wezen. Gelukkig zijn er nog een hoop voetballers, die hun uiter ste best doen, om mens en bal uit elkander te houden. Helaas, er zijn ook velen, wie dat beslist niet gelukt. We zouden de laatste categorie bescheiden, maar dan ook heel bescheiden willen adviseren, him voetbalschoenen naar de lommerd te brengen en b.v. aan „catch-as-catch-can" te gaan doen. Een vak, dat in het buitenland goed betaald moet worden. Maar nu even heel ernstig. Is het nu werkelijk nodig, dat sportslui we zeggen sportslui die, om in onze sport te blijven, des Zondags het veld opwandelen let U even op voor hun genoegen, zich 'in de hitte van de strijd zo vergeten, dat beschadigings plannen in hun brein wortel schieten Iemand met een greintje innerlijke beschaving moet daar toch ver boven verheven staan. Wat voor een innerlijke voldoening zit er in godesnaam aan een doelpunt, dat zijn oorsprong vond bij de beschadiging van een tegenspeler. Wat is de geestelijke waarde van een kampioen schap, behaald in flagrante strijd met iedere sportieve gedach te? Voor de heer Jan Rabauw misschien fantastisch, voor ons volkomen waardeloos. En het lijkt ons toch altijd nog prettiger als de spieren niet meer willen het sportveld te verlaten met de lauwerkrans der sportiviteit, dan met het verkreukelde blazoen van het voetbalschoffie. Voetballers, doet Uw voordeel! In ons vorig clubblad hebben wij enige regels gewijd aan Cor v. d. Hart. Als donateur van onze club krijgt hij het blad op tafel enspelt het van A tot Z. Ons stukje ontsnapte dus niet aan zijn spiedend oog. Onmiddellijk vloog Cor in zijn pen, schreef een paar velletjes papier van onder tot boven vol, sloot bovendien een foto in het couvert, zodat U elders in dit blad iets van zijn ervaringen kunt vernemen. De foto en wat voor één laten we U ook zien. Cor, bedankt, èn voor je brief èn voor je Nieuwjaarswens. Ook namens je Ajax-vrienden wen sen wij je een voorspoedig en gelukkig 1953. Mocht je er be hoefte aan hebben de pen nog eens te hanteren, het „Ajax- Nieuws" staat voor je open. Bij voorbaat onze dank. Succes en tot ziens! Kees Wolfers en Jaap Swijnenburg waren met de Kerstdagen in Nederland. Bij de match Ajax 2Blauw Wit 2 hebben wij beide heren ontmoet. Jaap vertrekt binnenkort weer naar Zuid- Afrika en Kees naar Zweden. We hebben deze Ajacieden niet laten gaan zonder hun belofte (afgeperst) een „stukkie" uit den vreemde te zenden. Daar kijken we dus naar uit. Als de pennevruchten er zijn, krijgt U ze ook te lezen. Jaap en Kees, het ga jullie goed en tot de „volgende ronde", maarlaat de redactie nu niet in de kou staan. Hebt U op Nieuwjaarsdag nog naar „de Sportproblemen" geluisterd? Wij wel! Ze waren interessant, zelfs enorm interes sant. De reporter begon met de luisteraars mede te delen, dat hij een echt pleizierige dag had gehad. Hij was naar de match H.F.C.Oud-internationals geweest! 'n Leuke wedstrijd; jam mer, dat de competitie-matches meestal in een ietwat andere sfeer worden gespeeld. Als sluitstuk van het gezellige praatje kregen we een verrassing. Drie oud-internationals, de heren Schijvenaar, Roozen en Halle, voor de microfoon. Genoemde heren vonden, dat zij een meer dan prettige wedstrijd hadden gespeeld en de heer Halle deed ons kond, dat hij om fit te blijven driemaal in de week traint. Tot zover liep alles op rolletjes. Toen kregen we een extra-, of liever dè verrassing der „problemen". Reporter: „Dames en heren, nu hebben we hier voor de mi crofoon dr. Spoelder van H.F.C. Dokter, mogen we nu eens Uw mening over de wedstrijd horen?" De dokter: „Wel, mijnheer, ik ben vanmiddag naar de match gegaan om iets te leren, maarik heb niets geleerd. Ik heb vergeefs gezocht naar het „magische vierkant" en naar het „systeem"." JakkesU voelt de kampioensklap op het hoofd van Jut. Prijs met premie. Reporter (half verstaanbaar)„Zonder goede techniek is geen systeem uitvoerbaar." (Daar hadden we nooit van ge hoord.) De dokter: „Dus al het geschrijf over systemen is onzin." We luisteren zelden naar „de praatjes", maar bij ons weten werden de „problemen" nog nooit zo abrupt afgebroken als op die eerste dag van het nieuwe jaar. Het uit een paar woorden bestaande antwoord ging in de enorme haast om naar Hilver sum over te schakelen totaal verloren. Dat vonden we vreselijk jammer, maar wat we niet jammer vonden was, dat we de beste „sportproblemen-mop" anno 1953 hadden gehoord. Dok ter, U was fantastisch, maar of U nog eens in het problema tische stuk zal voorkomen, betwijfelen we sterk. Op een van sneeuw ontdaan veld vond de derby tegen De Volewijckers plaats. Ons team won met 23. Het heeft ons niet tegengezeten. Lucky Arsenal" huist te Londen en daar onze club met dat lucky" hier zegt men mazzel oók nog wel eens wat van doen heeft, zijn er lieden, die in navolging van de Londenaars over Lucky Ajax" fluisteren. Nou, folks, als we het spel van dat rood-witte Arsenal (de kleur hebben we al) een pietsie benaderen, worden we met betrekking tot het kam pioenschap misschien nog optimistisch. Voorlopig geloven wij er echter niet in. Maar als we het ranglijstje bekijken acht matches thuis en zes uit en we loeren met een schuin oog naar de tegenstanders die onze naaste buren moeten bekampen, wel, loten van de Ajax-stam, onze broeders die nu de ruïne vormen, hebben voor heter vuren gestaan. Eens, dat is jaren geleden, stonden we zeven punten achter opFeijenoord. De wedstrijden die resteerden, waren te tellen op de vingers van anderhalve hand. We haalden het. Nu zijn we pas op de helft van de competitie. Vriend James schreef in het vorige clubblad: „Ik neem nog gokjes aa.n". Trainer Thomson is niet meer in Ajax' dienst. Het zal U bekend zijn. Het bestuur zag zich genoodzaakt het contract met de heer Thomson te annuleren, waardoor wij zonder trainer kwamen te zitten. Een nieuwe oefenmeester we zijn nogal kieskeurig stamp je niet een, twee, drie uit de grond. We zaten dus in de puree. De K.N.V.B. kwam ons te hulp we zijn er natuurlijk erg dankbaar voor en stond ons tijdelijk de heer K. Kaufmann af. De heer Kaufmann doet zijn werk met volle ambitie en als er dit seizoen geen Ajax-kampioenen uit de bus komen, zal het aan deze rondborstige Assenaar niet hebben ge legen. Een woord van dank dus aan de heer Kaufmann voor de wijze waarop hij zijn taak opvat en voor de bereidwilligheid onze club door een moeilijke periode heen te helpen. Aan onze spelers de (overbodige) opwekking, de heer Kaufmann in alles Het echtpaar Boskamp verlaat het Stadhuis

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1953 | | pagina 3