Uit andere clubbladen Lille, 19 December 1952. Beste Mr. Brown, Hierbij doe ik U een artikeltje toekomen voor het Ajax- Nieuws. Ik was er echt een beetje verlegen mee, maar ver trouw, dat U het mij niet kwalijk neemt, dat het zo lang ge duurd heeft en U mij er zelfs op moest wijzenIk ben U echter dankbaar dat U mij de gelegenheid geeft het alsnog te doen. Ik hoop dan ook, dat het naar Uw zin is en mocht er iets in staan wat U overbodig vindt, dan wilt U wel zo goed zijn om het door te halen. Beste Mr. Brown, bij voorbaat mijn hartelijke dank en de vriendelijke groeten, ook aan alle andere Ajacieden, van Uw bereidwillige COR VAN DER HART. Als oud-speler van Ajax schaam ik mij op het ogenblik een beetje omdat ik tot dusver niets van mij had laten horen in het maandblad van mijn goede club Ajax. Daar ik nog steeds donateur ben, ontvang ik dus ook geregeld het orgaan. Ik ben altijd weer erg blij het te ontvangen en lees het dan ook van de eerste tot de laatste letter. Zodoende las ik ook het stukje van Mr. Brown in het laatste nummer. Inderdaad heeft hij gelijk en ik bied dan ook alle clubgenoten mijn verontschuldigingen aan. Eerlijk gezegd, zou ik ook nooit in een andere krant geschreven hebben, als men het mij niet gevraagd had. Nu is het zelfs zo, dat men mij een journalist noemt. Dat is helemaal niet waar, daar ik mij beter met een bal aan mijn voeten voel, dan met een pen in mijn hand. Maar enfin, ik wil dan toch proberen om U het een en ander te vertellen over mijn Franse ervaringen. Zo als U natuurlijk wel zult weten, speel ik nu voor de Franse eerste klasser Lille, of te wel Rijssel. Ik heb het bij deze club zeer naar mijn zin en heb er tot nu toe geen spijt van, dat ik ruim twee jaar geleden de stap heb gewaagd. Het was hard voor me om afscheid te nemen van de club waaraan ik mijn hart verpand had. Ik heb in Ajax een heerlijke tijd beleefd en heb, zoals Brown in het laatste clubnieuws al schreef, veel aan Ajax te danken. Ik hoop dan ook, dat het Ajax in lengte van jaren goed zal blijven gaan en zij blijft de grootste plaats in mijn hart innemen! Het was echter een te mooie kans voor mij om de aanbieding van Lille te laten voorbijgaan. Lille is eveneens een prima club en ik heb daarmede misschien wel ge boft. In het begin was het moeilijk aan de grote verandering te wennen. Maar de mensen behandelden mij goed en eerlijk. Ik kreeg vertrouwen en begon intensief te oefenen. Maar de eerste maanden had ik geen geluk en was geregeld geblesseerd. Ik kreeg een maand rust en zorgde er toen wel voor, dat ik weer geheel fit was. Ik was 7 a 8 kg te zwaar en deze moesten er eerst af. Dit heb ik bereikt, door na de normale training nog een kwartier touwtje te springen. Het was hard, maar ik beet door en kreeg na vier maanden een nieuwe kans om in het eerste elftal te spelen en wel als rechtshalf. Ik heb deze kans benut en voetbal van die tijd af geregeld in het eerste elftal. Ik heb zo'n beetje op alle plaatsen in de verdediging gestaan en was zelfs middenvoor en binnenspeler. Het heeft precies twee jaar geduurd, voordat men in de gaten had, dat de spil- plaats voor mij de meest geschikte is. Lille is nu tevreden over mijn spel, dat vooral in verdedigend opzicht is vooruitgegaan. Ook ik ben content en hoop, dat ik nog een paar jaar fit blijf om van mijn kwaliteiten te kunnen profiteren. Alvorens te eindigen, wens ik alle Ajax-elftallen veel succes en al mijn clubgenoten een voorspoedig en gelukkig 1953! Met hartelijke groeten, COR VAN DER HART. Clubblad „Wageningen". Sport op Zondag en drankmisbruik. In het Centraal Rapport betreffende de gemeentebegroting 1953, uitgebracht aan de gemeenteraad te Wageningen, voor zien van het antwoord van Burgemeester en Wethouders, lezen we aan het slot: ,,In verband met de door een Wethouder gemaakte opmer king, dat op de Zondagen, dat geen voetbalwedstrijden worden gehouden, het drankmisbruik zoveel groter is, stelt een lid de vraag, hoe dit mogelijk is en of hier van politiewege wel vol doende toezicht wordt uitgeoefend." Antwoord van B. en W. „Toegegeven zal moeten worden, dat wanneer een zo grote groep als thans het geval is, ontspanning vindt in het uit- DANKBETUIGING. Langs deze weg betuigen wij onze grote erkentelijkheid voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij ons huwelijk moch ten ondervinden. Petronella en Hans Boskamp. Dit is duidelijke taal eneen geluid uit de practijk, aan welks waarheid niet te tornen valt. Een krachtig argument tevens om voor het behoud van onze sportwedstrijden op Zon dag op de bres te blijven staan. (P. J.)." Regeren is vooruitzien, nietwaar, en daarom is het nood zakelijk, dat de sportwereld niet naar de kat in de boom gaat zitten kijken, maar het beestje er zonder dralen uitjaagt. Een mooie taak voor de bestuurderen van al de sportbonden in ons land en als wij, redacteuren van clubbladen, hieraan in welke vorm ook kunnen medewerken, is dat niets meer of minder dan onze plicht. De leading-men" der sportverenigingen hebben in de laatste 40 jaren zo enorm veel gedaan, zo intens medegeholpen (voor zover dat mogelijk was) aan de opvoeding van de hope des Vaderlands, dat we ook al met het oog op het economisch bestel van ons land, dat de z.g. Engelse Zaterdag practisch niet toestaat met alle toelaatbare middelen moeten strijden voor het behoud van „Sport op Zondag". Sport, uitsluitend op Zaterdag, betekent, de jeugd op Zondag prijs geven aan de straat, met alle gevolgen van de verveling en opmerkingen in de raad, analoog aan die uit Wageningen. (Brown) oefenen en bijwonen van sportwedstrijden, daarvan verstoken is, de kans op toeneming van het drankmisbruik aanzienlijk groter wordt, waartegen vanwege de politie die slechts op treedt bij openbare dronkenschap geen afdoende invloed kan worden uitgeoefend."

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 7