bij deze ramp was, dat vele landgenoten spon taan naar de geteisterde gebieden trokken om hulp te bieden. Er is de laatste tijd nogal eens over geklaagd, dat de jeugd van tegenwoordig zo laks is. Gelukkig is hiervan bij deze ontzetten de watersnood niets gebleken. Wij hebben hierboven de sport niet zonder bedoeling aan gehaald. Want ook de sportverenigingen zullen voor zover in haar vermogen ligt niet nalaten de nood van de slacht offers te lenigen. Ons bestuur zegde een bedrag van 5000. toe en de voor het Rampenfonds gearrangeerde wedstrijd Blauw WitAjax staat nog op het programma. Gelukkig heeft de inzameling, mede dank zij de medewer king van het buitenland, een gunstig verloop. Vele millioenen zijn reeds binnengekomen, maarhet is nog bij lange na niet voldoende. Daarom wagen wij het er op U te vragen, of U nogmaals in Uw portefeuille of portemonnaie wilt tasten, want het is ons aller plicht de getroffenen er weer zo spoedig moge lijk bovenop te helpen. Leden zowel als donateurs Tast naar draagkracht in Uw beurs! Dezer dagen mocht ik een brief ontvangen van een van de jongens van het elftal van The County Modern Boys' School in Halesowen, welk elftal ons in April 1950 bezocht. Hieronder laat ik de brief volgen: My Dear Dutch friends At long last I am writing to you. Although I have never forgotten you, for I shall never do that. But at this moment you and all Holland are in my thoughts and prayers. I hope this letter finds you all in the very best of health and happiness. I expect Hans is quite a big strong man now and Robby and Ferry thinking about getting named if they have not already done so. No I have not forgotten you my Dutch family. For all England is sympathizing in your terrible disaster. But I think I know the Dutch people and I am sure you will not lose faith in God for he will bring you safely through. I hope all my friends in Holland are well. Please remember me to them all. Do you remember the beautiful Ajax flag, you gave me; it hangs over my bed. The badge I wear in the lapel of my coat. Friends are always asking me, what it stands for and I am always proud to tell them. These things I shall always keep as long as I live. I can still remember your lovely home and your wonderful hospitality. Well, my friends, I must close my short letter, but I am still thinking and praying for you. God bless you and keep you always. Your English friend, ROY ROLINSON." Lezers, U kunt zich voorstellen, dat deze brief ons diep heeft getroffen en dat zelfs jonge Engelse vrienden Ajax niet hebben vergeten. F. DUKKER. Geboren: Robert, zoon van de heer W. Prins en mevrouw A. PrinsHobbelink. Onze hartelijke gelukwensen. Ook nu is de oogst weer klein, want alleen op 25 Januari werden er enige wedstrijden gespeeld. Ajax 5 kon het op eigen veld tegen De Volewijckers 5 niet verder brengen dan een gelijk spel, 11. Oorzaak hiervan waren o.m. het harde werken der Over-IJ-ers, hun uitstekende keeper, benevens een dosis geluk. Vooral in het eerste half uur werd de bal verschillende keren keihard in de richting van het doel geschoten, maar sprong dan van het houtwerk het veld weer in. Het was zelfs zo, dat de groen-witten, tegen de ver houding in, de leiding namen. Vlak vóór de rust maakte cap tain Van der Pol, door afwezigheid van Tjepkema ditmaal mid denvoor spelend, met een strak schot gelijk. Na de thee ont stonden er nog vele gevaarlijke momenten voor beide doelen, doch gedoelpunt werd er niet meer. Het zesde elftal schoot uit zijn slof en bracht A.P.G.S. 3 een verpletterende nederlaag toe, 14—4. Ons zevende en achtste team kwamen niet in het veld. Ajax 9 ging op bezoek bij Watergraafsmeer 6 en zegevierde met 40. Onze speciale correspondent Daan Schalm vertelt U elders meer van deze titanenstrijd. W. S. 18 Maart is voor iedere Ajacied een heuglijke dag. De verjaardag van onze club. Was het tot nu toe de gewoonte door het geven van een revue of cabaret-programma deze dag niet onopgemerkt te laten voorbij gaan, thans heeft het bestuur besloten tot het houden van een Daar er echter op genoemde datum geen zaal beschik baar is, wordt dit avondfeest gehouden op DONDERDAGAVOND 19 MAART A.S. in HOTEL KRASNAPOLSKY (Warmoesstraat). Aanvang 8 uur. Nadere mededelingen volgen in het Maart-nummer van het ,,Ajax-Nieuws". HET BESTUUR. Voor Uw uitwedstrijden in Europa!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 11