Ajacieden in het buitenland den in de echt, zodat Petronella en Hans voortaan, lief en leed delende, samen door het leven zullen gaan. Een groot aantal Ajacieden liet zich op de huwelijksdag niet onbetuigd en bood de gebruikelijke hartelijke gelukwensen aan. Van deze plaats sluiten wij ons daarbij gaarne aan en spreken tevens de wens uit, dat het levenspad der jonggehuwden door heel weinig leed en veel lief zal worden gekruist. Ter gelegenheid van de jaarwisseling houdt het bestuur 1 Januari receptie in ons stadion. U hebt dit bericht kunnen lezen in het „Ajax-Nieuws" van December j.l. Afgaande op de opkomst, c.a. zestig dames en heren als U het misschien niet v/eet, onze vereniging telt zo ongeveer 1200 leden zouden we zeggen, dat er een paar leden zijn nou ja, een paar die ons blad beslist niet inkijken (over lezen praten we niet eens). Dat moet U in het vervolg toch eens doen. Dat inkijken, bedoelen we. Er staan nog wel eens officiële mededelingen in. 't Is altijd prettig als U daar iets van afweet. Als U ons Decembernummer had gelezen, zou U wellicht ook naar de Meer zijn gekomen. Het was er beslist niet ongezellig. De kern van onze club gaf natuurlijk acte de présence, maar Uw aanwezigheid had de kelk van plezier doen overlopen. Misschien wilt U het volgend jaar 1 Januari de inhoud van de fles vormen, die genoem de kelk doet vol- en overlopen. Zo'n goed gevuld glas is bevor derlijk voor de clubgeest. Mogen we op U rekenen? Onze pen ningmeester doet dat zonder twijfel. We zijn een paar weken geleden naar Ajax 2D.W.S. 2 ge weest. Er werd beslist aardig gevoetbald. Door een paar spelers van D.W.S. Bij de blauw-zwarten liep een jong snuitertje rond, van wie de polderclub nog veel plezier kan beleven. Hij maakte een knap doelpunt, deelde met het gebaar van een oude rot een serie passes uit, waarvan onze defensie hoe noem je dat ook weer o ja, die haar dag niet had, raar stond te kijken. Doel man Pieters Graafland kon er niets aan doen, dat door die „slechte dag" D.W.S. aan drie doelpunten kwam. Dat, van die „dag", schrijven we niet als „prop watten tegen het bloeden". De jongens met het verticaal gestreepte shirt verdienden de overwinning volkomen. Ze speelden met volle overgave voor de zege en bij ons liepen wat boys, die er „iets-aan-deden" en een paar, die in capaciteiten ver te kort schoten. Daarmee moet je bij D.W.S. niet aankomen. Om de zaak zuiver te stellen; ons team miste een paar prominenten. Dat scheelt altijd een slok op een glas melk. Tijdens de match tegen Blauw Wit 2, een elftal bestaande uit spelers wier namen heel vaak in de krant stonden, viel dat sterk op. Maar daarvan vertelt collega Van Tuyl. Dat leest U dus elders in dit blad. We hebben in een dagblad „het verweer" gelezen. De zwane- zang van de oude K.C. Het eerste couplet tenminste. Waarom het geschreven moest worden, is ons niet erg duidelijk. Wat kan je te reclameren hebben, als je meer dan vijf lange jaren een succes van nul komma nul hebt gehad Wat gaat het ons aan, of je vindt dat „men" de „uitjes" cadeau kan krijgen (het heeft wel lang geduurd om tot die conclusie te komen), wat gaat het ons nu nog aan, of het niet boterde tussen meneer A en meneer B? Er had voor gezorgd moeten worden, dat het wel boterde; daar is toch tijd genoeg voor geweest, dunkt ons zo. Hoe het echter ook zij, wie interesseert „het verweer" nog? De sportredactie van het blad? Vermoedelijk wel, want wie laat een kluif, waarvan verwacht kan worden dat ze vet is en niets kost, schieten? Achteraf blijkt het een kluif van een heel ma gere viervoeter te zijn, die geen spatje vet opbrengt. We geloven dan ook niet, dat de voetbalschare in de rij gaat staan om er een paar brokken van machtig te worden. Het zal haar een zorg zijn! Het enige wat haar interesseert is, wat zal de nieuwe K.C. doen? En zo denken wij er ook over. De heer Hoolboom kennen