MAX SMEER Voor Dames- en Herenstojfen Ons clubblad Kienavond l ago prijzen g-nj Antoniesbreesiraai gg Telef. 43363 Bij de intrede van een nieuw jaar is het gebruikelijk, vrien den en bekenden veel voorspoed toe te wensen. De Clubblad- commitsie maakt hierop geen uitzondering en hoopt dat het U allen in 1953 goed zal gaan. Toch wil zij nog even met haar gedachten in het afgelopen jaar verwijlen. Met betrekking tot de in dit seizoen reeds verschenen num mers van ons orgaan, is zij over de medewerking van ver schillende clubgenoten niet ontevreden. Behalve van onze correspondenten in vaste dienst, werden er vooral in de laatste tijd verscheidene artikelen van in het buitenland vertoevende Ajacieden ontvangen. Daarvoor is genoemde com missie zeer erkentelijk. Voorts was de samenwerking met de zetters en drukkers van zeer aangename aard. Voldaan zijn de redactieleden echter niet. Er moet immers altijd iets te wensen overblijven. Ons lijfblad moet steeds elck wat wils bieden en dat kan alleen als er ook geregeld pennevruchten van andere leden en donateurs in de bus van een der redacteuren belanden. Slechts door steeds afwisseling in de inhoud te brengen, kunnen wij voor de dag komen met een blad, dat Ajax waardig is. Beginnen wij met de afdeling Buitenland. Daarover mogen wij beslist niet klagen. Trouwens, dat blijkt nog eens over duidelijk uit dit nummer. Toch zouden wij ook wel weer eens een artikel van Gerrit Gischler uit Venezuela willen opnemen. En waar blijven onze leden in Indonesië, die indertijd de fraaie Insulinde Cup hebben geschonken? Wij hopen dat onze op wekking niet tevergeefs is. De verlofgangers Jaap Swijnenburg en Kees Wolfers hebben intussen hun medewerking toegezegd. Bravo Maar ook het thuisfront kan ons stellig nog van heel wat stof voorzien. Zo zouden wij het bijvoorbeeld zeer op prijs stel len, indien elk bestuurslid op zijn tijd eens de pen ten behoeve van ons periodiek ter hand nam. Als de betrokkenen ieder één keer per jaar een bijdrage leveren, zijn wij weer een flinke stap verder. Wat in andere verenigingen kan, moet ook bij ons mogelijk zijn. Kunnen wij op U rekenen, heren De keien Trie Trac en Adé behoeven wij niet meer te vragen. Dat komt van zelf in orde. Ook in onze commissies zitten genoeg heren, die tot het opdissen van een vlot verhaal in staat zijn. Wij wachten in spanning af. O ja, nu Potharst het competitievoetbal vaar wel heeft gezegd, komt het ons voor dat hij zeer veel over zijn mooie sportloopbaan kan vertellen. Zit dat goed, Jan? In de zomermaanden hopen wij ook regelmatig het cricketnieuws te vernemen. Komt dat in orde, Pil? Zonder zelfbehagen menen wij te mogen zeggen, dat ons orgaan onder de Nederlandse clubbladen geen slecht figuur slaat, maar het kan nog altijd beter. Ten slotte willen wij niet nalaten degenen die onze taak heb ben helpen verlichten, daarvoor hartelijk dank te zeggen. Een speciaal woord van dank aan de heer B. S. Ie Marché, die ons tal van malen zijn actuele poëtische ontboezemingen deed toe komen. Namens de Clubbladcommissie, ETÈ Zo langzamerhand zullen wij er over moeten gaan denken voor het houden van een kienavond de Apollohal te huren. Maandag 22 December j.l. was er in onze grote benedenzaal tenminste geen plaats meer onbezet, toen het bestuurslid A. de Wit uit zijn „doppen" ging kijken en volgens een bepaald systeem de nummers opnoemde. De beschikbaar gestelde prijzen 211 in totaal waren zoals gewoonlijk weer meer dan de moeite van het winnen waard. Zo vertrok b.v. de eerste prijswin naar met 'n machine, die na de eerste blijdschap van de bezitters wel niet meer zoveel stof zal doen opwaaien. Loek den Edel what is in a name verkondigde met luider stemme: „Met de Kerst eet men kalkoen op het Sumatraplantsoen." Er waren ook enige heren, die thuis weer een potje kunnen breken, want ze verrasten hun vrouw met een servies. Gerrit Beumer, onder steunend lid van de Dierenbescherming, koos eieren voor zijn geld. Frans Couton was eveneens in zijn sas en gaf hieraan uiting door een solo: „Als ik eenmaal op mijn fietsbel bel, nou dan weet je het wel." Toon van Gendere.n, die met de Kerst dagen logé's zou krijgen, bofte wel bijzonder, want hem viel een tweepersoons poppenledikant ten deel. Brown ,die altijd met zijn tijd meegaat, legde o.a. beslag op een kalender. Een vrouwspersoon ging met een fraai stel hengels schoot. Jam mer, dat dit enige weken te laat gebeurde, anders had boven het visartikel van collega De Vlieger in het vorige clubblad wellicht „Eén heldin en zes en twintig heldjes" gestaan. Theo Brokmann Jr. toonde ons triomfantelijk een bos veters. Nou, veters, het waren veeleer kabeltouwen, vet als paling. Tussen de bedrijven door stond Tinus Middendorp te filmen, 't Zal mij benieuwen, of Jan Lens er met zijn gewonnen was bord ook op staat. Eté dacht met zijn nummer 22 „pik in, 't is winter". Hij maakt er geen gewetenszaak van, dat hij voor een artikel was gekomen. Tal van clubgenoten werden met een kip weggestuurd. Een rugnummer is blijkbaar weer uit de mode, want nu voerde borstplaat de boventoon. Sinterklaas had het zeker te druk gehad of onderweg wat verloren. Er waren ook practische artikelen, zoals vlekkenwater. Met het Nederlandse klimaat was eveneens rekening gehouden, getuige de paraplu, beenpijpen, anthraciet en handschoenen. En wat denkt U van een kolenschop? Die is ook op het voetbalveld van waarde. Voorts prijkte de lijfarts van Keizer op de tafel. Tussen twee haakjes, met een beetje fantasie zou men hebben kunnen den ken, dat de Boekenweek was ingegaan. Kledingstukken waren ook zeer gewild. Aan het slot van de avond was het een uit dragerij van je welste. Donald Duck, die deze avond zou op luisteren, had het laten afweten, omdat er een vreemde eend in de bijt was gekomen. Tabak, drank, eetwaren, fruit, zeeban ket, benodigdheden voor het huishouden, enfin te veel om op te noemen. Eén Ajacied was zo enthousiast, dat hij staande de bijeen komst spontaan zijn sokophouders beschikbaar stelde. De mooiste prijs kon echter nog niet worden uitgereikt. Dit zal na afloop van het voetbalseizoen geschieden. Eén jeugdlid, dat zich tijdens de competitie op en buiten het veld in alle op zichten een voorbeeldig Ajacied heeft getoond, zal ter be oordeling van de Jeugdcommissie in een nieuwe voetbaluit rusting worden gestoken. Mede uit naam van de Commissie voor de Clubavonden, zegt schrijver dezes tot alle milde gevers: hartelijk dank voor Uw medewerking! De leden van genoemde commissie, de heren F. Louwaard, R. de Wit en A. Zwang, met omroeper A. de Wit als gast, verdienen een woord van lof voor de bergen werk, die ze weer hebben verzet. Dit is tevens bedoeld voor de trouwe help sters en Manusje-van-alles Henk Schuuring. Organisatoren, het was af! ETÉ. Kopij volgend nummer Uiterlijk Woensdag 4 Februari a.s. in het bezit van de redac tie. Redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht. Ruilnummers Naar redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht, s.v.p. Bedankt voor de medewerking.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 8