wij niet, de heer Van Es heel vaag, doch de heer Denis is bekend bij iedereen die in ons sportwereldje rondloopt. Eens, als actief voetballer, een sieraad van onze velden, een sportsmanmet een serie „interlands" achter zijn naam, waarvan men opkijkt die te allen tijde als voorbeeld gesteld kan worden en iemand, die in het dagelijks leven iets betekent. Met personeel omgaat en van wie men dus mag verwachten, dat hij iets, zo niet veel, van psychologie afweet. Want dat is toch een zeer belangrijke factor bij het samenstellen van elftallen. Hierop zullen we misschien komen we er nog eens op terug niet verder ingaan, maar eindigen met de wens, dat genoemd trio met steun van de heren Kruyver en Pellikaan veel succes zal hebben. Dat moet zonder enige twijfel mogelijk zijn, want als er clubmensen gevonden kunnen worden die in staat zijn, jaar in jaar uit, prima elftallen uit een reservoir van kleine afmetingen te putten, moet het voor een teamcomité met onbe grensde mogelijkheden een koud kunstje zijn, een meer dan goed elftal het veld in te sturen. Als men rustig zijn eigen weg gaat, zich niet door allerlei „radio- en krant-groen" laat storen, zijn oor bij de enige mensen die het weten kunnen voorzitters en/of leden van de elftalcommissies der verenigingen te luis teren legt, de clubbladen der eerste- en tweede-klassers na snuffelt, wel, dan kan een kind de was doen. Heren Hoolboom, Van Es en Denis, nogmaals veel succes! BROWN. STILTE IN DE REGEN. Een gesloten seizoen betekent voor de voetballers een, wel licht welkome, adempauze. Voor een clubblad-redacteur impli ceert het de noodzakelijkheid de reeds zo afgetobde hersenen andermaal in werking te stellen, nabeschouwingen te geven over het afgelopen seizoen (nakaarten) en verwachtingen te uiten omtrent de komende competitie (gokken). Voor mij, die slechts te hooi en te gras een bescheiden penne- vrucht en dan nog uit het verre Bandjermasin opstuurt, is een gesloten seizoen een periode, gedurende welke het hele maal erg moeilijk is iets over de voetballerij op Borneo te mel den. „Nakaarten" en „gokken" zijn voor U van geen belang; de clubs, de spelers en hun capaciteiten zijn U volledig onbekend. Welnu, het gesloten seizoen is in Bandjermasin thans aan gebroken. Valt zo'n periode bij U samen met de warme zomermaanden, hier onderbreken wij de competitie gedurende de regentijd. Wanneer de regen in alle hevigheid dagen achter een neerplenst, zoals thans hier, houdt een goed gedraineerd veld in Nederland het zelfs niet uit, laat staan ons enige grind- veld vol kuilen. Het terrein waarop wij zo menigmaal acrobatische toeren hebben verricht, ten einde een bal onder controle te krijgen en tevens de rondspringende kiezelstenen te ontwijken, dient thans als oefenterrein voor het Indonesische veldleger. Commando's schallen van de staantribune, soldaten duiken weg in modderige kuilen en greppels, kortom onze enige bron van sportief ver maak is herschapen in een imitatie-Korea. Ik ben geen oorlogs-correspondent; de regentijd in Bandjer masin legt mij derhalve tijdelijk het zwijgen op. In Uw voetbal wereldje wordt toch reeds zoveel geschreven en gesproken (en zo dikwijls door leken), dat het wellicht weldadig aandoet, in dien althans iemand eens een poosje zijn mond dicht houdt. Zeker, wanneer het een grote leek is als CEES DE VLIEGER. Bandjermasin, 16 November 1952. Waarde Cees, Hartelijk dank voor de verschillende bijdragen. Als wij het goed hebben opgevangen, is je vader van plan naar Borneo (het kan echter ook Borneostraat geweest zijn) te komen voor een interview ten behoeve van de rubriek „Oude glorie vraagt Uw aandacht". Niet verklappen hoor! Maar hoe dan ook, bin nen niet al te lange tijd hopen we weer een artikel van je te mogen ontvangen. Namens de gehele Ajax-familie, good luck! RED. A.N.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 6